Skocz do zawartości

klimek

Uczestnik
 • Zawartość

  61
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez klimek

 1. No i udało się Kable przelutowane, wszystko pięknie działa Linia 2/3 połączenie do kontrolera 2xJack 6,3 na 2xRCA Linia 4/5 połączenie do komputera 2xRCA(na przejściówkach Jack-RCA) na Jack 3,5 stereo. Może dałoby się to zrobić żeby lepiej wyglądało, ale po co skoro działa Więc już ostatecznie dziękuję za pomoc. I pozdrawiam!
 2. Chodzi o to, że na większych mikserach są kanały specjalnie pod CDki, tu nie ma i bałem sie, że to tez mi nie zaskoczy. Musze kupić adaptery, Jacka i dwa cinche i będę wszystko mógł sprawdzic.
 3. Czyli musiałem sie z nim nie zrozumieć, bo ja miałem taki pomysł a on powiedział, że to nie pójdzie
 4. Behringer Eurorack UB502
 5. Problem częściowo rozwiązany: Gdy w liceum zajmowałem sie dźwiękiem na imprezach szkolnych miałem do użytku mixer soundcraft EPM 12, ktory miał dodatkowe dwa wejścia stereo. Ten mixer ma tylko mikrofonowe. Czyli "prąd się nie zgadza". Teraz jest kolejny problem, bo wychodzi na to, że ten mikser jest w stanie obsłużyć tylko laptopa lub tylko konsole i to tylko z regulacją głośności przez main.
 6. Nie. Ale kupie przepinki chinch jack i spróbuje podpiąć. Jak nie zadziała to zareklamuje mikser i moze to rozwiąże problem.
 7. Mój błąd. Ale i tak na pierwszej linii wszystko powinno być ok.
 8. Powiedziałbym, że problem tkwi w tym, że nie mam kabla wpinanego do miksera na dwa jacki tylko na jednego stereo, gdyby nie to, że na pojedynczym wejściu liniowym(1) mam to samo...
 9. Gra dobrze tylko wtedy jak podpinam sie w te wejścia RCA
 10. Laptop podłączałem kablem mini-jack(adapter) na 2xRCA i grało. Po podpięciu tym samym kablem kontrolera(z kontrolera wychodzi 2xRCA na duży jack do miksera) wszystko sie chrzani. Z miksera wychodzą dwa kable jack-jack do monitorów.
 11. Te same kable. Ustawiam głośność dla kanału i główną(main). Jeżeli wpinam sie wejściem rca to tylko main. Ten sam efekt jest kiedy wpinam sie do wejścia liniowego na kanale 1 i taki sam jak wpinam sie w jedno z wejsc na kanałach 2/3 lub 4/5.
 12. Wszystko grało jak należy
 13. Tak. Zanim kupiłem mikser, to słuchałem podpiąwszy bezpośrednio komputer tym kablem(2xRCA - duży jack)
 14. Tak jakby powycinało i spłyciło znaczną część dźwięku. Nagranie jest zrobione telefonem ustawionym przed głośnikiem. Brzmi to identycznie prawie jak na nagraniu.
 15. Trochę mi to zajęło, znaczy, większość zrobiłem już po nie całym tygodniu, jednak do dziś borykam się z jednym problemem. Najpierw zdjęcie głośników: Mój problem polega na tym, że przy takim podpięciu: Zdjęcie Mam mocno zniekształcony dźwięk(nagranie). Na początku myślałem, że to kwestia kabla(mini-jack do duży jack), ale dzisiaj w końcu miałem trochę czasu i po podpięci konsoli w to wejście na zdjęciu kablem 2xRCA do duży jack, miałem znowu to samo. Co może być problemem? Czy źle podpinam? A może coś z mikserem? Zauważę tylko, że dzieje się to na każdym wejściu. Jedyna opcja jak mi się udało posłuchać muzyki, to wpięcie 2xRCA w mikser i na duży jack do laptopa. Jednak jest to niewygodne. Pomożecie?
 16. OK. Jak wszystko poskładam do kupy i ustalę ustawienie głośników to wrzucę fotki
 17. Zamówiłem kable. Więc to już wszystko. Podsumujmy: Kupiłem monitory aktywne Mackie MR5 za 720 zł. Do tego mikser Behringer UB502 za 144 zł. Całość została opatrzona kablami za ~130 zł. Cały zestaw wyszedł mi trochę droższy niż planowałem, bo ~1000 zł, ale chyba nie będę narzekał. Pozostało mi rozkoszować się dźwiękiem wydobywającym się z głośników Dziękuję wszystkim za pomoc! Szczególnie zieluwidowi Pozdrawiam
 18. Tego co mam użyję do konsoli. Ale co z tym do lapka? Jak najlepiej podłączyć? Chyba zrobię go na jacka stereo, bo jak bym podpiął na 2xRCA, to miałbym jedynie możliwość ustawiania głośności przez Main Mix
 19. Mam pytanie dot. podłączenia źródeł. Z konsoli pociągnąć kabel 2xRCA<->2xJack czy 1 Jack stereo starczy? A z laptopa 1 mini-Jack<->2xRCA czy na Jacka? A może wogóle 2 Jacki?
 20. Lutowałem już kiedyś kable i sądzę, że mi to dobrze idzie, więc tu nie powinno być problemu. Zrobię sobie wycenę ile by mi wyszło w jakiej opcji i wybiorę tańsze Zapomniałem dodać kabli z miksera do monitorów
 21. Ok, to załóżmy, że biorę tego behringera. Teraz kable. Patrząc na to będę potrzebował kabli: 2xRCA<->2xDuży Jack 1-mini jack<->2x Duży Jack Tego drugiego, mam, tyle że jakość nie jakaś nadzwyczajna(dałem za 3m kabla 25 zł). Lepiej samemu zaopatrzyć się w kable i wtyki i polutować, czy kupić gotowe?
 22. To już nie wiem, co to może dokładnie być. Tak wogóle mam pytanie. Skąd mogę wiedzieć, że gram za głośno? Nie chce spalić głośników
 23. Dopytałem, powiedział, że wrzucił pierwszy lepszy tani mikserek, coś pokroju Behringer ub502
 24. Myślałem, że to konkretnie ten post, bo MobyDick pisał, że to było w temacie o dobieraniu końcówki mocy do zestawu Tonsil Zeus, powiedział dokładnie(pozwolę sobie zacytować):
 25. Problem w tym, że tylko chyba napomknął o tym mixerze, bez szczegółów, w każdym bądź razie tyle wyciągnąłem z tej telenoweli: KLIK Tu, że tak powiem, chciałbym niedrogo. Żeby cena była niska, a jakość całkiem ok(nie musi na razie powalać, może z czasem to zmienię), gdyż trochę swój portfel wydrenowałem.
×
×
 • Utwórz nowe...