Skocz do zawartości

termik

Uczestnik
 • Zawartość

  8
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O termik

 • Ranga
  Debiutant
 1. termik

  Stereo do max 2500zł

  Buczy bez puszczania muzyki również. Oczywiście, żeby zobrazować skalę, powiem, że buczenie słychać wtedy przy zbliżeniu ucha na kilka cm od głośnika. Pobawiłem się trochę regulacją barw i denonowym "loudness". Po wyłączeniu tego drugiego jest to trochę mniej słyszalne. DAC jest wpięty pod PCI-E w kompie (http://www.aimpro21.com/prod_sc808.asp). Komputer nie generuje dużego hałasu, nie mierzyłem, ale jest poniżej przeciętnej na reszcie, na których pracuje. Naszła mnie myśl, czy może kable mogą być problemem - ich długość i zawinięcie. Nie chciałem już ich skracać, bo za kilka miesięcy będą mi potrzebne, jednak czy 5 metrów to już za dużo? Czy myśleć o przemeblowaniu, żeby skrócić ich długość i to buczenie zostanie wtedy wyeliminowane? Kable nie są jakieś firmowe, ale standardy (beztlenowa miedź, gruba izolacja itd.) spełniają. RCA zwykły z marketu, również 5m. @Edit Kable 1,5mm. I jeszcze jeśli to pomoże w diagnozie lub jej braku, to brzęczenie słychać lekkie na pełnej mocy, a powyżej 1/3 szum.
 2. termik

  Stereo do max 2500zł

  Witam, po długich perypetiach, sprzęt do mnie dotarł, jednak w odrobinę zmienionej konfiguracji: Pylon Pearl 25 (zostały) Denon PMA-720AE AIM SC808 Wszystko podłączyłem, gra, jednak od razu, mimo, że doświadczenia z takim sprzętem nie ma, rzuciło mi się brzęczenie (buczenie) wysokotonowego głośnika. Zaczyna się gdzieś w 1/3 potencjometru. Czy to normalne i szukam dziury w całym, czy jednak coś może być nie tak? Gwoli informacji, wzmacniacz jest połączony 2xRCA do płyty.
 3. termik

  Stereo do max 2500zł

  W drodze Jak już go dostanę, to podzielę się opinią.
 4. termik

  Stereo do max 2500zł

  Jeszcze nie kupiłem. Swoją drogą, dołożyłem do DAC'a, zakupiłem Prodigy Cube.
 5. termik

  Stereo do max 2500zł

  Jest opcja zwrotu w ciągu 7 dni, jestem jak coś zabezpieczony. Dzięki za odpowiedzi.
 6. termik

  Stereo do max 2500zł

  Słuchałem tych kolumn, nie wiem czy mojej oceny nie zaburzył fakt, że z tak dobrymi kolumnami miałem styczność chyba pierwszy raz w życiu, ale w zupełności mi odpowiadają. Urzekła mnie detaliczność, lubię słuchać co odtworzenie utworu innego rodzaju dźwięków itd.
 7. termik

  Stereo do max 2500zł

  Napisałem w nazwie tematu - max do 2500zł, bez DAC'a.
 8. termik

  Stereo do max 2500zł

  Witam, proszę o pomoc, gdyż długo już szukałem, ale jednoznacznej odpowiedzi na to, czy mój zestaw upatrzony będzie dobry nie znalazłem. Źródło: PC (przez DAC'a FiiO E10K Olympus2) Rodzaj muzyki: głównie prog rock, classic rock, muzyka klasyczna, trochę jazzu, reszta sporadycznie Metraż: 20m2 Upatrzone mam Pylony Pearl 25. Dużo o nich się dobrego naczytałem i już uparłem się, że na mój budżet będą dobre. Obudzić je chcę Denonem Pma 520AE. Czy takie stereo nada się początkującemu adeptowi? (mój pierwszy zestaw) Dziękuję z góry za pomoc.
×