Skocz do zawartości

winn

Uczestnik
 • Zawartość

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O winn

 • Ranga
  Debiutant
 1. winn

  ACOUSTICS 2010I

  Przepraszam, że post po postem ale jeśli ktoś był by w stanie powiedzieć jakiej mocy powinien być wzmacniacz do kolumn które mają rekomendowaną moc 25-75W. Wiem, że mniejszy może być ale chodzi i o optymalną. PMA 250SE padł jako dobry i jest w zasięgu ręki KLIK
 2. winn

  ACOUSTICS 2010I

  Od ostatniego wpisu trochę się zmieniło. Budrzet poszedł "nieco" w górę i upatrzyłem w doberej cenie Q acoustics 2020i. Strasznie mi się podobają, wiem że nie powinienem się kierwać wyglądem, lecz tylko akustyką jednak pod tym wzdlędem jestem straszny... . Trochę o nich czytałem i jest dość dużo dobrych opini o tym modelu. Prosił bym was drodzy koledzy o zasugerowanie do nich wzmacniacza(około 300 -350zł). O ustawieniu kolum trochę czytałem i mniej wiecej wiem co i jak, ale dodatkową wiedzą oczywiście nie pogardzę . Postaram się je tak umiejscowić aby z pokoju równierz mogła korzytać rodzina, tu dylemat ma pewnie co drugi tu piszący ... . Na chwilę obecną będzie się tworzył trójkąt równramienny z małą przewagą nad rozstawem głośników.
 3. winn

  ACOUSTICS 2010I

  Nie zrozum mnie źle, jak zamknę się w 700 też będzie dobrze, jednak biorę pod uwagę jeszcze jakieś kable. Dalej czytam i analizuję wiec jaki wzmacniacz proponujesz ?. Czytałem naprawdę dużo dobrego o Tannoy i chyba bym był skłonny je nabyć. Tylko czym dobrze napędzić ? Ten Denon dał by radę ? Wiem jak jest na forum, daje się max 600zł, a i tak człowiek wychodzi szczuplejszy o dodatkową setkę 8:
 4. winn

  ACOUSTICS 2010I

  500-700zł brałem pod uwagę te microlaby... . Jednak faktycznie jestem przekonany, że najlepszym wyjściem będzie wzmacniacz + kolumny podstawkowe. W takim układzie cena musi być w okolicach 600zł za całość (no może ciut więcej jak będzie warto). Nie śpieszy mi się z zakupem i wole przemyśleć wszak pierwsze "poważne" kolumienki . Czytam przeglądam chłonę informacje i widzę na allegro Denona PMA-250 za 180 zł i czy warto kupować jako początek? W takim układzie zostaje z puli ponad 400 zł na głośniki. A tak na marginesie - Yamaha NX-E400 w cenie 429zł.
 5. winn

  ACOUSTICS 2010I

  Wzmacniacza nie posiadam, i tu rodzi się porśba o zasugerowanie jakiegoś w rosądnej cenie. Mam możliość nabycia starego Unitra Fonica PW9013, ale wydaje mi się, że nie jest to dobry pomysł. Fajnie by było by miał pilot do sterowania. Miałem styczność z Technics i bardzo spodobała mi się opca pilot . Jeśli jest coś godnego uwagi bez wpomnianego pilota może być aby to miało nogi i ręce (od czgoś trzeba zacząć).
 6. winn

  ACOUSTICS 2010I

  Rolę odtwarzacza będzie pełnić na chwilę obecną laptop. Nie mam jakieś super karty dźwiękowej. Może za jakiś czas coś dokupię, na teraz chciałbym móc cokolwiek posłuchać . Już się rozglądam nad fajnymi minitorkami i wpadły mi w oko coś takiego : Denon Ceol SC-N8
 7. winn

  ACOUSTICS 2010I

  Jeśli chodzi o ustawienie to w przypadku monitroków myślę nad półkami(uchwytami) mocowanymi do ściany. Mam do dyspozycji około 30cm po każdej stronie. Na szczęście nie mam szafy lub czegoś wyższego, a tylko komodę z półką wiszącą wiec maksymalna wysokość na monitorek to około 130cm. Ewentualnie pozostanie mi w przyszłości dokupić ładne podstawki pod głośniki. Co koledzy myślą o tych microlabach solo 7 czy jest warto o tym myśleć ?. Fakt wiem, że to nie jest to co być powinno, ale budżet mały, a zbieranie kasy w nieskończoność jakoś mi nie pasuje.
 8. winn

  ACOUSTICS 2010I

  Faktycznie trochę mało napisałem. Pokój o wymiarach 4x5m gdzie głośniki będą stały na ścianie 4m. Myślałem nad kolumnami podłogowym,i ale ta opcja przy małym dziecku średnio wchodzi w grę(no chyb, że coś fajnego i nie będzie dostępne dla paluszków). Słucham więcej POP-u, elektroniczna, rzadko kiedy jakiś "umcyk-umcyk" . Przerabiałem już parę kolumn, ale z tych starszych altusy75, unitry zg25c, voyager 350(kolumny mojego ojca). Powiem szczerze, że jeśli chodzi o barwę dźwięku i najbardziej odpowiadały mi stare unitry zg25c(po regenracji), mam możliwość ich nabycia jednak nie jestem przekonany czy nie warto zainwestować w coś nowego(dylemat). Po zakupie jakiś parę lat temu Gigaworksów T40 byłem naprawdę mile zaskoczony, bo głośniki grały pięknym średnim tonem czystym sopranem i mało bo mało ale miały fajny bass. Chciałbym alby tym razem tego basu było ciut więcej, ale nie popadajmy w paranoję . Sprzęt używany jak najbardziej wchodzi w grę. Jeśli jest możliwość zmniejszenia gabarytu to jeszcze lepiej, dlatego już chodzą mi po głowie wspomniane ACOUSTICS 2010I.
 9. winn

  ACOUSTICS 2010I

  Witam wszystkich na forum. Zamierzam kupić kolumny głośnikowe do ceny powiedzmy 500-700zł max. Do nie dawna miałem głośniki komputerowe Creative Gigaworks T40 i dawały radę. Czytałem trochę i po opiniach stwierdzam, że w tej cenie coś dobrego to mało realne, ale aby było lepsze od Giga works T40 to an pewno się uda. Padło na MicroLab solo7c, jednak czytając komentarze o nich napotkałem informacje, że dwa monitorki ACOUSTICS 2010I + wzmacniacz będą duuużo lepsze(opcja droższa). Teraz moje pytanie czy faktycznie poczekać, odłożyć i pójść w kierunku ACOUSTICS, czy pozostać przy mikrolabach. Może ktoś ma inne sugestie. Proszę o opinie osób, które miały styczność choć z jednym produktem i mają porównanie
×