Skocz do zawartości

klops

Uczestnik
 • Zawartość

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0
 1. Plan zamieszczam poniżej. Przeniosłem cały temat do pokoju dziennego, ma on wymiary 270x450cm mniej więcej. Kolumny mogą stac w ogległości 250cm od siebie co stworzy trójkąt równoboczny z sofą. Jeżeli chodzi o sugestię by kupić wzmacniacz zamiast amplitunera, macie zupełną rację. Na sprzęt używany również jestem całkowicie otwarty. Dzwięk wolę soczysty i ciepły nic sterylnego na pewno Ma to być dźwięk relaksujący. Co do DAC zdaję się na wszelkie Wasze sugestie. Jeżeli będzie trzeba nagiąć ten budżet delikatnie to nic się nie stanie. Kurcze, jesteście niesamowici. Chyba jedyne forum na jakim spotkałem się z taką otwartością (nie mówię tu o tematyce audio bo nie byłem na innych). Przepraszam za banalność moich wynurzeń i problemów, ale poruszam się po omacku całkowicie
 2. Dziękuję za zaangażowanie. Te piątkowe zakupy uznaję za pomyłkę, olejmy i te kolumny i ten wzmacniacz. Zwiększyłem budżet do 2,5k. Poczytałem nieco i zdecydowałem się na kolumny podłogowe. Poszukałem trochę modeli kolumn i amplitunerów. Amplitunery te mi się podobają wizualnie i pasują do założeń (około 100W na kanał, 8 Ohm impedancja): Pioneer SX-20 YAMAHA RS-201 Kolumny jakie znalazłem to: KODA TAGA TAV 606 Czy to nosi znamiona elementarnej logiki? Czy zagra ze sobą? W piątek chciałem cokolwiek co nie jest głośnikiem z laptopa, dzisiaj czuję się jak nienormalny już czytając o tym wszystkim. Nieźle mnie załatwiliście Dzięki.
 3. Nie sądziłem, że to taki złożony temat. Do tej pory muzyki słuchałem używając słuchawek. Przepraszam za niedostosowanie się do regulaminu, zadałem pytanie o podłączenie i dalej poszło za ciosem. Postaram się jak najprecyzyjniej odpowiedzieć na pytania. Muzyki słucham naprawdę każdej. Rocka, wszelkiego rodzaju, od totalnej psychodeli, progresywnego do hard rocka na pograniczu metalu. Lubię też około bluesową stylistykę. Lubię jazz (nie za dużo). Uwielbiam muzykę symfoniczną (tu głównie filmowa Zimmer, Howard, Williams, Morricone). Posłucham też country, folk czy soul. Nawet z muzyki popularnej coś znajdę. Nie wiem czy dobrze rozumiem pytanie o rodzaj dźwięku... Lubię jak gra blacha. Wszelkie puzony, trąbki, klarnety... Kolumny planowałem postawić na biurku (ten trójkąt da się zachować, ale będzie to mały trójkąt), odległość od ściany/okna to 10-20cm. Muzyki słucham ze Spotify wyłącznie. Powierzchnia pokoju to 20m2 (5x4). Dziękuję za pomoc, jesteście niesamowici.
 4. Nie będę brnął w te kolumny, przekonaliscie mnie. Mogę prosić o polecenie jakichś współpracujących z podanym wcześniej wzmacniaczem? Jestem w stanie przeznaczyć na nie do 500zl.
 5. Dziękuje za błyskawiczne i merytoryczne odpowiedzi. Nie był to z mojej strony jakiś super przemyślany zakup. Potrzebuję czegoś co gra i nie jest głośnikiem z laptopa. Jedyne kryteria jakie brałem pod uwagę to cena i wygląd. Kwotę jaka przeznaczyłem na ten sprzęt jestem w stanie przeboleć. Istnieje możliwość dokupienia takiej zwrotnicy po prostu? Mogę zaryzykować spalenie głośników.
 6. Szanowni Forumowicze, długo szukam rozwiązania mojego problemu. Niestety nie udało mi się nic pewnego znaleźć. Może mój problem jest banalny, ale potrzebuję Waszej pomocy. Kupiłem wzmacniacz technics SU-Z15 i kolumny głośnikowe Technics SB-CH7. Problem polega na tym, ze kolumny posiadają osobne wejścia na tony wysokie i niskie (czarny, czerwony, niebieski, biały), a wzmacniacz ma jedynie dwa wyjścia na każda kolumnę. Czy takie połączenie jest w ogóle możliwe? Z góry dziękuję za pomoc.
×
×
 • Utwórz nowe...