Skocz do zawartości

Kabanos

Uczestnik
 • Zawartość

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O Kabanos

 • Ranga
  Debiutant
 1. Kabanos

  Słuchawki do ok. 200 zł

  Jeżeli pytanie było na poważnie to zmienia to postać rzeczy. Odpowiedź na nie już zapewne poznałeś: w związku z moją skromną wiedzą w temacie, na podstawie braku słuchawek od AKG w odwiedzonych przeze mnie sklepach audio stwierdziłem, że nie jest to poważny producent na światowej scenie tego typu sprzętu.
 2. Kabanos

  Słuchawki do ok. 200 zł

  Jak pisałem w pierwszym poście, dotychczas na słuchawki patrzyłem wyłącznie przez pryzmat użytkowania "komputerowego". W związku z tym nie jestem obeznany w świecie topowych producentów sprzętu audio. W sklepach specjalistycznych, które odwiedziłem, nie było na stanie słuchawek od AKG. Stąd moje, być może pochopne, domysły o małej popularności tego producenta. Jakbym miał większą wiedzę w zakresie tego typu sprzętu to pewnie w ogóle nie szukałbym porady na forum internetowym. Proszę więc o wyrozumiałość i ewentualne prostowanie moich błędnych spostrzeżeń a nie zadawanie pytań o drwiącym, inwazyjnym charakterze.
 3. Kabanos

  Słuchawki do ok. 200 zł

  Dzięki za propozycję. Specyfikacja przyzwoita. Jednak producent chyba niezbyt popularny, nawet w specjalistycznych sklepach. Dodatkowo mnie zawsze odstraszają dopiski "DJ" w nazwie bądź przeznaczeniu produktu. Nie chcę wrzucać wszystkich do jednego wora ale większość dj-ów tworzy gówno a nie muzykę. Słuchawki muszą doskonale ukazywać brzmienie prawdziwych instrumentów nie omijając żadnego kanału (w przypadku orkiestralnych utworów). Będą "pracować" przede wszystkim z metalem (głównie power metal, folk metal, viking metal) ale również z wieloma odmianami jazzu czy też soulu i ogólnie pojętej muzyki relaksacyjnej. Jak widać jest to przeznaczenie znacznie różniące się od wymagań osób związanych z muzyką klubową a co za tym idzie model słuchawek, choćby był naprawdę dobry dla dj-a, może nie spełniać moich oczekiwań. Na ten moment najbardziej przekonuje mnie model Audio-Technica choć zależy mi na opinii jednoznacznie porównującej te słuchawki z modelem Aurvana Live!, które lepiej wyglądają na papierze choć w sklepie mnie od nich odwiedziono (być może tylko z powodu braku tego produktu w ofercie). Każda dodatkowa sugestia będzie mi pomocna.
 4. Kabanos

  Słuchawki do ok. 200 zł

  Widziałem również tamten wątek. Wolałem jednak założyć własny by móc jednoznacznie określić własne potrzeby oraz modele, które mi polecono. HD 205 na papierze wygląda nieźle ale czy jakość dźwięku będzie lepsza niż w przypadku choćby T400 od Audio-Technica? Przydałaby mi się opinia kogoś kto niekoniecznie posiada dany model ale zwyczajnie orientuje się na rynku tego typu sprzętu i jest w stanie wskazać faktycznie lepszy jakościowo model. Creative z bardzo szerokim pasmem przenoszenia na papierze wygląda chyba najlepiej a w praktyce (prawdopodobnie, ale czy na pewno?) nie warto ich porównywać do modeli od topowych audio-producentów. Najgorszy przy wyborze konkretnych słuchawek jest właśnie fakt, że nijak się mają dane techniczne do faktycznej jakości brzmienia. Nie siedząc w temacie można tylko słuchać tych co się znają (o ile nie jest to sprzedawca, który próbuje wcisnąć konkretny model za wszelką cenę, mając na stanie tańszy i lepszy lub po prostu nie mając innego w sklepie). Oczywiście dzięki za podpowiedź. HD 205 dołączył do moich rozważań, jednakże wciąż nie rozwiązuje to moich dociekań: który model w cenie ok. 200 zł oferuje najlepszą jakość dźwięku? Mam nadzieję, że temat jeszcze się rozwinie.
 5. Kabanos

  Słuchawki do ok. 200 zł

  Witam. Jestem na etapie wyboru konkretnego modelu słuchawek celem ich kupna. Niestety nigdy wcześniej nie kupowałem tego typu sprzętu i dlatego poszukuję dodatkowych porad. Chcę zmieścić się cenowo w granicach 200 zł. W grę wchodzą słuchawki zamknięte, używane mają być domyślnie w domu a podłączane do Ipoda i laptopa z raczej słabą kartą dźwiękową (zdaję sobie sprawę, że nie pokażą pełni swoich możliwości). Celem jest znalezienie modelu o najlepszym współczynniku jakość/cena. Z racji, że dotąd patrzyłem na słuchawki zwykle przez pryzmat użytkowania komputerowego wydawało mi się, że ten model od tego producenta będzie w porządku: Crative Aurvana Live!: http://pl.creative.com/p/headphones-headsets/aurvana-live Mają bardzo szerokie pasmo przenoszenia więc myślałem, że skończyłem poszukiwania. Jednak wizyta w 2 typowych sklepach audio uświadomiła mi, że chyba Creative w tej branży jednak się nie liczy. Oto 2 propozycje sprzedawców jakie zwróciły moją szczególną uwagę: Audio-Technica ATH-T400: http://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-...a-ath-t400.html Beyerdynamic DTX 501 p: http://www.hifistation.pl/pl/p/Beyerdynami...wa-kolory-/1373 I tu zaczyna się sens tego posta. Czy warto w ogóle zwracać uwagę na model Creative? Jak duże znaczenie ma przewaga w aspektach czysto technicznych (na ile świadczy to o jakości dźwięku)? Który z tych modeli jest faktycznie najlepszy? Oraz czy może jest coś jeszcze lepszego z tej półki cenowej? Liczę na Waszą wiedzę i doświadczenie - ciężko jest ogarnąć temat w całości jeśli dotychczas w ogóle się nim nie interesowało.
×