Skocz do zawartości

ANWAR

Uczestnik
 • Zawartość

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez ANWAR

 1. Te moje CANTON-y mają efektywność na poziomie 85 dB i 87 dB, więc nie ma żadnej rewelacji, ale nie wybrzydzam, bo taki zakup parę lat temu podyktowany był m.in. ceną A co do marketingu firm, to niestety uciekną się do wszystkiego, żeby tylko sprzedać swój towar, a rzetelna informacja o produkcie nie jest już "w modzie", bo przeciez większość sprzętu nie trzyma wszystkich parametórw z tabliczki znamionowej, a napalony klient ma się cieszyć, że ma taki "wypas" Tak apropos firm to wysłałem zapytanie do sklepu, który oferuje zestaw DENON AVR-X1000 + CANTON MOVIE 85. Pytałem oczywiście o dopasowanie impedancyjne, bo tak jak wcześniej wspominałem apmlituner 8 Ohm, a głośniki 4...8 Ohm. Dostałem odpowiedź: "4-8 ohm - oznacza , że wspólpracują z amplitunerami 4 i 8 ohmowymi". Bardzo ciekawe stwierdzenie, a raczej marketingowe
 2. Kolego poprzedni wątek jest jak najbardziej aktualny i tam napisałem odpowiedź, tylko tak zacząłem się zastanawiać nad amplitunerem YAMAHA z racji jego wymagań impedancyjnych na poziomie 6 Ohm, więc dlatego taki wątek. Raczej z ciekawości opinii osób, które się na tym znają Tak szczerze to na chwilę obecną dźwięk z amplitunera idzie na poziomie -50 dB z uwagi na porę oglądania i małe dziecko w pokoju obok A swoją drogą poprzedni amplituner YAMAHA RX-V361 spisywał sie jak na moje potrzeby rewelacyjnie, tylko chciałem zmienić na taki z we/wy HDMI.
 3. Witam, Czy mógłby ktoś wypowiedzieć sie na temat dwóch amplitunerów YAMAHA RX-V477 i DENON AVR-X1000. Który lepiej wybrać do kina domowego w pomieszczeniu około 20 m2, gdzie oglądanie filmów i radio będzie w proporcji 80/20 %. Amplituner będzie współpracował z zestawem głośników z subwooferem (5.1) Canton Movie 60 CX z impedancją znamionową 4...8 Ohm.
 4. Ten zestaw, tak jak Kolega zauważył, ma być przeznaczony do filmów i czasami słuchania radio w pokoiku o powierzchni około 20 m2. Poprzedni amplituner dawał radę, bo miał trochę inne parametry, które są w załączniku. Swoją drogą sam DENON oferuje zestawy tego amplitunera z głośnikami CANTON MOVIE, co prawda nowsze modele, ale też o impedancji 4...8 Ohm, więc może nie ma co się obawiać
 5. Czyli rozumiem, że ten opis amplitunera:"Każdy z pięciu wzmacniaczy jest w stanie dostarczyć 128 W przy 8 omach. Niestety, amplituner nie współpracuje (oficjalnie), tak jak i jego konkurenci, z 4-omowymi kolumnami", oznacza, że chodzi o duże kolumny, o których Ty również wspomniałeś, a te moje "maleństwa" nie zrobią krzywdy amplitunerowi i oczywiście będą grać? Dodam, że wcześniej ten zestaw głośników podłączony był do amplitunera Yamaha RX-V361.
 6. Kupiłem amplituner Denon AVR-X1000 i posiadam zestaw głośników z subwooferem (5.1) Canton Movie 60 CX, których impedancja nominalna to 4...8 Ohm (nigdzie nie mogę znaleźć jaka jest rzeczywista impedancja). Wiem, że ten amplituner powinien pracować z głośnikami 8 Ohm. W związku z tym moje pytanie brzmi, czy mogę zastosować ten zestaw bez obaw o amplituner?
×
×
 • Utwórz nowe...