Skocz do zawartości

wpszoniak

Uczestnik
 • Zawartość

  2199
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Days Won

  1

O wpszoniak

 • Ranga
  Przyjaciel forum

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Śląsk

Ostatnio na profilu byli

5931 wyświetleń profilu
 1. Można pisać co się komu podoba, bo wolność słowa nam to gwarantuje? Tak myślisz? Można więc, jak robią to @Kraft i @Fafniak, insynuować, sugerować w niejasny sposób, wyjawiać bzdurne dywagacje? I to akurat przez tych co nie wiedzą o czym piszą, bo produktu na oczy nie widzieli (nie mówiąc o słyszeniu wpływu). Tak można? OK..... tak róbmy! Źle napisałem- tak róbcie. Bo ja mam już serdecznie dość tego typu dyskusji. Pozdrawiam na koniec, WP A kim Ty- @Kraft jesteś, że możesz dyktować co kto może i w jakim tonie pisać? No, kim?! (nie musisz odpowiadać, bo ja akurat wiem...)
 2. CZY PIENIĄDZE "GRAJĄ"?

  Wnioski Pana @Kraft'a są błędne. Wykazują niezrozumienie tematu jaki wymyśliłem i opisałem w pierwszej części tego wątku. To wszystko co mam tu do powiedzenia, więcej komentarzy z mojej strony tu nie będzie.
 3. @audiowit, zechciałbyś napisać o kablach szczegółowiej? Z jakich przewodników zbudowany, przekroje, jakie zamontowano wtyczki. Po prostu tyle ile wiesz. Po to zresztą ten wątek powstał, by konfrontować ze sobą jakieś kable, a najlepiej mniej znanych firm (choć niekoniecznie).
 4. @Fafniak- człowieku, jakie są podteksty w Waszych wypowiedziach (niestety muszę wliczyć i @Kraft'a, bo schował głowę w piasek i udaje, że go nie ma) można wyczytać w (prawie) każdym Waszym zdaniu... A jeśli nie rozumiesz, że te niby ogólniki piszesz w klubie Verictum to świadczy tylko o Twojej ograniczonej wyobraźni... Przestałem z tym postem dbać o oględność języka. Nie chce mi się czytać drugi raz to co wypisałeś.... Bo niby co konstruktywnego znajdę w Twoich słowach? Na koniec zestawię dwa cytaty, bo przecież @Fafniak pisze wyłącznie ogólnie:
 5. DOŚĆ, JESTEŚ OSZCZERCĄ! Brzydzę się taką postawą- bo zanim cokolwiek napisze producent (a nie sądzę by chciał to tu zrobić) Ty @Fafniak uprzedzasz wszystkich, że cokolwiek napisze to i tak to nadaje się tylko do jak to określiłeś bez rzekomo złych intencji- "Chyba że ktoś przebada i capnie producenta na oszustwie" Przed chwilą zrobiłem fotografię. Niestety nie widziałem, że i tak będzie obraz przez Pana @Fafniak'a poddany w wątpliwość... Gorzej, Fafniak zasugeruje, że Verictum "oszukuje", choć nie miał z ich produktami do czynienia. Nawet nie wie o czym tak naprawdę tu piszemy. Ale co tam... I tak pokażę tę fotografię: Według str https://pl.wikipedia.org/wiki/Oznaczenie_CE: Oznaczenie/Oznakowanie CE (Conformité Européenne) umieszczone na wyrobie jest deklaracją producenta, że oznakowany wyrób spełnia wymagania dyrektyw tzw. "Nowego Podejścia" Unii Europejskiej (UE). Dyrektywy te dotyczą zagadnień związanych z bezpieczeństwem użytkowania, ochroną zdrowia i ochroną środowiska, określają zagrożenia, które producent powinien wykryć i wyeliminować. Producent oznaczając swój wyrób znakiem CE deklaruje, że wyrób ten spełnia wymagania wszystkich odnoszących się do niego dyrektyw[1]. Aby oznakować swój wyrób znakiem CE, producent wykonuje analizy i podejmuje działania dla spełnienia odnośnych wymagań, a następnie poddaje produkt procedurze oceny zgodności z odpowiednimi dyrektywami. Przebieg i wyniki działań producent dokumentuje. [...] W linku można odczytać pełną treść.
 6. @Fafniak, czy Ty odpowiadasz tylko za siebie, czy za obu Panów? Wolę to wiedzieć zanim coś postanowię.
 7. @audiowit, znalazłem coś takiego: http://solidcoreaudio.pl/pl/o-nas/ ...chyba dobrze trafiłem, sądząc po listwie jaką zaprezentowałeś trafiłem.
 8. @DamianRyn, jestem przekonany, że usłyszysz. Obawiam się czegoś przy tej okazji- co zrobisz jeśli coś źle pójdzie i z nowego brzmienia nie będziesz zadowolony? Wprowadzasz za dużo zmiennych naraz i w razie czego trudno będzie doszukać się co ten (ewentualnie) dźwięk zepsuło. Pewno, że to bardziej przestroga dla innych, bo raczej liczę na coś lepszego niż przeciwnie, bo stosujesz bezpieczne elementy w sensie dźwiękowym. Na pewno życzę Ci sukcesu, WP
 9. Odpowiem brutalnie: Guzik mnie obchodzi co Ty sobie roisz w głowie, dotyka mnie coś innego, a mianowicie to, że podważacie (piszę nie bez przyczyny w liczbie mnogiej) autorytet trzeciego użytkownika. Przyznaję, że i ja nie jestem bez winy gdy logikę wypowiedzi skojarzyłem z "Kobrą".... Przepraszam za te słowa. W każdym razie dyskusja poszła zbyt daleko i proszę moderatora aby tę część gorszącą wykasować, oczywiście za zgodą @Kraft'a i Twoją @Fafniak
 10. Oburza mnie taki sposób prowadzenia rozmowy! A skąd ty @Fafniak możesz wiedzieć, że firma (ta lub inna) nie ma danych, których Tobie nie ujawniła? Logika jaką można zobaczyć i usłyszeć w czwartkowej "Kobrze”.... Teraz się wkurzyłem!
 11. No to poczekamy... Audiofilizm uczy cierpliwości.
 12. Wygląda SOLIDnie... @audiowit, czy zechcesz nam przybliżyć: co to za firma (chyba, że wszyscy już to wiedzą, a tylko ja przegapiłem)? Może podaj adres strony internetowej, jeśli nie chce Ci się pisać.
 13. @Kraft, nie będę kontynuował dyskusji odbiegających od tematu. Proponuję Ci to co kiedyś było moim udziałem- wypożycz jakiś produkt firmy Verictum (choćby bezpiecznik), posłuchaj systemu i oceń czy chcesz oddać czy zatrzymać. Przecież to prostsza procedura i krótsza niż to przepychanie słowne, które zmierza do niczego dobrego. Innym napędem jest dyskusja teoretyczna lub ogólnej natury, a tu jest konkret- Verictum, który może Ci wypożyczyć lub sprzedać... O czym tu dyskutować? Jaką "niejawność" to widzisz? Zapewniam- czy ten nieszczęsny wykres się pojawi czy nie pojawi to usłyszysz (lub nie, ale to już inna kwestia). Pozdrawiam Ciebie jak zawsze serdecznie, WP
 14. Nie ma innego sposobu jeśli Ciebie to ciekawi- SAMODZIELNE SPRAWDZENIE.
 15. @Kraft.... A przewidywałem taki tok wydarzeń- pisanie nie o tym co powinno się znaleźć w klubowym wątku, czyli dla przykładu o "wspomnieniach z podwórek". Porównanie opisu z portalu firmowego do przechwałek malców ma się nijak do siebie, bo malcy gadali o czymś niesprawdzalnym, natomiast firma Verictum produkuje konkretne przedmioty, które (doradzam Ci) należy samodzielnie sprawdzić, najlepiej używając własnych uszu. Nie widzę też niczego niestosownego w chwaleniu się współpracą z jednostkami naukowymi, tym bardziej że efekty przerastają jakością produkty firm, które korzystają z kabli kupowanych na kilometry z bębna niejednego. Czy Ty sądzisz, że firma taka czy siaka wypisze Kraftowi nazwiska naukowców z jakimi współpracuje? (Może oni sobie tego nie życzą?) Albo poda adres laboratorium gdzie przygotowywany jest jakiś komponent? Przepraszam Ciebie, ale robisz z siebie naiwnego. Jakoś tak się zdarzyło, że do dziś tajemnicą pozostaje lakier użyty do wytwarzania skrzypiec przez Stradivariusa... Skrzypkowie nie pytali jak są zrobione jeno płacili i grali piękniej niż na innych skrzypcach. Posłużę się znowu przykładem z czasów od roku 1643 do 1737 roku: Czy Antonio Stradivari zachwalając swój produkt mówił potencjalnym kupującym, że wyższość jego skrzypiec leży również w procedurze tworzenia lakieru? No, jak myślisz? Masz rację, producenci wzmacniaczy charakterystyki podają, ale całości produktu (co jak w przypadku głośników jest normą). Jednak, na przykład transformatorów, nie traktuje podobnie, bo co to (tak naprawdę) melomana obchodzi. @Kraft. byłoby przekonujące Twoje wypowiedzi gdybyś przedstawił (oczywiście w innym wątku) diagramy, wykresy i co tam jeszcze zechcesz dwóch odtwarzaczy CD- jednego z napędem Philipsa a drugi z komputerowym jakimś... Dlaczego różnie "grają"? (pomijam wpływ napięcia wyjściowego) A może nie ma różnic.... Co o tym pomyśle sądzisz?
×