Skocz do zawartości

wpszoniak

Uczestnik
 • Zawartość

  2510
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Days Won

  3

O wpszoniak

 • Ranga
  Przyjaciel forum

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Śląsk

Ostatnio na profilu byli

6333 wyświetleń profilu
 1. Poczytałem teraz uważniej co piszecie, bo wcześniej zrobić tego nie mogłem: Kim ty jesteś żeby insynuować nieuczciwość firmy Harmonix? Chcesz napytać sobie kłopotów? Ja Ciebie nie zadenuncjuję dystrybutorowi tej firmy, bo uznaję to co napisałeś za faux pas tylko, co zaczyna tu na forum być coraz szerzej obecne. Odechciewa mi się odzywania.... (a tym samym przestaję uczestniczyć w dyskusjach wszelkiego typu... Proszę więc o wyrozumiałość gdy nie odpowiem na jakieś pytanie. Pozdrawiam, WP)
 2. To niestety (niestety ze względu na koszty) nieprawda.
 3. Wiesz... Nic w audio nie jest oczywiste. "Słuchałem" i kondycjonerów i listew (drogich) GigaWatta, kondycjonera Shunyaty Research, Accuphase'a... Nie podobały mi się, bo wg mojego ucha podbarwiały dźwięk. Skoro mnie pytasz, to inaczej nie mogę odpowiedzieć. Zapewne będzie wielu, którym takie prezentacje jakich doświadczałem będą odpowiadały, choć żaden z moich znajomych aktywnych układów w listwie nie zachował.
 4. Przyznaję się do błędu. Powinienem użyć słowa "pasywny", a więc listwa moja ulubiona posiada filtr pasywny. Pozdrawiam Ciebie @nowy78, WP P.S. Z punktu widzenia językowego słowo ”bierny" jest synonimem słowa "pasywny", ale rzeczywiście elektronika jednak jest nauką ścisłą...
 5. Zapomniałem dodać- listwa, którą uważam za najlepszą posiada filtr... Bierny!
 6. Takie są obiegowe opinie, zresztą i zgodne z moim odczuciem, chyba właśnie dlatego, że filtry aktywne nie sprawdzają się "muzycznie" (mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi). A więc powracamy tym samym do kwestii "brzmienia" listew zasilających- żeby już nie wymieniać nazwy firmy, którą cenię najwyżej (nie tylko ja) to napiszę o mojej poprzedniej o rozsądnej (jak się okazało) konstrukcji- niemieckiej AudioAgili. Ta listwa sprzed 20. lat ma (bo choć przeze mnie sprzedana to nadal pracuje) jedno wejście odseparowane filtrowane, a wszystkie pozostałe niefiltrowane. To z filtrem było dedykowane odtwarzaczom, a pozostałe wszystkim innym urządzeniom. Ta listwa co prawda nie była tak wyrafinowaną jak moja obecna, ale jśli nawet degradowała dźwięk to naprawdę nieznacznie i nie podbarwiała (czego bym nie zniósł). Ta sama firma produkowała też kondycjonery prądu, ale... Tylko dla odtwarzaczy CD! Nie wolno było podpinać wzmacniaczy.... To zapewne da Ci do myślenia. AudioAgile chyba zbankrytowała, ale pewności nie mam. Wtyki i gniazda mają wpływ brzmieniowy podobny do wpływu całych komponentów, a mianowicie przede wszystkim barwowy. Nie na darmo dobiera się wtyki i gniazda do całości urządzenia (kabla czy listwy), dokładniej- dobiera się na "ucho" (zapewne nie wszystkie). Na koniec napiszę, że listwa, którą cenię- Oyaide nie posiada żadnych aktywnych filtrów i wg mojej oceny brzmi lepiej niż niejeden kondycjoner (np firmy Shunyata Research lub... Zaryzykuję- wszystkie inne też). Nie ma dobrej listwy ze słabymi gniazdami...
 7. To nie probem, bo nie potrzeba tego typu stwierdzeń udowadniać. A dokładniej- mi to obojętne do jakiej grupy się zapiszesz, bo skutek będzie ten sam.
 8. Czy polecam stosowanie listwy? Oczywiście tak, bo to lepsze rozwiązanie niż zestaw gniazd ściennych.
 9. Na ostatnim spotkaniu odwiedzający SoundClub mieli okazję zamienić parę słów (a nawet więcej niż parę) z dr Matthias'em Lück'iem, Ci, którzy nie mogli tego zrobić mają okazję go poznać dzięki panu Markowi Dybie: http://highfidelity.pl/@main-3358&lang=
 10. Nieszczęście polega na tym, że dyskutujący często posługują się dywagacjami, co utrudnia dyskutowanie. Pożyczenie, przejechanie paru km do przyjaciela audiofila, który coś tam innego ma, a nawet odwiedziny AudioShow są wartością, która procentuje w czasie działalności forumowych (lub podobnych) Jam nie inny... Jednak przypuszczam, że w miarę rozwoju naszego kraju, będzie Ciebie stać na to na co mnie nie było. Wiesz... Zauważyłem, że wydajesz mnóstwo pieniędzy na CD, więc może lepiej nie kupować CD a pieniądze przeznaczyć na kable? (żartuję)
 11. @Bogusław Kożyczkowski, każdą wymianę myśli, jeśli jest prowadzona z kulturą, sobie cenię, choć przyznaję, że mnie często ponosi... Pozdrawiam, Ciebie Bogusławie, WP P.S. Ciągle mam nadzieję, że dyskusje na tym forum (a na tym, a nie na innym) jednak przynoszą korzyści obu grupom- "słyszącej" i "niesłyszącej".
 12. Proszę wskazać miejsce na stronie- https://shunyata.com/products/power-distributors/denali-d6000t/ gdzie zamieszczono ten wykres Proszę wskazać pomiary kabli jakie zdołasz znaleeźć
 13. Niestety... Smutne jest to, że "niesłyszący" potrafią "głośno krzyczeć", a nawet przekrzyczeć
 14. Tak.... Z Twojego powodu. Bo przecież proszę o konkrety ze strony firmy Shunyata Research... Licząc, że znajdziesz, bo na szukaniu w sieci Internet jesteś lepszy ode mnie.
 15. No i.... Co z tego wynika? CIS to firma produkująca sprzęt medyczny. Co nie przeszkadzało, że firma audiofilska (później założona) korzysta z ich zdobyczy. Proszę wejśc na stronę firmy Shunyata Research i tam poszukać wykresów lub dokładnych opisów technologicznych dla konkretnych produktów (nie zaglądałem, ale przypuszczam, że nie znajdziesz) Nawet gdyby były to i tak nie znaczy, że firma Verictum może mieś tajemnice, których Tobie (nam) nie chce zdradzić, bo ma takie a nie inne zasady. Ma do tego prawo!
×