Skocz do zawartości

wpszoniak

Uczestnik
 • Zawartość

  1233
 • Dołączył

 • Ostatnio

O wpszoniak

 • Ranga
  Przyjaciel forum

Ostatnio na profilu byli

4642 wyświetleń profilu
 1. Zaglądających do klubu pragnę zaprosić na: ...I przy tej okazji powiadomić, ż nowy produkt się "zrodził": http://www.verictum.pl/produkty/kable-sieciowe/39_arbiter
 2. "Posłuchaliśmy uważnie po jednym utworze z trzech wymienionych płyt, po czym podmieniliśmy Demiurga na Acrolinka i postanowiliśmy wymusić na nim cięższą pracę, odtwarzając hard rocka sprzed lat kilkudziesięciu (The Cream „Disraeli Gears”). Nie analizowaliśmy- gra dobrze, czy źle? Ma się wygrzać kabel po prostu i niczego więcej nie oczekiwaliśmy. Ale nie byłbym audiofilem gdybym choć jednym uchem nie podsłuchiwał… Nawet mi się podobało to granie, nie jak poprzednio gdy analizie poddawany był Acrolink 9300, który „grał” tragicznie źle u mnie. I to głośno wyraziłem, na co mój znajomy rzekł- „Poczekaj aż się wygrzeje…” To fragment bardzo niewielki relacji z testów o jakich wspomniałem w postach wcześniej. Ktoś zaciekawiony może całość przejrzeć tu: http://wpszoniak.pl/portfolio/porownanie-dwu-kabli/
 3. Jasne, że przypomnę: Ixos 100.X03 Studio jak na fotce
 4. Święty może nie jest, ale przynajmniej nie chrzani za bardzo.... Jak Verictum zrobi lepszy niż mam to.... Sam dopowiedz resztę. Całe szczęście jeszcze nie zrobili!
 5. Audiowit, nie dzięki.... Ja na swoje potrzeby wiem co nieco.... Namawiałem Audio Autonomy, do eksperymentów, bo to on kombinuje jakiś interkonekt dla siebie.... jak wiesz ja mam od 20 lat ten sam (i chyba z nim pozostanę).
 6. Przyszło mi do głowy to, że może Twój kabel zasilający jest ekranowany. Problem polega na tym, że póki co interkonekt czy zblizasz do zasilającego czy nie to z otoczenia cały czas łapie zakłócenia RFI, a więc sądzę, że różnica może (albo i nie) się pojawić gdy jakiś ekran wypróbujesz. W każdym razie usilnie namawiać do prób nie będę.... (ale ciekawym nadal)
 7. Wpływa (jak to mówią audiofile) wszystko... Wzięły się te moje próby stąd, że onegdaj zainteresowały mnie testy oplotów właśnie, przeprowadzane przez pewien portal amerykański. Zresztą ten sam portal testował wtyczki zanim nasze fora się tym zaczęły interesować... Oploty (przypuszczam) tłumią drgania, a ekrany nie dopuszczają (w stopniu różnym) do wpływania na przebieg sygnału elektrycznego szumu elektromagnetycznego. Efekt tych działań jest różny, bo z tego co doświadczam to porządne ekranowanie czyści przekaz- podwyższa rozdzielczość przede wszystkim, wpływa pozytywnie na tzw "czarne tło", w każdym razie na pewno nie tłumi częstotliwości.
 8. A wiecie... ja próbowałem dwukrotnie zakładać na moje Ixos'y 100.X03 Studio oplot bawełniany (dodatkowo, bo fajnie wyglądał) i.... Dwa razy potężnie "gasił" dźwięk, inaczej- przytłumiał znacząco. Od tego czasu dałem sobie spokój z "poprawianiem" tego co mi gra (to żaden przytyk do tych co eksperymentują, jeno opowiadam własne doświadczenie).
 9. I słusznie, jednak jeśli będzie testował Audio Autonomy Duelundy, to mam nadzieję sprawdzi ku wiedzy tych co to kombinują dość niesfornie...
 10. To było u znajomego dość dawno temu, kiedy to próbował różne opcje związane z okablowaniem. Nie było innej możliwości tylko przenieść odtwarzacz na niższą półkę by prób dokonć. Między innymi próbował zestawienie Sablona (podobnie jak Duelundy ten interkonekt nie ma ekranu, chyba że się mylę i Duelundy ekran mają). Ze zdziwieniem mój znajomy komentował, że nagle te Sablony nie chcę kompletnie "grać", więc go poprosiłem by przestawił je jak najdalej od zasilającego kabla włączonego do wzmacniacza z wyższej półki... Poprawa była znaczna. Dokładniej nie opiszę, bo zbyt dużo czasu upłynęło i zbyt wiele kabli było wtedy odsłuchiwanych. Problem jest taki, że niektóre firmy (jak Sablon) zapomina, że interkonekt to kabel bardzo czuły na wpływ fal elektromagnetycznych i musi być szczególnie ściśle ekranowany. A moja ciekawość, wzięła się stąd, że coraz częściej widzę, że audiofile próbują stosować te same kable na przewody głośnikowe i interkonekty, co uważam za błąd. Dam inny przykład- interkonekty robione z kabla ekranowanego (nie przypomnę sobie jakiego), ale tenże ekran był połączony w jednym egzemplarzu z masą w jednym miejscu, a w drugim egzemplarzu przy dwóch końcach... "Grały" różnie! O czym to świadczy?
 11. kontakt z Miles-em

  No i fajnie by było, gdyby się z forum przeprosił.... Miles wracaj! PS RoRo się pokazał na chwilę co mnie ucieszyło i nadzieją napełniło, że i Belfra tu zobaczę, no i tych co też zniknęli, jeśli zniknęli... (np. Angelusa, Pboczka)
 12. Audio Autonomy, czy zechciałbyś coś sprawdzić? A mianowicie zbliż (jeśli to możliwe) Duelundy do jakiegoś kabla zasilającego i oddal po chwili.... Jeśli usłyszysz różnicę to coś tu dopiszę... OK?
 13. Nie mają, albo wmawiając w siebie teorie o niemożności zaczynają bardziej wierzyć niż słyszeć. A propos Facebooka, skoro nie masz konta to pozwolę sobie wyjaśnić- tworzą się tam tzw "grupy" osób zainteresowanych jakimś tematem (na przykład audiofilskim). W ramach tychże dyskusję prowadzą ci, co zostali do grupy dołączeni, a więc powstają poważni konkurenci forów tak naszego jak i innych AS, NA i tych pomniejszych tym bardziej. Napiszę tak- sadząc po ilości odwiedzin na moim blogu, zbieżność mojej wypowiedzi w grupie = zwiększeniu wyświetleń stron z mojego bloga. Ta proporcjonalność jest tym większa im temat jest bardziej kontrowersyjny....
 14. Ano rzeczywiście... już mi się mylą wątki. Starość czy co?! ...... Ci naukowcy zamiast rozważać czy czas istnieje powinni audiofilom pomóc w decyzji co pod kabel podłożyć... Cholercia! PS Gadam se równolegle na temat "QED- The Sound of Science" (vide post #1 i #2 tego wątku) na facebooku i.... Nic nie potrafi przekonać "niesłyszących". Żądają dowodów, a gdy się pojawiają to nie wierzą bo to wypociny samych producentów itd... Jeśli ktoś z Was ma konto na facebooku to może poczytać- https://www.facebook.com/groups/222544861457008/?multi_permalinks=487603131617845&comment_id=488038168241008&notif_t=like&notif_id=1504947233379466
 15. Zdradzisz co to za kable? Wiesz... temat "tanie kable" jest względny, bo od jakiego momentu kable są drogi? od 500zł, czy 1000 zł? Ta granica się wciąż zmienia... Zresztą, dla "Misiewiczów" coś jest drogie?
×