Skocz do zawartości

wpszoniak

Uczestnik
 • Zawartość

  1646
 • Dołączył

 • Ostatnio

O wpszoniak

 • Ranga
  Przyjaciel forum

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Trefniś

Ostatnio na profilu byli

5053 wyświetleń profilu
 1. Byłoby dobrze gdyby tacy zechcieli produkować, ale że to bardzo niszowa sfera to nie sądzę żeby tacy się znaleźli. Ryzyko duże, zysk niewielki (przy małoseryjnej produkcji).
 2. @mario100007. ważna informacja! Dzięki. A czy zechciałbyś podać jakieś namiary gdzie kupić podobne akcesoria na gniazda schuko? Mam nadzieję, ze nie nadużywam Twojej życzliwości. Przepraszam, że się wtrącam, ale mam wrażenie, że Ty Fafniaku masz obsesję jakowąś. A jak dowodów naukowych nie ma bo akurat zajmowali się ciemną energią albo pili piwo to co? To zjawiska nie słyszy Mario10007? Zapewniam Ciebie, że naukowe dowody są potrzebne ale wyłącznie samym naukowcom, a nie nam, bo to niczego w naszym postrzeganiu nie zmienia. Tak samo jak nie były potrzebne starożytnym architektom rzymskim gdy budowali amfiteatry (przypomnę, że słyną z doskonałej akustyki)
 3. @Fono Master, to chyba naturalne, że produkty poważnych firm różnią się wpływem na dźwięk systemu.... Tak w przypadku kabli (interkonektów na przykład) jak i w przypadku zaślepek. I jest też tak, że jeden wyrób firmy X wygrywa z podobnym wyrobem firmy Y i na na odwrót w przypadku innego sprzętu. Jeszcze może być tak, że zaślepki (bo to jest temat tej dyskusji) Cadrasa sie u mnie i u kumpla dużo lepiej sprawowały niż firmy Oyaide, a u innego audiofila mogłoby być na odwrót, bo w audiofiliźmie nie ma niczego pewnego i sprawdzającego się wszędzie tak samo (synergia!)
 4. @Fono Master, tego nie wiem, bo takich prób nie robiłem. Mówi się o "blokowaniu" wejść i wyjść nieużywanych. Nie przyszło mi do głowy, że to rzeczywiście może robić pewną różnicę skoro zaślepki różnych firm tak znacząco inaczej "grają" (używam słowa klucza, ale wszyscy wiemy ze akcesoria nie grają jeno instrumenty). Z kolei u siebie mam układ najprostszy z możliwych- jeden odtwarzacz i jeden wzmacniacz zintegrowany... Nie mam jak sprawdzić. Zresztą u przyjaciela gdzie robiliśmy test gdzie porównaliśmy Cardasy z Oyaide też był układ najprostszy... W każdym razie problem do rozważenia nie teoretycznego lecz poprzez praktyczne rozeznanie. Może @mario100007 będzie miał takie możliwości?
 5. @Fafniak, bardzo Ciebie proszę o merytoryczne wypowiedzi na temat zaślepek RCA, albo w ogóle o niezabieranie głosu jeśli nie miałeś z nimi do czynienia.
 6. Nie sugeruj, że ja jakieś jajko rozbijałem, bo jeszcze ktoś pomyśli o mnie jak o nienormalnym. To Ty taki przykład dałeś bezsensowny. Nie mam zamiaru niczego na forum udowadniać, bo to miejsce jest dla tych co próbują, a to co piszę jest tylko wskazówką i niczym więcej. Niby po co miałbym Ci udowadniać cokolwiek? Mam w tym interes jakowyś? Mamy tu wymieniać informacje a nie wymyślać sobie nawzajem, że to co słyszy to nie słyszy, jeno mu się zdaje, bo ktoś inny po prostu nie wierzy, że zjawisko istnieje. Nie chcesz to nie wierz sobie, nie chcesz próby robić to nie próbuj, ale nie wmawiaj innym, że nie słyszą bo Ty nie słyszysz, albo że nikt dowodu nie przedstawił. Jeszcze raz powtarzam, forum nie po to by udowadniać, lecz dla wymiany informacji... A jaką Ty masz dla mnie informację? Że ja nie słyszę? No, dzięki CI...
 7. Czy trzeba udowadniać wciąż i ciągle, że problem z RFI i EMI istnieje? Że ich wpływ jest istotny wiadomo od paru dekad...I kto tu "raperem"? Mam trawić czas na szukanie wykresów? Przyznam Ci się, że nie chce mi się. Czy Ty @Fafniak'u zanim przekroczysz murek, który widzisz przed sobą go mierzysz? P.S. Dyskusja nie powinna być o tym czy zjawisko istnieje, bo dochodzimy do jakiejś paranoi, lecz o tym jak się przed nim chronić. Jeśli nie miałeś do czynienia z zaślepkami to raczej Ty dywagujesz a nie my (@mario100007 i ja).
 8. @wallace, dziękuję za wyjaśnienie dogłębne. Jednak to nie zmienia faktu, że nawet bardzo drogi (rzędu 20 000 i więcej zł, a wiele ich słyszałem) sprzęt jest czuły na zakłócenia RFI i EMI tak samo (tyle że lepiej je słychać) jak znacznie tańszy sprzęt (paradoksalnie kiepski sprzęt jest pozornie nieczuły, a dokładniej- nie słychać zmian). Ten poważny sprzęt, mam wrażenie, wymaga więcej uwagi ze strony użytkownika niż sugeruje cena... Nie ma tak dobrze, że kupując sprzęt, nawet za dziesiątki tys zł, gra tylko dlatego że jest dobrze skonstruowany. Trzeba mu dać platformę odpowiednią, okablowanie (które nie spowoduje ograniczeń) i... I filtry RFI i EMI.
 9. Nie rozumiem Twojego upartego sugerowania, że co tu opisujemy to albo bzdury niczym "przeciąg" albo że nie mają fizykalnego wytłumaczenia... Nie rozumiem, bo akurat zakłócenia RFI i EMI to zjawiska dobrze rozeznanie. Tłumaczyć ich chyba Tobie- doświadczonemu audiofilów nie muszę, prawda? A nastrój odpowiedni do słuchania muzyki... Hmmm.. Też na system audio nie ma wpływu.
 10. A wiesz.... Skoro są szczelne to na pewno likwidują. Jeno głupot nie potrafią ukrócić!
 11. I ja muszę się zgodzić, że po pewnym etapie przesilenia mała poprawa domaga się wielkich kosztów (jakby niewspółmiernych). Niestety tak już jest i żaden bunt tu niczego nie zmieni. Pozdrawiam Ciebie, WP
 12. A nie uważasz, że można cieszyć się bardziej gdy płyta (też je kupujemy) gra prawdziwiej, muzykalniej.... Po prostu lepiej?
 13. @Fono Master, nie dziwi mnie, że nie słyszysz różnicy, bo te o których piszesz spełniają rolę osłon przed zadrapaniem i kurzem. Nie zabezpieczają jednak przed zakłóceniami radiowymi i elektromagnetycznymi.
 14. @wallace, zrozumiałem (chyba) Twoje podejście do problemu- jest czysto inżynierskie. Jednak czy rozważałeś i to, że gniazda, mimo że nieużywane (raczej właśnie przez fakt, że nie są używane) są niejako anteną "zbierającą śmieci" z otoczenia w postaci zakłóceń elektromagnetycznych i radiowych (te w większym stopniu) a przecież te wej/wyj RCA i XLR nie są fizycznie odcinane od układu, prawda? Innym problemem są mikro-drgania... ale im dajmy spokój, bo zbytnio może skomplikujemy dyskusję. Jeśli chodzi o słyszenie efektów, to wierz mi (i koledze @mario100007), że nie są na granicy percepcji, a przynajmniej w przypadku systemów, w których zaślepki testowałem.
 15. Nie wiem czy dobrze Ciebie @wallace zrozumiałem- czy sugerujesz, że sprzęt klasy bodaj najdroższego odtwarzacza McIntosch, końcówki mocy Electrocompaniet, najwyższy model CD (niegdyś) Pioneera, przedwzmacniacza BAT czy CD Audio Research są źle skonstruowane? Jeśli tak, to proszę wymień te, które nie potrzebują zatyczek... Wymień te, które Ty słyszałeś bez zatyczek i z zatyczkami i które same się świetnie broniły przed falami RFI.
×