Skocz do zawartości

huiggi

Uczestnik
  • Zawartość

    3
  • Dołączył

  • Ostatnio

  1. Mam kolumny Tonsil Fenix, pierwszy model. Bez subwoofera. Podłączone są bezpośrednio do amplitunera Yamaha AX-500 przewodami głośnikowymi. Niestety siadły mi dwa niskotonowe głośniki z prawej kolumny, a wymiennych GDN 16/50/19 15ohm nie ma już w sprzedaży, więc polecono mi GDN 17/50/2 4ohm jako najbliższe zamienniki. No to kupiłem i nie bardzo wiem jak je teraz podłączyć. Wygląda to tak jak w załączniku. Wiem tylko, że głośniki 15 ohm były łączone równolegle, a głośniki 4 ohm musiałyby być połączone szeregowo. Poza tym musi być jeden 15ohmowy w każdej kolumnie żeby grały równo. Problem polega na tym, że nie mam za bardzo doświadczenia z elektroniką i nie wiem co gdzie przylutować. Pomóżcie pls.
  2. Posiadam interfejs Focusrite Scarlett 2i2 wraz z słuchawkami studyjnymi i mikrofonem dołączanym w zestawie. Do niego podpięte są dwa monitory odsłuchowe Presonus Eris E5. Zainstalowałem sterowniki ze strony producenta, uruchomiłem ponownie komputer, wykrywa "Cyfrowe urządzenie audio S/PDIF" w urządzeniach do odtwarzania, ale nie słychać żadnego dźwięku. Ani z słuchawek, ani z monitorów. Z kolei mikrofonu wcale nie wykrywa. Co może być powodem? Poza tym sterownik ASIO4ALL pokazuje komunikat "Hardware not connected".
  3. Kupiłem sobie Galaxy S6 i korzystałem przez jakiś czas ze słuchawek dołączonych w zestawie, grają całkiem ok, ale są tak skonstruowane, że odstają mi od uszu i żeby przenosić basy muszę je przyciskać. Dlatego postanowiłem, że kupię sobie nowe, dokanałowe. Chciałbym ograniczyć się do 150-200zł. Moje wymogi to płaski kabel (i najlepiej "kątowy" wtyk do źródła dźwięku), biały lub czarny kolor, kontrola głośności i ew. przycisk start/play. Jest coś takiego? Coś polecacie?
×
×
  • Utwórz nowe...