Skocz do zawartości

Nameless

Uczestnik
 • Zawartość

  21
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Kraków

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. @RoRo Dzięki za te propozycje, przestudiuję je razem z innymi przez weekend. Jeśli chodzi o rozmiar kolumn to "ograniczenia" (a raczej preferencje) wynikają tylko i wyłącznie z preferencji estetycznych – wysokości pobliskich szafek, doniczek wolnostojących, parapetów, itp. Jeśli chodzi o rozmieszczenie kolumn to jest pole do manewru, aczkolwiek jedną z nich najchętniej widziałbym blisko rogu pomieszczenia. Oczywiście w odstępie od ściany. Zastanawiam się teraz jednak, czy nie podchodzimy do tematu zbyt "audiofilsko". Oczywiście cenię dźwięk dobrej jakości, potrafię zauważyć różnicę między różnymi sprzętami, źródłami dźwięku, akustyką pomieszczeń itp. itd. Nie mam jednak super audiofilskich ambicji i chciałbym znaleźć złoty środek / kompromis między estetyką (tudzież istniejącymi ograniczeniami), a dźwiękiem. Domyślam się, że wielu z Was nie uznaje tego typu kompromisów i moje podejście uznane zostanie za swego rodzaju profanację. Jednak dla mnie estetyka i obecna aranżacja wnętrza salonu jest równie ważna. Istotną rolę odgrywa tutaj też czynnik WAF (wife acceptability factor)... Jeśli chodzi o budżet to chyba preferuję podejście "raz a dobrze'. @mkk Ciekawa pozycja. Szukając pobieżnie po anglojęzycznych stronach widzę, że to nowość małego startup-u, która zbiera bardzo dobre recenzje. Jesteś w stanie napisać coś więcej? @S4Home Preferencje muzyczne: jazz, klasyka/symfoniczna, rock, czasem jakieś reggae i coś z większym udziałem basu. Nie gram metalu czy muzyki klubowej. Zależy mi na muzykalnym, kontrolowanym basie, lekko ciepłym dźwięku. Zdecydowanie wystrzegam się jasnego brzmienia i nadmiaru wysokich tonów. Niezbyt zdaję sobie w tej chwili sprawę jaki budżet powinienem na kolumny przewidzieć. Bez zakładając jednak, że para kolumn powinna być droższa niż wzmacniacza, to myślę, że całościowy budżet wynosi ok. 4-5 tys. @1Ender Szafka zostaje, z wyżej wymienionych powodów
 2. Niestety nie mam takiej możliwości, bo ta półka stanowi integralną i ważną część szafki – stabilizuje ją. Zmiana szafki też niestety nie wchodzi w grę Ok, rozumiem. Już nie będę
 3. Oczywiście, że mam. Dlatego też poprosiłem o propozycje innych kolumn, niezależnie od wielkości... Uważam wręcz przeciwnie Doskonale wiem czego chcę, ale nie wiem jakie są możliwości. Jak już je poznaję, to staram się do nich dostosować.
 4. Aha... To jakie inne byś polecił do tego wzmacniacza (nie biorąc pod uwagę wysokości)?
 5. Dzięki za pomocny komentarz... Przecież nie piszę, że nie macie racji. Ufam Waszym propozycjom, biorę je na poważnie i jeśli trzeba wydać więcej niż pierwotnie zakładałem, to jestem skłonny poważnie rozważyć i takie opcje. Nie znam się na sprzęcie. Zakładałem na wstępie, że 2k to wystarczający budżet, bo nie mam audiofilskich wymagań. Ale jak tak wygląda sprawa, to jestem otwarty na propozycje.
 6. Myślę, że najlepiej byłoby tak do ok. 60 cm.
 7. Rozumiem Panowie A zakładając fakt, że zdecyduję się na NAD 338 lub Audiolab 6000A, to jakie kolumny do takiego zestawu polecicie? Raczej niewysokie podłogówki.
 8. W tym lub przyszłym roku, na pewno nie później Możecie też coś polecić, chętnie rozważę od razu cały zestaw. Będę miał ogląd na przyszłość. Audiolab jest piękny, ale trochę niepokoi mnie cena obu wzmacniaczy Co masz na myśli jeśli chodzi o rozbudowę funkcji sieciowych? Bluetooth ma, a więc minimum, którego potrzebuję. Oczywiście Chromecast albo AirPlay po WiFi to byłoby coś, ale nie można mieć wszystkiego...
 9. Dziękuję za szybką odpowiedź. Podoba mi się ten Cyrus One i widzę, że nowszy model ma nawet Bluetooth. Tak jak napisałem jestem w stanie postawić dwa sprzęty (wzmacniacz + DAC). Półki są dwie., więc na pewno jakoś to pomieszczę (przypominam wymiary: 590 szer. x 400 gł. x 108 wys.). Zaznaczam, że jestem otwarty na używki. Tak więc jeśli mam wybierać, to wybieram: niewysoki (zakładając opcję osobnego wzmaka i DAC – wtedy zachowuję funkcje) i jednak cena. Zdaję sobie sprawę, że w parze za niską ceną idzie słabszy dźwięk... Cóż, niektórzy mają całe systemy za 50k, a inni nawet za 500 zł i trzeba się z tym pogodzić... Czy w obliczu powyższego jest szansa na znalezienie czegoś jeszcze? PS Kolumny – zgarnąłem je tymczasowo od przyjaciela. Będą wymieniane w niedalekiej przyszłości, więc nimi bym się specjalnie nie sugerował. Rozważam nawet dwa zestawy. Jeden pod granie, drugi pod TV.
 10. Cześć! Chciałbym prosić Was o pomoc w wyborze wzmacniacza do zestawu stereo. Do nagłośnienia mam ok. 35 m2 minimalistycznie umeblowanego salonu. Zasadniczy problem jest taki, że wzmacniacz musi znaleźć się w szafce pod TV, a ta niestety nie jest wysoka – do dyspozycji 2 półki, po 10.8 cm wysokości każda. Zdaję sobie oczywiście sprawę z tego, że wzmacniacz powinien mieć jeszcze trochę luzu żeby złapać oddech. Sam nie podołam, bo wybór zawęża się drastycznie. Proszę więc pięknie o Waszą pomoc. Budżet – do ok. 2000 zł. Sprzęt może być używany. Powinien być jedynie elegancki i kompaktowy (półka: 590 x 400 x 108 mm ). Źródła dźwięku: TV, Intel NUC, Bluetooth/WiFi – to konieczne. Wiem, że do starszych używek konieczny będzie DAC i w takim przypadku bardzo proszę o propozycję DAC-a. Preferencje muzyczne: jazz, klasyka/symfoniczna, rock. Nie gram metalu czy muzyki klubowej. Zależy mi na muzykalnym, kontrolowanym basie, lekko ciepłym dźwięku. Zdecydowanie wystrzegam się jasnego brzmienia i nadmiaru wysokich tonów. Salon ma co prawda 35 m2, ale nie słucham muzyki zbyt głośno i nie planuję organizować koncertów Miejsce odsłuchowe to w zasadzie kanapa na środku salonu, która będzie oddalona 2.5 metra od zestawu. Kolumny posiadam tymczasowo-budżetowe, do zmiany – Tonsil Perfect 150. Bardzo dziękuję za wszelką pomoc!
 11. Dzięki, rozważę je na pewno, bo rzeczywiście wyglądają ciekawie No tylko ta cena - jest to jednak górna granica. Coraz bardziej zastanawiam się równocześnie nad Aiaiai Tracks. Tylko ciężko dorwać Polaka, który miał z nimi styczność.
 12. Myślę, że jedno nie wyklucza drugiego. Są też modele pośrednie, mój brat ma takie firmy sony na przykład. A konkretny model, który może być przykładem to AKG k518 DJ. Ciekaw jestem co sądzicie o tym modelu: http://allegro.pl/oldschoolowe-sluchawki-a...1710242376.html Miał ktoś może z nim styczność?
 13. Niestety nie spełniają one moich kryteriów ze względu na to, że są olbrzymie jak dla mnie. Chciałbym coś mniejszego. Przykładowo takie AIAIAI Tracks albo coś jak Panasonic RP-HTX7. Co do tych drugich to mam jednak małe obawy i ten model akurat musiałbym sam przetestować jak wyglądają na żywo i jaka jest jakość dźwięku. Chciałbym abyście polecili mi jakieś modele słuchawek, które byłyby odpowiednie, bo ciężko jest znaleźć coś fajnego i w miarę sprawdzonego przez ludzi w gąszczu słuchawek. Szukałem już sam, zawsze szukam przed zapytaniem na forum, ale nic więcej fajnego nie wynalazłem, więc zwracam się z zapytaniem do was. Bardzo proszę o pomoc.
 14. Witam! Chciałbym zwrócić się do was z uprzejmą prośbą o pomoc w znalezieniu odpowiednich słuchawek dla mnie, których cena nie będzie przekraczać 250 lub max. 300 zł Gram amatorsko na pianinie elektrycznym, ale równocześnie słucham różnej muzyki. Skupiam się głównie na takich gatunkach jak elektro, dubstep, drum & bass, rock (gł. indie, soft), muzyka alternatywna. W związku z pierwszymi trzema gatunkami chciałbym aby słuchawki miały dobry bass i nie były za ciche Zależy mi również na tym, aby były to słuchawki nauszne (zależy mi na przynajmniej częściowej izolacji, gdyż czasem słucham muzyki dość głośno i nie chcę innym grać na nerwach w miejscach publicznych), ale niezbyt odstające czy duże - chcę aby były wygodne w mieście, w domu nie słucham muzyki na słuchawkach z wyjątkiem gdy na pianinie. Staram się również znaleźć coś z ładnym designem, bo jestem trochę wyczulony na tym punkcie Podsumowując. Proszę abyście polecili mi słuchawki: - w cenie nieprzekraczającej 250 - max. 300 zł - mające ładny bass i nie były za ciche (+ ew. nadawały się do grania na pianinie elektrycznym) - nauszne, które będą choć trochę izolowały dźwięki - nie za duże, raczej ściśle przylegające do głowy - słuchawki do miasta, a nie do domu - z ładnym designem - w miarę wygodne Wiem, że moje wymagania nie są zbyt małe, ale bardzo liczę na waszą pomoc, gdyż jestem trochę skołowany Z góry bardzo dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
×
×
 • Utwórz nowe...