Skocz do zawartości

nass

Uczestnik
 • Zawartość

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O nass

 • Ranga
  Debiutant
 1. Hmm... A jeśli by przeznaczyć 3k na kolumny a 1,5k na używany wzmacniacz? ewentualnie można troszkę podnieść budżet. Co powiecie na Dali Lektor 8 (nowe)? Albo Dali Skyline 1000? Ktoś miał styczność z modelem 810? Niewiele jest o nich z tego co widzę. Jestem otwarty również na propozycje innych marek.
 2. Ktoś? coś? Jeśli chodzi o wzmacniacz, za czym powinienem się rozglądać?
 3. Moje doświadczenia są raczej ubogie, od dawna korzystam głównie ze słuchawek oraz z zestawu Technics EH670 który służy jako "głośniki komputerowe". Kiedyś miałem jeszcze jakiś wzmacniacz technicsa do zestawu, oraz kolumny których nazw za nic w świecie sobie nie przypomnę (pamiętam tylko że miały żółte membrany niskotonowców ), minęło kilka ładnych lat, a wtedy jeszcze nie interesowały mnie "te sprawy", ważne było że "grało" a mniej ważne jak. Ale sprawy się troszku zmieniły i zacząłem odczuwać niedosyt, chcieć czegoś więcej, co połechce moje bębenki i sprawi że nie będę chciał wstawać z fotela.. Co masz na myśli pisząc "za duże"? że fizycznie? jeśli o to chodzi to będą w sam raz, w końcu będą stanowiły centrum uwagi Czym brzmieniowo różni się model 810 od 850? Nie wiem dlaczego, ale ciągnie mnie do tej produktów tej firmy.
 4. Witam, chciałbym prosić was o pomoc w wyborze sprzętu do pokoju, którego głównym przeznaczeniem będzie właśnie słuchanie muzyki. Pomieszczenie ma 18m2, cześć ścian oraz spadzistej części sufitu (poddasze) zostanie wyłożona panelami akustycznymi a reszta będzie zagospodarowana w inny sposób lub też osłonięte kotarami. Kolumny będą stały ok 2,5m od siebie i jakieś 0,5 metra od tylnej ściany, do tego jakiś 1m od bocznych ścian. Jeśli to też ma znaczenie to na podłodze będzie leżał wielki frędzlowaty dywan. Mam pełną swobodę w dostosowywaniu tego pokoju, więc ewentualne zmiany nie są problemem. A teraz do rzeczy, budżet: 4500zł (oczywiście miło byłoby gdyby kilka groszy zostało na jakieś drobniejsze zachcianki ) z czego jakieś 2,5k planuję przeznaczyć na kolumny a drugie 2k na wzmacniacz, preferuję używany sprzęt (przynajmniej kolumny) bo jak wiadomo cena z wiekiem spada, a jakość dźwięku zostaje bez zmian Posiadam odtwarzacz płyt Technics SL-PS840 oraz korektor Technics SH-GE90 i chciałbym też jakoś te dwa klocki dokleić do zestawu. Czego słucham? Hmm... można by powiedzieć że jestem otwarty i nie ograniczam się, jednak przeważnie są to różnorakie odmiany rocka, jazz, blues, folk, muzyka klasyczna, ale też trip-hop, house czy new age nie są mi obce. Tak więc szukam czegoś uniwersalnego, co zadowoli moje niezbyt wybredne (zapewne, w porównaniu do waszych) uszy niezależnie od rodzaju muzyki. Od brzmienia oczekuję klarowności i dynamiki, zależy mi na wyrazistej, dobrze wyeksponowanej górze oraz środku, oraz ciepłym, głębokim ale lekko konturowym basie, który nie zaleje reszty. Co powiecie o kolumnach Dali? Mam na myśli konkretnie modele 850, 18, oraz 810. Jeśli chodzi o wzmacniacz to całkowicie zdaję się na was.
×