Skocz do zawartości

gul77

Uczestnik
 • Zawartość

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

O gul77

 • Ranga
  Debiutant
 1. gul77

  PYtania odnośnie wyboru sprzętu

  Dziękuje bardzo wszystkim za dotychczasowe wypowiedzi. Co do wzmacniacza to lepiej kupić nowy a kolumny używane? Czy też spróbować poszukać używany wzmacniacz? Czy przy kupnie wzmacniacza kierować się tym żeby zagrał on dobrze z moimi B&W, czy to pominąć i szukać czegoś z myślą o nowych kolumnach? Jeszcze ostatnia rzecz. Czy jeśli faktycznie wydałbym te 5000 na wzmacniacz, wiem że wtedy na pewno byłby lepszy efekt niż gdybym wydał 2 czy 3 tys. Ile w takim przypadku musiałbym przeznaczyć na zakup kolumn używanych lub nowych żeby to miało sens?
 2. gul77

  PYtania odnośnie wyboru sprzętu

  Posiadam TX-DS474. Jakby rozdzielić te 5000 mniej więcej równo, czy wydać więcej na wzmacniacz czy na monitory? Wiem że najlepiej byłoby pojechać np. do Katowic do jakiegoś salonu i posłuchać różnych zestawów. Może jednak ktoś słucha podobnej muzyki i może coś polecić.
 3. Witam. zaczne od tego że posiadam kolumny B&W DM 302 i amplituner Onkyo. Wiem że jest to słaby zestaw, dlatego postanowiłem go w końcu zmienić na coś lepszego. Posiadam pokój 9m2 prostokąt 4,1 na 2,4. Słucham muzyki głównie z komputera, gatunki to rock, pop, elektroniczna, czasami metal ale też i klasyka. W obecnym zestawie zawsze brakowało mi basu, więc szukam czegoś co miałoby go więcej, ale też żeby nie dominował. Podoba mi się góra bo jest taka hmm czysta i nie męczy. Muzyka powinna mieć więcej szczegółów, więcej przestrzeni, góra żeby nie była męcząca a bas zeby był ale żeby nie przytłaczał. Nie wiem czy najpierw kupić wzmacniacz żeby spróbować wydobyć coś więcej z tych kolumn czy od razu myśleć o kupnie wzmacniacza pod nowe kolumny? Kolumny wiadomo podstawkowe ze względu na rozmiar pokoju. Co do kwoty to myślałem żeby zamknąć się w 5000, bo nie wiem czy jest sens wydawać więcej ze względu na gatunki muzyki jak i na rozmiar pokoju. Jeśli jednak różnica będzie wyraźna to moge przeznaczyć na zakupy 2 do 3 tysięcy więcej. Szukać wzmacniacza z Dac-em czy lepiej bez, a DAC dokupić później? Bardzo prosze o jakieś sugestie co do firm i modeli które spełniłyby moje oczekiwania. Wiem że powinienem wypisać tu jakiś sprzęt który mnie zainteresował ale jest tego tak dużo, czytam od kilku dni wiele testów i recenzji, a im więcej czytam tym jestem głupszy i nie wiem za co się zabrać.
×