Skocz do zawartości

boozecruise

Uczestnik
 • Zawartość

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

O boozecruise

 • Ranga
  Debiutant
 1. boozecruise

  zestaw stereo

  Boom....nekromancer Moja ponowna propozycja rozmieszczenia kolumn po zapoznaniu się z otrzymanymi materiałami. Na dywan na podłodze ani na ścianie żona się nie zgodzi Mam wstępną zgodę na czas odsłuchów odsunięcia trochę tapczanu od ściany. Najbardziej korzystne wydawało mi się rozmieszczenie kolumn na ścianie z oknami (mam ciężkie zasłony). Niestety nie byłem w stanie wykombinować jak ustawić amplituner aby nie mieć problemu z kablami (dzieciaki, wieszanie prania na balkonie etc.) Pod drzwiami balkonowymi mam listwy, które są wmurowane w stopień - podczas któregoś z remontów musiałbym je wyrwać i wstawić takie gdzie będę mógł ukryć kable. Co do dźwięku zestawu grającego, to mam za sobą już kilka odsłuchań i zauważyłem, że najbardziej odpowiada mi "miękkie" i ciepłe brzmienie. Zestaw, który na chwilę obecną najbardziej przypadł mi do gustu to: YAMAHA MUSICCAST R-N602 (muzykę będę puszczał głównie z komutera, zalezy mi na wi-fi) Kolumny Heco music style 500 - te kolumny, może nie mają takiego brzmienia, którego szukam ale jest ono dla mnie najlepsze z tego co słyszałem do tej pory. Chciałbym zmieścić się finalnie w ok 4k pln. Wyżej podany zestaw kosztuje troszkę więcej. Mogę prosić o sugestie, którymi konfiguracjami powinienem się zainteresować? Ogólnie plan mam aby jeszcze trochę pochodzić po salonach a potem poszukać jakiejś używki. Na jakich forach najlepiej szukać używanego sprzętu?
 2. boozecruise

  zestaw stereo

  pokój ma ok 6x6. co myślisz o takim ustawieniu? soory, zę nie czekam na materiały
 3. boozecruise

  zestaw stereo

  Mieszkam w Gdańsku w bloku z wielkiej płyty M3. Zestaw ma grać w dużym pokoju. W załączniku rozrysowany pokój. Nie potrafię opisywać dźwięków w taki sposób jak podałeś.Mogę opisać co słuchałem np. przez ostatni tydzień i co szczególnie sprawiało mi przyjemność. Nie wiem czy to może być pomocne. O używkach nie myślałem - jak wspomniałem w pierwszym poście, nie znam się wcale na sprzęcie audio i dopiero mam zamiar zdobyć elementarną wiedzę (cokolwiek to znaczy )
 4. boozecruise

  zestaw stereo

  cześć, od jakiegoś czasu zbieram pieniądze na zestaw stereo. Chciałbym się zmieścić w kwocie ok 5000 zł. Zestaw będzie grał w pokoju 5x6m. Słucham wszystkiego, ale głównie muzyki jazzowej. Obecnie muzykę głównie puszczam z komputera (flack). W związku z tym, że mam jeszcze trochę czasu, to proszę o podlinkowanie wartościowych artykułów, które mogłyby pomóc podjąć decyzję. Jeżeli ktoś podlinkowałby jakieś konkretne zestawy, to będzie mi bardzo miło. Do tej pory byłem tylko w jednym salonie na słuchaniu sprzętu. Co jakiś czas mam zamiar wygospodarować trochę czasu na takie wizyty. Dziękuję za pomoc
×