Skocz do zawartości

Mariano italiano

Uczestnik
  • Zawartość

    3
  • Dołączył

  • Ostatnio

Reputacja

0
  1. Wracam do postu po jakimś czasie : A więc - zakupilśmy wzmacniacz stereo Marantz PM 82. Szukamy do niego podstawkowych kolumn do tysiąca złotych. Wzmacniacz testowaliśmy na kolumnach Infinity PM 122 ( przetworniki oryginalne, skrzynia samoróbka, BEZ bass reflexu - oryginalnie są z bass reflexem). Efekt - niczego nie mogłem zarzucić wysokim tonom, były bardzo miękkie i przyjemne, średnica też bardzo przyjemna. Problemem jest bardzo szczupły bas. Lecz z drugiej strony bardzo różnorodny. Drugi test był na jakiś głośnikach od wieży sony (niestety nie potrafie podać teraz modelu - nie jest to istotne ), kolumny miały BR z przodu, efekt - również szczupły bas. Potrzebuję kolumn podstawkowych, które podkreślałyby dolne pasmo. Moim zdaniem mogłbyby być te kolumny nawet nieco "rozlazłe" i malo dynamiczne na basie. Wzmacniacz jest bardzo szczegółowy, moim zdaniem brakuje mu ciepła w dolnych rejonach i chciałbym ten dźwięk zrównoważyć dodając takie kolumny. Marantz ma zbyt subtelny bas. Muzyka, która jest słuchana jest to muzyka spokojna, nastrojowa, wiec generalnie nie ma tragedii. Ale chciałbym choć MINIMALNEGO wykopu (brakuje go nawet przy muzyce klasycznej, jazzie, bas jest po prostu za mały, nie czuję jego ciśnienia). Na tym wzmacniaczu nie da się słuchać muzyki rozrywkowej, elektronicznej, ale też nie został w tym celu zakupiony. Pokój - 17 metrów, w lekki prostokąt, sprzęt będzie stać na meblach niestety, szerokość półki to jedyne 29 cm. Proszę o pomoc. Czy w ogóle z monitorów da się osiągnąć choć wystarczająca poprawę w dolnym rejonie? Na podlogowki nie ma niestety miejsca. Mam nadizeję, ze wszystko opisałem. Dziękuję za pomoc
  2. Szanowni koledzy i koleżanki, Proszę o pomoc w znalezieniu kolumn podstawkowych do w/w wzmacniacza. Wzmacniacz ten gra bardzo detalicznie, spokojnie, dźwięk jest kulturalny. Minusem (dla mnie) tego urządzenia jest, że nadaje się TYLKO do muzyki gdzie nie potrzeba "wykopu". Bas jest szczupły i szybki. Przesłuchiwałem go na Infinity SM 122 oraz jakis glośnikach od wieży Sony z bass reflexem. Do wysokich tonów i średnicy nie mam zastrzeżeń - jest naprawdę nieźle. Szukam dobrych kolumny do 1000zł, które wydobędą nieco basu i wykopu z zestawu. Mówię nieco - ożywią go nieco w dolnym zakresie, dodadzą ciepła na basie i troche go spowolnią, dodadzą mięsa w dolnych częstotliwościach. Muzyka, której słucham jest spokojna, ale brakuje mi troche dołu. Chcę nabyć kolumny używane. Pomieszczenie ma 17 metrów kwadratowych. Szerokość regału - 29 cm. Więc dość blisko ściany będą. Proszę o pomoc i pozdrawiam.
  3. Witam serdecznie, chcę pomóc mojemu koledze w doborze sprzętu do jego pokoju. Oczywiście chodzi o używany. Chcemy kupić dwie kolumny (podstawkowe - będa stać na meblach), amplituner pięciokanałowy oraz gramofon z igłą. Głośników do reszty systemu kinowego na razie nie kupujemy, na razie interesuje nas stereo, wraz z przypływem gotówki rozbudujemy później zestaw. Pokój ma 18 metrów kwadratowych, głównym parametrem jaki chcemy uzyskać jest miły, ciepły dźwięk oraz detale (dlatego również decyzja o gramofonie). Kolega przeważnie słucha spokojnej, nastrojowej muzyki, czasami jakiegos rocka. Sprzęt nie musi być jakimś mocarzem, ale fajnie, jakby dało również też się głośniej posłuchać. Macie jakieś propozycje? Dziękuję za każdą z nich.
×
×
  • Utwórz nowe...