Sanwing

Uczestnik
 • Zawartość

  148
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Sanwing

 • Ranga
  Sympatyk
 1. Simson to co piszesz jest jasne i zgadzam się z tym. Pisałem o koszcie systemu chociaż może to nie do końca od kwoty wydajnej na całość zależy, ale od dobrze dobranego i dobrze osłuchanego systemu często system tańszy a dobrze skomponowany zagra lepiej niż odwrotnie(nawet biorąc pod uwagę sprzęt powyżej 10 tyś). Pisząc o słuchu ja nie mówię, że ktoś jest głuchy czy niedosłyszy sam zauważyłeś jak wiele zależy od naszego stanu zdrowia, stopnia wypoczęcia czy też nastawienia przy odbiorze muzyki i słuchaniu detali. Jest też właśnie kwestia wrodzonego słuchu tak jak i węchu czy smaku przecież to normalne. Do tego dbanie o słuch i ćwiczenie go też wpływa zapewne na to jak postrzegamy dźwięk, jak jego zakres słyszymy itd itd stąd też może być tak, że ktoś słyszy różnice w detalach a ktoś nie nie musi to być po prostu czyjś wymysł, że kabel gra czy też nie.
 2. Barry no raczej nie słabo. Sam uważam temat kabli za dość wątpliwy, ale kompletne wyśmiewanie czegoś tylko dla tego, że tego nie słyszymy to trochę można by rzec nieodpowiedzialne. Masz przykład chociażby z religia to, że Boga nie widać i nie słychać nie znaczy, że go nie ma i nie chodzi mi tu tylko o czysta wiarę, ale o fakt istnienia. Co do sprzętu za tysiące zł to chodziło mi(i chyba wiesz o co), że taki sprzęt jest na tyle czuły, detaliczny, że można po jego wnikliwym poznaniu usłyszeć różnicę po zmianie kabli, ich wygrzaniu czy też poruszeniu(choć to jak pisałem wyżej bardzooo kontrowersyjne):). Kolejna kwestia co do słyszę kable lub nie słyszę to samo wzmacniacz czy DAC. To, że ktoś nie słyszy to nie znaczy, że zjawiska nie ma. Prosty przykład nie każdy jest chirurgiem i ręka mu nie drgnie podczas przecinania błon przy operacji mózgu, ale są wyjątkowo opanowani ludzie z niezwykle doskonałym uwarunkowaniem(budowa mięśni, idealny układ nerwowy) którzy takie rzeczy robią "z marszu". Podobnie jest z słuchem. Można by tak mnożyć i mnożyć przykłady. Ważne jest żeby cieszyć się tym co się ma i udoskonalać swój system. Nawet jeśli dany element nie wniesie nic w jakość to zawsze mamy nowe doświadczenie, nowe fajne cacko w domu i jest super;D. Kończę to filozoficzne wynurzenie.
 3. Nom widzę właśnie. Siade potem na eBay popatrzę ci za kolumnami fajnymi za godzinkę coś powstawialem.
 4. Większość z tych modeli bardzo często jest na aukcjach. Ja prawie codziennie przeglądam audio na allegro i bardzo często bywają. Elac może trochę rzadziej ten model, ale są też inne tej firmy całkiem nieźle.
 5. Cierpliwość to najlepszy doradca w wyborze sprzętu audio(i nie tylko;). Kolumny kupujesz raz na długi okres czasu nie spieszy się.
 6. Tomek porób zdjęcia jak możesz całości i opisz cały tor, bo zmian sporo: DAC, teraz wzmacniacz można się pogubić;). Ale Panowie robicie smaka na te Diamondy, a niby takie przeciętne kolumny(większość twierdzi że w tej cenie jest sporo lepszych kolumn).
 7. Ender co do poruszania kablami to my szaraczki(bez obrazy jak coś;) raczej nie mamy szans brać się za takie detale jak Simson napisał: jeśli są słyszalne różnice po ruszeniu kablem to w systemach za grube tysiące jak nie setki tysięcy złotych. Ja wczoraj wyciągnąłem zworki producenta z ELACkow i faktycznie na kablu jest lepiej bez dwóch zdań (nie wiem z czego były te zworki...). Bananów z kabli nie mam serca ściągnąć bo kosztowały parę zł;)
 8. Chłopaki mało precyzyjnie pytacie. Czytam 10 razy i nadal nie wiem o co chodzi:) albo ja jestem ograniczony albo ktoś źle formułuje pytanie. Jaki to chromecast jest jeden, czy dwa? Podejrzewam, że dwa w tym jeden audio a drugi klasyczny do przesyłu audio-video, tak? Audio Chrome podłącza się kablem mini jack-2 x rca bezpośrednio do wzmacniacza stereo lub poprzez DAC kablem optycznym.
 9. Bardzo ciekawe zagadnienie. Jako, że do sprzętu który pozwolił by mi zauważyć różnice między kablami jest mi daleko to też nie będę jakoś wnikliwie wypowiadał się na temat wygrzewania(tym bardziej wpływu na dźwięk), ale pewne jest że pod wpływem ciepła struktura materiału ulega zmianie jest to widoczne i w przypadku skał tak samo jest z metalem. Jaki wpływ na dźwięk... nie wiem, ale napewno jakiś ma czy słyszalny dla ludzkiego ucha to już sporna kwestia. Ważniejsze jest już nasze nastawienie w danym dniu, stan zdrowia( za czym często idzie przytepieniu słuchu) tu Simson ma 100% racji że zależnie od naszego samopoczucia różnie słyszymy muzykę;)
 10. Audiowit no jasne, że będą droższe od niższej serii, że tak powiem logiczne- więcej materiałów, większa ilość głośników wiadomo, że spowoduje wzrost ceny, ale podejrzewam, że i tak w porównaniu z cenami innych firm(gigantów) bedzie o wiele bardziej atrakcyjna. No i do tego mało kto będzie posiadał takie kolumny, a to tez zawsze na plus(pomijam aspekt brzmienia bo to jasne że trzeba odsłuchać przed zakupem;D). http://yb-audio.pl/realizacje/nefre-2/ ehhhhhhhhhhhh
 11. Hehe dziś akurat na FB ich odladalem;). Ale powiem ci audiowit że mimo takiego wykonania, takich elementów składowych to YB ma naprawdę rewelacyjne ceny. Mnie urzekły najmniejsze z ich głównej serii i dla mnie są poprostu miodzio(nawet tapetę w tel mam;) kasę zbieram także kiedyś sobie sprawie takie cacuszka. Ciekawe jak w porównaniu wypadły by te kolumny z ich kolejnym dziełem na nowych głośnikach SB.
 12. Jan2 słuchałeś kiedyś tego smsl(lub kto inny miał okazję)? Ciekawy jestem tego maleństwa jak to gra w porównaniu do np Cambridge audio a1 czy innego wzmacniacza używanego, który można kupić w podobnych pieniądzach. Coraz częściej ten SMSL widuje właśnie jako polecany wzmacniacz d PC audio.
 13. Ender myślałem, że bardziej o warunki Ci chodzi odsłuchowe w kwestii tego że do PC się nie nadają, obecnie coraz więcej osób decyduje się na klasyczne stereo do komputera, no i tu też jasne że wzmacniacz zewn potrzebny. Autorze nie ma sensu moim zdaniem inwestowanie we wzmacniacz nawet jeśli te kolumny grały by pięknie, to ich ustawienie i miejsce odsłuchowe to porażka niestety która wszystko zepsuje. Lepiej zagrają cię jakieś edifiery niewielki czy microlaby do bliskiego odsłuchu niż tak ustawione pudła. Jeszcze lepszym rozwiązaniem był by dac i słuchawki porządne no chyba, że koniecznie kolumny to lepiej zrobią jak pisze ci wyżej. Chociaż i w kwocie 600 zł można stereo złożyć używane z małymi monitorami, ale basu będzie nie za dużo.
 14. Hewitt, a możesz zrobic zdjęcia kolumn w całości od przodu? Ender pewnie ma na myśli że to spore gabarytowo kolumny i będzie problem z ustawieniem ich i zapewnieniem sobie dobrego miejsca odsluchowego. Chyba że kolumny przy PC, a ty siedzisz znacznie oddalony i słuchasz muzyki?
 15. Simson masz wiele racji co do recenzji. Nawet na tutejszych recenzjach sprzętów ciężko jest odróżnić zwykłemu zjadaczowi chleba co jest dobre a co złe. Najgorsze jeśli ktoś czyta tylko podsumowanie co do brzmienia to w 99% przypadków non stop to samo: dźwięk pełny, detaliczny, nasycony itd itd. Czy to sprzęt za 1000 zł czy za 100000 zł:). Fakt, że chodzi o opinie w danym przedziale cenowym, ale można używać innych sformułowań w tym i negatywnych tak by kupujący potem nie był rozczarowany: "a pisali że gra cudownie". Jest straszna powściągliwość u recenzentów dlatego lepiej poczytać forum i opinie użytkowników może nawet tych mniej wyrobionych. Nie wspomnę oczywiście że najlepiej posłuchać samemu bo to oczywiste. Widzę że podobne zadanie tu wiele osób ma:).