Skocz do zawartości

eugeniusz28

Uczestnik
 • Zawartość

  35
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Kristiansand

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Piszesz pewnie o DCA-16GA. Też ich uzywam i polecam. Mimo że wygladają trochę ''nieaudiofilsko'' - mają średnicę sznurowadła- uważam, że warto odrzucić uprzedzenia. Można mocno się zdziwić.
 2. AT12XE oferuje dźwięk soczysty, niepodbarwiony, nie faworyzuje żadnej części pasma. Taki, jak lubię. Kusi mnie, żeby sprawdzić, czy dedykowana do tej wkładki oryginalna igła ze szlifem shibata wyraźnie podniesie jakość odtwarzanej muzyki. I chyba tak właśnie zrobię. Jeśli nie spełni moich oczekiwań, wtedy spróbuję czegoś innego. Dziękuję i zamykam temat.
 3. Dziękuję, bardzo mi pomogłeś. cyt. ''Stoję przed wyborem zakupu oryginalnej igły AT shibata, lub innej wkładki MM'' Nawiasem mówiąc, ta igła kosztuje $200... Też pozdrawiam.
 4. Czy mogę podpiąć się pod temat? Pytanie do tych, którzy z niejednego pieca... Mam wkładkę AT12 igła ze szlifem eliptycznym. Stoję przed wyborem zakupu oryginalnej igły AT shibata, lub innej wkładki MM (przedwzmacniacz obsługuje tylko ten typ wkładek). Wkładka powinna być uniwersalna. Słucham wszystkiego, od muzyki poważnej, jazzu do ostrego rocka. Wiem, wiem... najlepiej porównac itd. Niestety, nie mam możliwości pożyczenia i przetestowania. Gramofon Luxman PD282
 5. Zagadka rozwiązana. Co ciekawe, jest akurat odwrotnie - gniazdo uziemienia sąsiaduje z wyjściem przedwzmacniacza. Najważniejsze, że sprzęt działa i cieszy ucho. Jeszcze raz dziękuję!
 6. Link do aukcji https://allegro.pl/oferta/feliks-audio-lampowy-przedwzmacniacz-gramofonowy-7762349168?snapshot=MjAxOS0wMS0wN1QyMToxMjo0OS41NDNaO2J1eWVyOzIxYzUzM2Y3N2Y1NjBmNzgxZmFmNzY5ODZmZWY3Njk5NDUxMjNmOTJlM2E5OTkzZTAwNmZmMjUxMTQ3Yzk2Y2E%3D MariuszZ dzięki za podpowiedź P.s. Do producenta pisałem , ale na razie bez odzewu - poczekam.
 7. Kupilem wlasnie lampowe pre gramofonowe firmy Feliks Audio, na ktorym nie ma żadnych oznaczeń - również na tylnej ściance. Czy odwrotne podłączenie kabli (przewody z gramofonu do gniazda OUT w przedwzmacniaczu, a kable pre-integra do gniazda IN) spowoduje jakieś uszkodzenia, czy po prostu nie będzie to grało i wtedy wystarczy tylko zamienić miejscami? Pozdrawiam.
 8. Paczkę oczywiście rozpakowałem. Jednak program nie drukuje szablonu, można wydrukować tylko kółka stroboskopowe do ustawienia prędkości obrotowej talerza.
 9. Czy któryś z kolegów może udostępnić działający program do wydrukowania szablonu z tego linku? U mnie drukuje tylko koła stroboskopowe, szablon do ustawienia wkładki nie działa. http://www.conradhoffman.com/TemplateGen.zip
 10. Samcro, dziękuję. Zaczynamy zabawę, już nie mogę się doczekać...
 11. Witam. Postanowilem wrócić po latach do czarnych płyt. Kupiłem już gramofon, ale doświadczenie z poważnym analogiem mam zerowe, brakuje skali porównawczej. Czy ktoś z was korzysta z pre gramofonowego w Au-x901? Jak oceniacie jego jakość, czy nie tracić czasu i od razu kupować zewnętrzne? Włączyłem coś na szybko, ale wrażenia są umiarkowanie pozytywne. Wiem, że przede mną długa droga, ale nie mam pewności, czy szukając lepszego brzmienia skupić się najpierw na gramofonie, czy w ciemno kupować pre? P.s. Gramofon to Luxman PD282, wkładka AT12XE. Pozdrawiam.
 12. Nie słyszałem żadnej alphy i tutaj raczej mam na to małe szanse. Oczywiście nie wątpię w klasę tych wzmacniaczy i prędzej, czy później, wproszę się gdzieś na odsłuch w kraju. Jeśli rzeczywiście jest to przepaść, może być interesująco.
 13. To "tylko" 901. Daje mi on jednak tyle radochy, że przestałem szukać na siłę. Gram obecnie z Coplanda 289, spięte jest to Beldenem 8402. Jako głośnikowe Duelund DCA16ga bez konfekcjji. Kolumny niezmiennie te same - Jamo Concert 8. W tej chwili Sam Smith "The thrill of it all" i uśmiech nie schodzi mi z twarzy...
 14. Taka ciekawostka-zagadka... Jedna z integr Sansui gościła ostatnio u pewnego norweskiego audiofila, elektronika-pasjonata w celu drobnej naprawy. Po regulacji oraz kilkunastogodzinnej rozgrzewce nastąpił odsluch w jego systemie. Jakie wrażenia? Tu cytat: "Huge soundstage, all the clarity and airy treble you could desire. Bass is quick and firm. Almost as good as my 80 000 kroner amps. According to my ears it sound wonderful." I tutaj pytanie - o jaki wzmacniacz chodzi? P.s. Proszę nie zaglądać w moje wcześniejsze posty
 15. Dziękuję za pomoc! Wymienię oczywiście w obydwu kanałach.
×
×
 • Utwórz nowe...