Skocz do zawartości

Piotrek608

Uczestnik
 • Zawartość

  38
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Piotrek608

 • Urodziny 11.11.1971

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Wrocław

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. A no właśnie trudno uwierzyć, ale firma sony miała kiedyś dział "audio division" i 90% odtwarzaczy cd na świecie łącznie z Sansui pracuje na ich układach scalonych np słynny CXD1135 to wręcz State of the art ówczesnych cd playerów. Ta boły czasy...
 2. A no właśnie od jakiegoś czasu gości u mnie niejakie cudo B2105. Wymagał drobniutkiej naprawy i solidnej konserwacji. Razem z DCD S1 stanowią dream team zestaw na lata dla każdego audiofila no warto też się zaopatrzyć w dobre kolumny bo z momi na godzinie 11 jest już nie do wytrzymania POZIOM GŁOŚNOSCI DOSŁOWNIE WCISKA GAŁKI OCZNE W OCZODOŁY!!!!! Porównałbym to do jazdy samochodem Lambo czy Ferrari! Faktem jest przenoszenie 2105 nie należy do najłatwiejszych... sukinkot waży tyle co niejedna kobieta.... lub połowę wagi kobiety:-)
 3. A właśnie propo serwisu Sansui. Wszyscy wiedzą, że zajmuję się nieco hobbystycznie grzebaniem w sprzęcie audio. Ostatnio trafiło do mnie kilka grubych klocków tej firmy. Z tymi naprawami różnie to wyszło... raczej grube niepowodzenia. Więc w związku z tym proszę o NIE KIEROWANIE do mnie zapytań w kwestii serwisu czy napraw sprzętu tej marki. Tak bezpośrednio jak i poprzez osoby drugie. (to, ze ktoś jest z wrocławia też wcale nie pomaga) Od zawsze moim ulubionym konikiem były odtwarzacze cd Denona i to lubię znam w ciemno każdej porze dnia i nocy i zapraszam. Lecz nie sansui !!!!! Sansui mówię stanowcze nie, stop!!
 4. Kurna to jest dobry pomysł z tą pralką. To że piorą nowo podrobione banknoty to słyszałem, ale aby instrukcje sansui Ale to musiałbym jakiś certyfikat autentyczności wystawiać. Faktem jest, że rzadko pojawiają się klocki audio z oryginalnym pilotem i instrukcją. Jakaś taka dziwna mania przygarniania tych akcesorii.
 5. Wiesz jak na klocek z roku 1994 no w każdym razie z lat 90 wąska jak pasek tacka to był top end...musiało minąć prawie 20 lat jak stało się to normą. W tamtych czasach u konkurencji były grube kieszenie. I stąd zmyłka o rzekomej dystynkcji. A to taki specjalny "chip tuning"
 6. A do mnie trafił bardzo zacny cd Sansui CD Alpha717DR .....właściciel skarżył się na źle wysuwającą kieszeń cd i ogólnie zły stan pacjenta. W Denonie jak włoży się paluszka w momencie zamykania kieszeni grozi to nawet zranieniem ..a w DR nic bardziej mylnego. Kieszeń wysuwała się i wsuwała bardzo delikatnie rzekłbym zwiewnie...myślę sobie wypas taka delikatna, ale zaglądam do środka a tu nie uwierzycie w cedeku za piedolion złotych gumeczka recepturka!!!! Uważajcie na handlarzy z allegro!
 7. Ale jest przydźwięk? Ciągłe Brrrrrrrrrrrrrrr czy po prostu co jakiś czas pojawia się losowo prryk,prryyk?? Jak ciągły przydźwięk wskazywało by to na problemy z zasilaczem a Gustardzie. Ale jak pojawia się losowo jakiś przydźwięk, a raczej oscylacja to problem może być w dziedzinie li tylko cyfrowej.. niespasowanie kabli i interfejsu wejściowego, niespasowanie odcinka źródło cyfrowe-dac. Gustard lubuje się w hebelkach do ustawiania parametrów etc.. wszystko tam masz ok??? Firma robi fajne rzeczy ale mam wrażenie że nieco szybko i kontrola jakości kwiczy. Znam to z słynnych wzmaków H10..jak nie zimny lut, to komuś się zapomniało przepiąć transformatorki zasilające na europę (230V) i nieświadomy klient usmażył wzmacniacz bo był na 115V, to tranzystorka mocy się nie dokręciło do radiatorka ...
 8. Generalnie przesył zbalansowany jest lepszy bo zwyczajnie kasuje się na nim większość zakłóceń (o tym wizualizacja w poście wyżej) Są niższe zniekształcenia THD i lepszy odstęp sygnał szum. Dlatego niektórzy producenci audio mimo wszystko decydują się wstawić wyjście XLR. Obecnie większość odtwarzaczy sacd/cd może bezproblemowo obsługiwać sygnał xlr gdyż dac (wolfsony, burr browny, anlog devicesy etc) mają z zasady w pełni zbalansowane wyjście. Co ciekawe trend się odwrócił w latach 90 nieliczne miały możliwość wstawienia xlr a wstawiali jak się da i gdzie się da aby podnieść rangę sprzętu. Dziś np. DCD 1520AE Denona posiada świetny nowoczesny wszystko łykający przetwornik cyfrowo analogowy ..a XLR ani śladu., dodając dwa wzmacniacze operacyjne RC4558 za 40 gr sztuka w detalu mogli by to zrobić to zrobili oszczędność
 9. NO to niecierpliwie czekamy na fotki rozbierane:-) Ale rzeczywiście rzadki klocek w Polsce!!
 10. Kurde Czubsi gratulacje za odwagę ty to jednam miszcz światła kolorowego jesteś w takich zajawkach. Ja bym się bał do tego podejść!
 11. O tak praca z Krzyśkiem może niekiedy wykończyć, szczególnie jak na dworze jest 30 w cieniu:-) Ostatnio moi młodsi koledzy w pracy mają mnie dość. Uczę ich ducha dobrej pracy i perfekcji, muszą poczuć ścieżkę samurajów i kaizen. Wszystko za sprawą tego mega zasilacza własnie Niestety młodzi ludzie wykuli powiedzenia podobne do znanego tytułu filmu "modyfikacją pod mocnym kaizenem" Faktem jest, że namawiam Krzyśka do stworzenia prawdziwego potwora , istnej elektrowni, cost no object, waga nie ma znaczenia. Po prostu w budynku ma się uginać instalacja jak będziemy to włączali!
 12. Świetny cd!! Prosta wszystko jedząca mechanika sony słynąca z niezawodności id mega dostępności części. Porządne zasilanie i wybitna elektronika. Kto zdrów i przy kasie polecam kupować!!
 13. Czyli pasi to jest kiepski kwarc 16,9Mhz czyli w rzeczywistości zależnie od dnia i pogody może to być np. 16,98888 albo 16,92322 a winno być 16,934400Mhz! Wynika to z prostego faktu że w tym cd jest 384 krotne próbkowanie co daje nam 44,1KHz (zapis płyty cd) x 384= 16934,400Mhz. Proste.
 14. Nawet 20 rikenów nie da temu cd co dobry nie szumiący i nie śmiecący precyzyjny rezonator...a rikeny owszem potem jako wisienka do torcika:-)
×
×
 • Utwórz nowe...