Skocz do zawartości

Negatywny

Uczestnik
 • Zawartość

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O Negatywny

 • Ranga
  Debiutant
 1. Negatywny

  Jaki sprzęt do podłączenia do komputera?

  Co to PCM? Ok, z tego co piszą na wikipedii PCM to jest właśnie CYFROWY zapis dźwięku, więc nie wiem co masz teraz na myśli... OK, już dowiedziałem się o co chodzi z tym PCM. Niemniej można było trochę jaśniej... A jak przy wielokanałowym amplitunerze realizuje się bi-amping?
 2. Negatywny

  Jaki sprzęt do podłączenia do komputera?

  Ale nie ma żadnego DVD, jest tylko PCet? Czyli opcja z przesyłem cyfrowym mp3 z kompa jest możliwa tylko w amplitunerach AV (kombo)? Nikt nigdy nie chciał słuchać MP3 na zwykłym stereo?
 3. Negatywny

  Jaki sprzęt do podłączenia do komputera?

  Jakbym to wiedział, to bym kupił i nie zadawał głupich pytań. Przecież pytam np. czy są amplitunery stereo które odtwarzają mp3 przesyłane cyfrowo. Musze najpierw znać odpowiedzi na takie pytania, żeby móc się zdecydować. Wszystkie ważne kryteria wymieniłem, jeśli znajdę sprzęt który je spełnia, wtedy zajmę się szczegółami. Post nie jest w dziale komputerowym, bo z tego co zauważyłem tam się rozmawia o kartach dźwiękowych i komputerowych głośnikach, a tu chodzi o prawdziwy zestaw, więc uznałem, że raczej tu pasuje...
 4. Negatywny

  Jaki sprzęt do podłączenia do komputera?

  Nie ma jeszcze nic. Jest tylko komputer Zaczynam od zera, dlatego rozważam wszystkie opcje, dlatego najpierw pytam o zupełne podstawy. Żeby uprzedzić kolejne pytanie: sprzęt (bez kolumn - kolumny dobiorę po wyborze elkektroniki) do 2000.
 5. Witam. Zamierzam kupić jakiś sprzęt który będzie dobrze radził sobie z odtwarzaniem muzyki w MP3 oraz dźwięku przestrzennego z filmów. W związku z tym mam pytanie, jak odbywa się odtwarzanie dźwięku z komputera, ponieważ cały pomysł opiera się na tym, że dane cyfrowe zostaną wysłane cyfrowym łączem do amplitunera i dopiero jego przetworniki i elektronika te dane przetworzą. Rozumiem, że daje to znacznie lepszy efekt niż kiedy dane są zamieniane na analogowy sygnał przez przetworniki karty dźwiękowej (a mam marną, zintegrowaną). W związku z tym mam pytanie czy tak dzieje się faktycznie, czy dane wysłane cyfrowym łączem są faktycznie obrabiane dopiero na poziomie amplitunera? I jeśli tak, to czy są też amplitunery stereo które dekodują MP3? Nie chciałbym kupować amplitunera AV gdyż nie potrzebne mi są wszystkie jego bajery odpowiadające za obróbkę obrazu, gdyż spokojnie mogę komputer połączyć bezpośrednio z telewizorem. Idealnym rozwiązaniem dla mnie byłby amplituner 5.1, pozbawiony zbędnych bajerów obróbki obrazu, ale takie urządzenie chyba nie istnieje :/ Aha, generalnie słucham: rock/metal/symfoniczna/filmowa, pokój na razie ma poniżej 20 metrów, ale niedługo planuję przeprowadzkę do większego.
×