Skocz do zawartości

xymark

Uczestnik
 • Zawartość

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0
 1. Zwróć uwagę na BC Acoustique 322D. Cena 2.600 za nowy, ale moim zdaniem warty tej ceny. Jest dobrze wyposażony, ma porządne zasilanie i porządnie wykonany. Dziś wypożyczyłem na weekend na odsłuch i już po 2 godzinach słuchania jestem przekonany że w tej cenie raczej nie ma nic lepszego na rynku, oczywiście o ile jego brzmienie podpasuje. U mnie gra z kolumnami Monitor Audio MR6, które w przyszłości chce wymienić na MA Bronze 6. Miałem też na odsłuchu Cambridge CXA60 i jakoś nabiału nie urwało, mimo to że zbiera pochlebne recenzje w sieci. Może to kwestia moich kolumn.
 2. Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi Panowie. Generalnie tak też myślałem, ale potrzebowałem utwierdzenia w tym przekonaniu. A więc tak na prawdę gdybym chciał się bawić w poszukiwanie dużo lepszego dźwięku stereo, to wzmacniacz, nowe kolumny i td. Na razie jednak na to nie jestem przygotowany.
 3. Posiadam amplituner Onkyo TX-NR 646 oraz kolumny Monitor Audio MR6 (5.0) Dźwięk w kinie w pełni mnie zadowala. Ale słucham też muzyki. Źródła to: - pliki FLAC z pendrive podłączony do USB amplitunera - SPOTIFY bezpośrednio z amplitunera (ma wykupiony pakiet premium i jakość ustawiona na najwyższą) - CD z odtwarzacza Blu-Ray Sony BDP-S7200 (podłączony coaxialem do amplitunera) Generalnie jakoś to gra, ale że by znaleźć zadowalający efekt stereo trzeba pogrzebać w opcjach ustawień dźwięku amplitunera (np. za pośrednictwem aplikacji mobilnej Onkyo) i np. do niektórych rodzajów muzyki włączyć podbicie basu albo pobawić się suwakami korektora i td. Zastanawiam się więc czy nie inwestując w wzmacniacz jestem w stanie polepszyć jakość dźwięku np poprzez: - dokupić DAC i pliki FLAC oraz SPOTIFY przepuszczać przez DAC na amplituner. Ale amplituner ma DACa, więc czy to coś da? - dokupić konwerter Toslink i podłączyć Blu-ray z coaxial na wejście analogowe w amplitunerze. Czy to polepszy dźwięk stereo odtwarzanych płyt CD? - a może dokupić np. odtwarzacz Onkyo C-N7050 który ma w sobie zarówno odtwarzacz CD jak i sieciowy. Ale czy dźwięk stereo z tego odtwarzacza CD będzie lepszy od dźwięku z blu-ray Sony BDP-S7200, a muzyka z sieci odtwarzana przez ten odtwarzacz będzie lepsza od muzyki odtwarzanej z amplitunera? - czy jest jakiś lepszy sposób na odtwarzanie plików FLAC niże pendrive podłączony bezpośrednio do amplitunera? A może coś innego doradzicie?
 4. Ja jestem starej daty;) Tylko jak to teraz najlepiej pożenić (połączyć) żebym nie musiał przepinać kabli? Czy to coś się nadaje? http://hifijaity.pl/produkt/beresford-tc-7...elacznik-audio/
 5. Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, dużo się rozjaśniło w mojej głowie. W zestawie który obecnie mam najbardziej mi brakuje detaliczności i chyba sceny. Być może jeszcze basu, ale takiego naturalnego, sprężystego. W KD basu nie brakuje, nawet bez amplitunera kanapa się trzęsie:) Ale w muzyce nie o taki bas mi chodzi. Kolumny raczej wymieniał nie będę. Muszę poszukać wzmacniacza który zagra przyzwoicie z tymi kolumnami. Myślę o CA Azur 651A, można go teraz jeszcze dorwać za 2k nowy. Byłem swego czasu na odsłuchu i było nieźle. Teraz musiałbym go wypożyczyć do domu i porównać brzmienie z amplitunerem, czy warto wydać te 2k. Onkyo 646 niestety nie ma pre out, ma tylko zone2. Więc musiałbym pokombinować z jakimś dzielnikiem sygnału żeby to połączyć bo przpinać kabli nie chcę.
 6. Witam, Posiadam sprzęt: TV LG 49UB850V; BluRay Sony BDP-S7200; Onkyo TX-NR646; Monitor Audio MR6 (5.0). Wszystko jest kupione w tym roku. Generalnie jak chodzi o kino domowe (obraz i dźwięk), to jestem w pełni zadowolony. Ale, o ile rodzina głównie korzysta z kina domowego, o tyle ja głównie słucham muzyki. Źródła: radio internetowe (z aplitunera po wifi), pliki flac (na razie odtwarzane z telefonu po bluetooth), płyty CD (odtwarzane na bluray). Gatunki: przeważnie rock oraz jazz. Pomieszczenie do nagłośnienia ok. 35 m2. Teraz zastanawiam się czy warto inwestować w kolejne sprzęty aby poprawić jakość muzyki. Jeżeli tak, to w jakim kierunku mam zmierzać? Gdybym miał do wydania teraz 3k zł, to co najpierw miałbym kupić aby odczuć zdecydowaną poprawę jakości dźwięku stereo (wzmacniacz, końcówkę mocy, odtwarzacz CD, odtwarzacz strumieniowy etc.)? A może w ogóle nie warto już wydawać pieniędzy bo ten sprzęt który mam już gra na tyle dobrze, że aby odczuwalnie poprawić jakość dźwięku należałoby zainwestować jakieś chore pieniądze? Gdzieś czytałem, że w przypadku wzmacniacza musiałbym celować w cenę min. 4.000 zł abym zauważył różnicę w brzmieniu stereo które wydaje mój Onkyo-646 bo wzmacniacze za 2-3k będą brzmiały podobnie. Czy warto kupować odtwarzacz CD (za ok. 2k zł) kiedy mam odtwarzacz BluRay? Czy warto kupować odtwarzacz strumieniowy kiedy mam radio w amplitunerze? W jaki sposób najlepiej odtwarzać pliki flac aby uzyskać dobre brzmienie (bo chyba z telefonu po blutooth na amplituner nie będzie miało dobrej jakości brzmienia)? Chyba trochę chaotycznie to opisałem, ale taki właśnie mam mętlik w głowie i potrzebuję pomocy aby wybrać jakiś kierunek w jakim zmierzać, od czego zacząć i czy w ogóle warto, czy zostać przy tym co już mam. Wiem że to głównie do mnie należy decyzja czy to co mam mi odpowiada. Ale nie będę wiedział czy mi odpowiada do póki nie porównam z czymś innym. A żeby porównać, to musiałby wypożyczyć np. jakiś sprzęt do domu i odsłuchać. Ale ja nie wiem czy mam szukać wzmacniacza, czy końcówki mocy, czy odtwarzacza CD czy strumieniowego etc. A wszystkiego na raz nie pożyczę. Będę wdzięczny za wskazówki doświadczonych kolegów.
×
×
 • Utwórz nowe...