Skocz do zawartości

Julian

Uczestnik
 • Zawartość

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Julian

 • Ranga
  Debiutant
 1. Julian

  Głośniki do denon oma 720 ae metal

  Odsłuchałem, można by powiedzieć, niemalże na skrajnych rodzajach muzyki: Mozart. pop i odrobina rocka. Bez żadnych podbić. Jak dla mnie powaga pięknie zabrzmiała na STX-ach ale do rocka zdecydowanie wybrałbym Quantum675. Skrajnie różne kolumny. To oczywiście, moja subiektywna opinia. Nie sądziłem, że aż tak bardzo będą się różnić brzmieniowo. Przy okazji innego klienta posłuchałem też Tonsil chyba feniks chyba podobnie grały jak quantum jednak bas nie był taki głęboki i wszechobecny. Z monitorami się nie udało ale jak poprosiłem o Melodiki BL30... usłyszałem Melodiki BL40 i to było to . Niestety poza budżetem . Ale zbliża się sylwester, Nowy Rok! Dostałem troszkę rabatu, kilka złoty od żonci i cieszę ucho siedząc na kanapie naprzeciw Naszych Melodik. Bardzo dziękuję Wszystkim którzy poświęcili swój czas na ten wątek. I bezkrytycznie podeszli do laika w tej dziedzinie. Życzę wszystkim, z nadchodzącym Nowym Rokiem, wymarzonego sprzętu, nowych i niezapomnianych wrażeń dźwiękowych. A przede wszystkim spokoju i życzliwości wokół Siebie bo to chyba najtrudniej... Jednym słowem NAJLEPSZEGO!!!!!! Pozdrawiam Sebastian.
 2. Julian

  Głośniki do denon oma 720 ae metal

  Tak też zrobię. Dzisiaj jadę na pierwszy odsłuch.
 3. Julian

  Głośniki do denon oma 720 ae metal

  Wielkie dzięki za poświęconą uwagę. Po odsłuchaniu polecanych przez Was sprzętów będę wiedział co wybrać, chyba, że natrafię na coś jeszcze co wzbudzi zainteresowanie. Trochę mam kłopot z Monitorami ale dam radę. Diamond V3 niestety przekraczają mój budżet który niestety jest bardzo sztywny.
 4. Julian

  Głośniki do denon oma 720 ae metal

  Budżet bardzo mały bo max.2000pln zdecydowanie skłaniam się ku nowym kolumnom. Obecnie pokój jest mały niecałe 15 m2 ale w perspektywie będzie ponad 20 dlatego brałem pod uwagę stx i quantum 675. Jednak za Waszymi radami i informacjami jakie znalazłem w sieci monitor audio bx stały się faworytami. Teraz zdecydowanie przed zakupem będę prosił o odsłuch bez względu na wybór. Z samych danych quatum 675 na moje obecne warunki są raczej na wyrost, jak sądzę. A co do stx, to stx 200 pewnie mają podobny "charakter" jak stx 250?
 5. Julian

  Głośniki do denon oma 720 ae metal

  Dali 400 raczej są dla mnie poza zasięgiem ale Monitor Audio BX mocno wzbudziły moje zainteresowanie. I sądzę, że w pomieszczeniu w którym będą grały spiszą się lepiej niż Magnaty.
 6. Julian

  Głośniki do denon oma 720 ae metal

  Wiele lat temu miałem amplituner Radmora z Altusami 140 i 100 i wydaje mi się, że czasami mocno było słychać górne pasmo a bas chwilami dudnił ale byłem młody i mi to pasowało. Teraz wolałbym aby bas był ciepły, nieco miękki a środek wyraźny. Z tą ciszą, przyznaję, mocno przesadziłem. Od paru dni próbuję się umówić na odsłuch STX FS 250N i Magnat Quantum 675, które są faworytami, na w/w wzmacniaczu. Ale mimo wszystko jestem ciekaw opinii ludzi mądrzejszych ode mnie, zwłaszcza, że żadna decyzja jeszcze nie zapadła.
 7. Julian

  Głośniki do denon oma 720 ae metal

  Witam szanownych forumowiczów i pozdrawiam. Jako, że temat dotyczy Denona PMA 720AE nie chciałem zakładać nowego wątku i poproszę o porady, uwagi w kwestii sprecyzowania wyboru kolumn do tego wzmacniacza. Po długotrwałej lekturze forum wybór padł na STX FS 250N, Magnat Quantum 675 , Monitor Audio BX5. Jednak biorę również pod uwagę Tonsil Maestro II 180, MAGNAT Monitor Supreme 2002 i Tonsil FENIX III. Pokój ma ok 15 metrów ale w perspektywie będzie ponad 20. Muzyka głównie instrumentalna (Vangelis, Vanessa Mae, David Garrett) trochę powagi i rocka w stylu Nightwish. Zależy mi wyraźnym brzmieniu poszczególnych instrumentów oraz usłyszeniu ciszy tam gdzie ona jest a to chyba najtrudniejszy warunek przy tak niskiej kwocie(2000pln) . Ma to być rozwiązanie budżetowe więc skłaniałbym się ku tańszym kolumnom. Niemniej rozważę wszelkie sugestie pod warunkiem nie przekroczenia 2000pln za komplet.
×