Skocz do zawartości

Wojtek89

Uczestnik
 • Zawartość

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O Wojtek89

 • Ranga
  Debiutant
 1. Szanowni koledzy i koleżanki, czy moglibyście wspomóc mnie swoim doświadczeniem i podpowiedzieć jaki odtwarzacz CD byłby pasujący do stylistyki Kenwooda kr-6050? Chciałbym żeby w miarę możliwości oba urządzenia tworzyły całość, z punktu widzenia estetyczno - wizualnego. Z góry dziękuję za pomoc.
 2. Wojtek89

  Monitor Audio RX 2 - jaki wzmacniacz / amplituner?

  Ciężko mi napisać jaki lubię dźwięk, ponieważ słuchając do tej pory tylko głośników w telewizorze trudno wyłapać jakieś walory estetyczne.. Zapewne jeśli kupiłbym jakiegoś gotowego Pianocrafta to byłbym bardzo zadowolony. Ale wiem że w tym budżecie mogę mieć coś jeszcze lepszego, biorąc pod uwagę opinie ludzi którzy się na tym znają. Jedyne co mogę stwierdzić odnośnie moich preferencji jest to, że lubię dobrze grający bas. Ale na to pewnie łapie się każdy amator:) Nie jestem przeciwnikiem kabla, w żadnym wypadku. Ba, mam nawet świadomość że tracę na jakości idąc w kierunku bluetooth. Jest to jednak po prostu kwestia wygody i lenistwa. Często lubimy usiąść sobie z narzeczoną na kanapie i konfrontować swoje propozycje muzyczne przesyłając utwory prosto z telefonu. Na jakie, Twoim zdaniem, kolumny podłogowe w tym budżecie warto zwrócić uwagę?
 3. Witam wszystkich forumowiczów. Wraz z Nowym Rokiem postanowiłem że czas zakończyć "współpracę" z marnej jakości dźwiękiem wydobywającym się z telewizora i wejść w końcu w świat audio:) Jestem totalnym laikiem, amatorem, będzie to moja pierwsza przygoda. Od kilku dni przeczesuję forum, jednak większość to dla mnie czarna magia. Szczególnie to, jak obrazowo jesteście w stanie opisać dźwięk, brzmienie. Ale odbiegłem troszeczkę od tematu, wracam zatem do powodu założenia przeze mnie nowego tematu. Szukam czegoś na start. Czegoś co będzie grało ponadprzeciętnie (wiem, to stwierdzenie bardzo subiektywne) i co zachęci mnie w przyszłości do poszukiwania czegoś więcej.. Przeglądałem sporo rożnych ofert, brałem pod uwagę sprzęt nowy, jednak moją uwagę przykuły kolumny podstawkowe Monitor Audio RX2. A że do tanga trzeba dwojga, chciałbym prosić Was o pomoc w doborze wzmacniacza / amplitunera. Żeby troszkę ułatwić zadanie odpowiem na pytania pomocnicze: 1)Czy sprzęt ma być nowy, czy używany? Tutaj pełna dowolność. Może być nowy, ale jeśli będzie sprzęt o klasę wyższy w tych samych pieniądzach, tyle że uywany - nie jest to dla mnie problem. 2) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony? Sprzęt będzie podłączony pod TV i konsolę Funkcją niezbędną jest Bluetooth, ale tutaj akurat wiem, że w przypadku jeśli sprzęt nie będzie go posiadał to mogę zakupić odbiornik, np. YBA-11. 3) Jaka jest powierzchnia pokoju? Około 25m2, jednak strefa odsłuchu to około 15m2 4) Jakiej muzyki słucham? Bardzo róznej, szczególnie że moje preferencje mieszają się z preferencjami mojej narzeczonej. 5) Co już słyszałem i jaki mam budżet? Nie słyszałem NIC:) Opieram się tylko na opiniach. Mój budżet to około 3 tysięcy złotych za całość. A może jesteście w stanie zaproponować coś zupełnie innego? Wskazać jakiś inny kierunek? Z góry dziękuję za wszelkie porady i pomoc!
×