Skocz do zawartości

deka87

Uczestnik
 • Zawartość

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez deka87

 1. No właśnie będę używał tylko cyfrowego, sorry za błąd w poprzednim poście.
 2. Raczej bas, ale średnie i wysokie tony też powinny być na przyzwoitym poziomie. Ok, załóżmy że kupuję Q5 PRO, jakie używane kolumny i suba do ok. 1000 zł polecasz?
 3. No właśnie nie wiem czy Q5 Pro będzie miał wystarczająco mocy, żeby zapewnić "pie*dolnięcie" SMSL A8 wydaje się spoko, ale cena ok. 2,5 tys., a szkoda mi tyle wydać na wzmacniacz.
 4. Może być używany, ale nie chcę klasy AB, bo żre dużo prądu, nie ma na niego miejsca i będę korzystał tylko ze źródła analogowego. Kolumn też jeszcze nie ma. Tutaj założyłem nowy temat, żeby nie zaśmiecać tego tematu: https://forum.audio.com.pl/topic/80637-używany-zestaw-do-ok-1000-zł-z-dobrym-basem/
 5. Cześć, szukam używanego zestawu do ok. 1000-1500 zł (jeśli będzie warto mogę nagiąć budżet) z dobrym (mocnym, dynamicznym) basem. Chciałbym kupić dobry wzmacniacz i na początek tańsze kolumny, a z czasem zamieniłbym je na lepsze. Kolumny podłogowe odpadają, bo będą stały na szafce, na wysokości ok. 90 cm więc głośniki byłyby za wysoko do prawidłowego odbioru. Pokój 17m2, odległość od głośników ok. 3m, rozstaw głośników ok. 1,8m. Źródłem dźwięku jest komputer, a dokładniej zintegrowany Realtek ALC889A (wyjscia cyfrowe i analogowe). Chciałbym korzystać tylko z wyjścia cyfrowego, dlatego myślę że wzmacniacz cyfrowy będzie dobrym rozwiązaniem, np. SMSL Q5 PRO, ale ten niestety wydaje mi się za słaby dla moich oczekiwań. Odtwarzany będzie głównie dźwięk z YT, muzyka jakiej słucham: https://youtube.com/playlist?list=PLM7dfYgCv40K3pNnUqNfIbnXn3-LBgW1s
 6. Spoko ten A8, ale pisząc tani miałem na myśli coś do ok. 1000 zł
 7. Ok, czy oprócz SMSL Q5 PRO istnieją jeszcze jakieś tanie wzmacniacze z końcówkami mocy przyjmującymi sygnał cyfrowy? Ten Q5 PRO jest spoko, ale wydaje mi się że miałby za mało mocy jak na moje wymagania - lubię pie*dolniecie i mocny i dobry jakościowo bas.
 8. Jeśli jest tak jak piszesz to chyba lepiej kupić FX Audio d802c pro albo Alientek D8, bo mają 2 razy większą moc niż q5 pro więc teoretycznie można dobrać mocniej grające kolumny.
 9. Znalazłem na fb opinię że FX Audio d802c pro gra lepiej od q5 pro. Wie ktoś czy to prawda, a może pojawiły się lepsze wzmacniacze tego typu w podobnym budżecie?
 10. Witam, proszę o pomoc w wyborze zestawu stereo do pokoju 17m2 o wymiarach 4,95x3,45m, kolumny będą rozstawione przy dłuższej ścianie. Odległość miejsca w którym siedzę do kolumn to ok. 3 m (kanapa przy przeciwnej, dłuższej ścianie) Zestaw będzie podłączony do PC (Realtek ALC889A) i będzie służył głównie do odtwarzania dźwięku z YT itp., rzadko muzyki w lepszej jakości we FLACu. Chciałbym uzyskać dobrą jakość dźwięku (nie jestem audiofilem) z nisko schodzącym, głębokim basem, ale nie nachodzącym na wyższe częstotliwości i nie dudniącym. Chciałbym też żeby środek i góra pasma także dobrze brzmiały. Nie zależy mi na jak największej głośności, ale żeby było czuć moc. Na zestaw chciałbym wydać nie więcej niż 2 tys. zł, biorę pod uwagę zakup używanego. Na tą chwilę mam następujące dylematy: 1. Zestaw aktywny czy wzmacniacz + kolumny, a może soundbar? 2. 2.1 czy 2.0? 3. Czy po ok. 50W na kolumnę wystarczy? Skłaniam się do zakupu zestawu aktywnego 2.1. Proszę o propozycje i porady.
×
×
 • Utwórz nowe...