Skocz do zawartości

bono

Uczestnik
 • Zawartość

  8
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O bono

 • Ranga
  Debiutant
 1. Słuchajcie, wciąż mam tylko kolumny (Tannoy M2, jak już pisałem) i tak samo wielki mętlik w głowie, jak przedtem. Chciałem odsłuchać oba amplitunery, nad którymi myślę, ale nie ma takiej możliwości chyba w żadnym salonie w Warszawie. Po pierwsze dlatego, że niewiele ma w ofercie jednocześnie Yamahę i Onkyo, a po drugie dlatego, że Onkyo 8020 nie jest już w Polsce dystrybuowany, a te egzemplarze, które są na rynku, pochodzą ze stanów magazynowych. Większość sklepów nie ma już ich w magazynie. Odsłuch więc chyba odpada. Zamówiłem już Onkyo 8020, ale im więcej czytam, tym większe mnie nachodzą wątpliwości, czy nowy sprzęt z tego przedziału cenowego jest w ogóle coś warty. Niby w wielu miejscach recenzje tego amplitunera są entuzjastyczne (na przykład tu: http://www.highfidelity.pl/@main-2051&lang=), ale z drugiej strony pojawiają się głosy, że o wiele lepszy dźwięk uzyskam z amplitunerów vintage w podobnej cenie (na przykład ze sklepów Nomos lub Retro Audio w Warszawie, gdzie sprzętom przywracana jest profesjonalnie pierwsza młodość). Czy dla laika, którym przecież jestem, ta zmiana jakości będzie wyraźnie odczuwalna? Podpowiedzcie coś...
 2. Wejścia gramofonowe mają Yamaha RS-500 i Onkyo 8020. Te dwa sprzęty zostają na placu boju. Wszelkie wskazówki mile widziane. Yamaha nie ma wejścia optycznego. Czy z nowoczesnych telewizorów da się wypuszczać dźwięk po eurozłączu zamienionym przejściówką na RCA? Czy dobrze rozumuję, że takie podłączenie gwarantowałoby wyższą jakość dźwięku niż przejściówka jack-RCA?
 3. Tannoy M2 kupione... Polecane przez Was jednak wykraczałyby poza budżet. Do tych kolumn lepiej będzie pasował amplituner Yamahy, Denona (109) czy może Onkyo (8020)? Widziałem wczoraj na żywo amplitunery Yamahy, między innymi RN-501. Nawet ten wyglądał raczej plastikowo, sądzę że to przez plastikowe przełączniki i pokrętła. Czy w cenie do 1200 złotych da się kupić coś, co sprawia wrażenie bardziej zwartego, porządnego?
 4. Sprzęt audio z lat 70. czy 80. wygląda bardzo stylowo, ale do tego tematu wrócę za parę lat. Póki co chciałbym się skupić na sprzęcie nowoczesnym, nowym lub lekko używanym. Dziękuję za wybicie z głowy pomysłu zakupu amplitunera kinowego. Byłoby to rzeczywiście bez sensu Jeśli chodzi o wejścia, to zadowalałyby mnie 3 - TV, odtwarzacz płytowy i gramofon (w przyszłości). Nie jest to więc dużo i to każdy amplituner raczej będzie miał. Fajnie byłoby móc słuchać muzyki z pamięci przenośnej podłączonej przez USB, ale to mają chyba tylko droższe amplitunery. Yamaha RN-500 jest niestety za droga. Pozostaje Yamaha RN-301, Yamaha RS-500, Onkyo 8020 i Denon 109. Co byście polecali? Swoją drogą ten temat teraz kwalifikuje się chyba do przeniesienia do części forum poświęconej audio, a nie kinu domowemu. Jak współpracowałby ze sobą zestaw amplituner Yamaha RN-301/Yamaha RS-500 + kolumny Tannoy M1/M2? Proszę o opinie i sugestie.
 5. Przeglądam właśnie internetowe aukcje i stwierdzam, że jest ogromny wybór sprzętu japońskiego typu vintage. Czy zadbany amplituner audio z lat 70. czy 80. jest z dzisiejszego punktu widzenia wart zainteresowania? Nie chodzi o stylistykę, ale o możliwości dźwiękowe. Czy takie sprzęty dają się w sposób nieskomplikowany podłączyć do współczesnych modeli odtwarzaczy czy telewizorów?
 6. Nigdy nie miałem odtwarzacza bluray, stąd wątpliwości. Ale w takim razie rzeczywiście amplituner kinowy do niczego nie jest mi potrzebny. Na bank kupię amplituner audio, do tego odtwarzacz bluray, ewentualnie dodatkowo odtwarzacz CD i jakieś kompaktowe kolumny o dobrym stosunku ceny do jakości:) Mam jeszcze jedno pytanie: czy różnica w jakości, czystości i głębi dźwięku pomiędzy odtwarzaczem bluray a CD jest na tyle duża i słyszalna, że opłaca się inwestować w dodatkowy odtwarzacz CD? Czy ktoś mógłby polecić dobry amplituner audio w cenie 800-1200 złotych? Może być używany.
 7. Dziękuję, Panowie, za odpowiedzi. Wszystko sobie w wolnej chwili przeanalizuję i dam znać, co zdecydowałem. Teraz tylko szybkie pytanie: jeśli mam odtwarzacz płyt bluray jako jedyny odtwarzacz płyt i chcę obejrzeć film właśnie na nośniku bluray, to czy amplituner audio (pozbawiony wyjścia hdmi) podłączony do tegoż odtwarzacza przekaże w jakiś sposób obraz w jakości HD do telewizora? A może sygnał video idzie do telewizora bezpośrednio z odtwarzacza? Jak wspominałem, to będzie mój pierwszy zestaw, nie bardzo się na tym jeszcze znam.
 8. Dzień dobry wszystkim. Jest to mój pierwszy post na tym forum. Urządzamy z żoną nasze pierwsze mieszkanie. Chciałbym móc w nim posłuchać muzyki w przyzwoitej jakości, zacząłem więc rozglądać się za sprzętem trochę lepszym niż mikrowieża za 500 złotych. Początkowo myślałem o miniwieży wyższej klasy, ale później doszedłem do wniosku, że żeby nie mnożyć ilości sprzętu, poszukam czegoś, co odtworzy też DVD. Okazało się, że na rynku jest tylko jedna miniwieża w klasie średniej spełniająca te kryteria. To Yamaha Pianocraft 750. I pewnie po prostu bym ją kupił, gdybym nie zaczął dalej czytać. Teraz mam w głowie mały mętlik, bo rozważam zakup amplitunera i odtwarzacza DVD/BR, a na rynku jest ogromny wysyp tego typu urządzań i zestawów. Zależy mi na tym, żeby zestaw nie był dużych rozmiarów. Dwa moduły są do przełknięcia, trzy już raczej nie. Kolumny muszą być małe. Pokój ma około 12 m2, a sprzęt będzie używany głównie do słuchania muzyki, rzadziej do oglądania filmów (70/30, powiedzmy). Skłaniam się raczej ku sprzętowi używanemu, gdyż zależy mi na jakości dźwięku. Pytania: 1. Czy warto bawić się w kompletowanie sprzętu? A może lepiej będzie kupić po prostu tego Pianocrafta? 2. Jeśli kompletować sprzęt, to który amplituner z poniższych będzie najlepszym wyborem? - http://allegro.pl/marantz-nr1403-amplitune...5903672408.html - http://allegro.pl/marantz-nr1603-i5908449348.html - http://allegro.pl/marantz-sr5004-idealny-i5914845368.html - http://allegro.pl/amplituner-hk-harmon-car...5897310872.html - http://allegro.pl/amplituner-harman-kardon...5893245835.html 3. Odtwarzacz dokupię tej samej marki. Ale za jakimi głośnikami powinienem się wtedy rozglądać? 4. A może kupić Pianocrafta i wymienić głośniki na lepsze niż zestawowe? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki. Temat hi-fi to dla mnie nowość, choć zawsze lubiłem muzykę. Słucham folku, muzyki alternatywnej, z rzadka hip-hopu.
×