Skocz do zawartości

loopic

Uczestnik
 • Zawartość

  14
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  PSZ
 1. Lampy były ponoć wymieniane ok rok temu. Miały grać nie więcej niż 200 godzin.
 2. Czekam na przesyłkę. Napiszę, jak wrażenia. Nic trzeba kombinować jakiś soundbar do tv, bo żona może nie być zadowolona.
 3. Panowie. Decyzja zapadła. http://allegro.pl/show_item.php?item=6028947681 Kupiona. Zobaczymy. Mam nadzieję, że się sprawdzi.
 4. A jeśli zdecydowałbym się na wzmacniacz lampowy, za czym się rozglądać w cenie do 4.000 zł? Oczywiście myślę o sprzęcie używanym.
 5. Dałeś mi do myślenia z tym wpisem. Jednym słowem zostałbyś przy tym Densenie DM 10...? Miałeś okazję posłuchać tego brytyjskiego NVA AP80? Jaki to ma charakter brzmienia? Myślisz, że będzie lepiej niż Densen DM 10? pozdr
 6. Panowie, odświeżam założony przez mnie temat i ponownie zwracam się o pomoc/opinie. Z rozważanych przeze mnie wzmacniaczy nieaktualne są już Sphinx Myth 5 i Copland CSA 28. Rozważam cały czas Densena DM 10, ale trochę się boję, że nie poczuję różnicy w stosunku do Beat 100. W międzyczasie zacząłem jeszcze rozważać dwa inne wzmacniacze. Krell Kav 300i Classe CAP-151. Czy ktoś może słyszał te wzmaki w kofiguracji z Sonusami. Jakieś opinie? Czy warto w to wchodzić. Dodam, że cena tych dwóch jest droższa od Densena DM 10. pozdrawiam P.
 7. No nie, do tego czasu przeorganizuję system, tak że lampa będzie tylko do słuchania muzyki.
 8. Tak jak pisałem, chyba zdecyduję się póki co na Densena DM 10, a potem będę zbierał na wzmacniacz lampowy. Może jakiś Leben, tak jak koledzy wyżej radzili.
 9. Dzięki Panowie za rady. Chyba zdecyduje się póki co na Densena DM10. To chyba będzie najbezpieczniejsze rozwiązanie przy ograniczonym budżecie. @f1angel W najbliższym czasie prawdopodobnie będę wymieniał standy, bo te robione pod Minuetto są za duże i zbyt niskie do Minima Amator. Do tej pory nie używałem Blu Tack, gdyż Minuetto miałem przykręcone do standów. Nie wiem jak jest w Minima Amator FM 2, bo mają od spod podklejone podkładki filcowe i nie widać, czy tam są otwory na śruby. A nie chcę na razie odrywać tych podkładek. Co do okablowania. Mam kable głośnikowe Audionova Illuminator oraz connecty to Atlas Element. @RoRo Porównując Minuetto do FM 2 pierwsze co słychać to mniej basu przy tych drugich. Dźwięk nie jest taki potężny i nasycony. Przyznam, że pierwsze 3 minuty jak podłączyłem Minimy to trochę się załamałem. Po dłuższym odsłuchu nie miałem już jednak wątpliwości, że te drugie są w każdym innym aspekcie lepsze od pierwszych. Detaliczność, stereofonia, muzykalność. No i oczywiście teraz dopiero poczułem, na czym polega zjawisko znikania kolumn w pomieszczeniu. Ponoć i Minuetto to potrafią (tak wcześniej czytałem), ale jednak nie do końca to się udawało w moim pokoju i przy tym zestawie sprzętowym. FM 2 jednak w tych samych warunkach to robią. Ogólnie jestem zadowolony, lubię takie spokojne, ciepłe granie. pozdr
 10. Raczej póki co nie wchodzi taka opcja w rachubę.
 11. Oczywiście, nie wykluczam lampy. Jednak w tym budżecie nie wiem czy znajdę coś interesującego. Poza tym u mnie wzmak jest mocno eksploatowany, gdyż używam systemu (przez dac) do oglądania telewizji. Czy lampa to wytrzyma?
 12. Witam, Stałem się szczęśliwym posiadaczem SF Minima FM2. Zastąpiły w systemie SF Minuetto (gdyby ktoś chciał nabyć chętnie odstąpię). Po kilku dniach odsłuchu zapadła decyzja, żeby zapewnić im inny wzmacniacz, bo czuję, że wysłużony Densen Beat 100 nie potrafi z nich wykrzesać 100% możliwości. W związku z powyższym zwracam się o pomoc w ewentualnym wyborze nowego wzmacniacza. Od razu zaznaczę, że budżet wynosi 4.000 zł, więc wchodzi w rachubę tylko sprzęt używany. Zdaję sobie sprawę, że przy takim budżecie muszę być ostrożny, bo jest duże ryzyko "skoku w boku" albo nie daj Boże pogorszenia. Kilka słów o systemie i pokoju odsłuchowym. Podstawowym źródłem jest gramofon Thorens TD 318 z ramieniem SME 3009 i wkładką Ortofon 2M Bronze. Dodatkowo mam DAC Micromega Mydac. Pokój 17 m2. Kolumny rozstawione na krótszej ścianie (ok. 3,50 metra). Długa ściana ok. 4,90 metra. Miejsce odsłuchowe znajduje się ok 2,5 metra od kolumn (przy założeniu, że od ściany są odstawione na 50 cm). Czego słucham. Lubię raczej muzykę spokojną, akustyczną, małe składy, minimalizm. A więc: elektronika, modern jazz, modern classic, indie rock/pop. Kwestia standów - póki co FM2 stoją na standach zamawianych pod Minuetto. Są to ciężkie ok 15 kg jeden, wydają się solidne. Czy lepiej byłoby kupić oryginalne? Póki co myślałem o następujących wzmaniczachc: Copland CSA 28 - są opinie, że dobrze się zgrywa z Minimami. Densen DM10 - jak wyżej. Sphinx Myth 5 - największa niewiadoma, najmniej opinii, ale zagraniczne są bardzo entuzjastyczne. Co ciekawe. Wszystkie trzy wzmacniacze są moim zdaniem idealne jeśli chodzi o wzornictwo. Pytanie, czy wymienione lepiej poradzą sobie z Minima FM2? Jakie inne ewentualnie wzmaki możecie polecić w tym budżecie? Jestem otwarty na propozycje i dyskusję. pozdrawiam Piotr
×
×
 • Utwórz nowe...