Skocz do zawartości

cdictory

Uczestnik
 • Zawartość

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O cdictory

 • Ranga
  Debiutant
 1. Witam, mam pytanie. Posiadam zestaw kina domowego - amplituner Yamaha rx-679, kolumny Magnat Quantum 673, Magnat Quantum C67, subwoofer Magnat Quantum 6725a i odtwarzacz BluRay Pioneer BDP-170-k. Czy jeżeli podłączę do tego analogowo chinchem odtwarzacz CD, dajmy na to sędziwy Technics SL-PS 770D, czy w płynie to w jakikolwiek sposób na brzmienie dźwięku z płyt Audio-CD w porównaniu do CD odtwarzanego z BluRaya przez HDMI, czy takie połączenie może okazać się zbędne i różnicy w odsłuchu nie będzie? Nie mam niestety możliwości przetestowania takiego połączenia, ale może ktoś może się w tym temacie wypowiedzieć.
 2. Witam, nurtuje mnie pewien problem. Chodzi o ustawienia w amplitunerze opóźnienia dźwięku dochodzącego z poszczególnych kolumn względem słuchacza, a zwłaszcza subwoofera. Posiadam amplituner Yamaha RX-679 i w moim przypadku możliwe jest określenie odległości w centymetrach względem słuchacza (z dokładnością do 5 cm). Co do głośników frontowych, centralnego i tylnych gdzieś wyczytałem, że chodzi o odległość tweeterów od uszu słuchacza (proszę mnie poprawić jeśli jestem w błędzie). A jak sprawa się ma z ustawieniem odległości dla subwoofera i to z głośnikiem skierowanym w dół? Chodzi o odległość od przedniej ścianki, od krawędzi membrany, od środka membrany? Czy wystarczy ustawić odległość taką samą jak dla kolumn frontowych? Jak to ustawić tak, aby było dobrze - aby subwoofer zgrywał się z kolumnami?
 3. Dziękuję, a jeśli chodzi o jakość dźwięku, czy to, że Magnaty 673 wyposażone są 2-drożne (głośnik wysoko i średnioniskotonowy) w jakiś sposób wpływa na jakość odtwarzanego dźwięku? Jak będą zachowywać się w niskich rejestrach (wybuchy, strzelaniny, muzyka z mocnym basem)? Czy możliwa jest współpraca pomiędzy nimi a subem na zasadzie odcięcia sygnału, czy korzystniej jest ustawić je jako "small"? Zależy mi na tym, aby dźwięk był klarowny, to znaczy aby zagrzmiał basem tam gdzie trzeba i żeby brzęczący komar również miał swoje 5 minut
 4. Dziękuję. Pokój ma niecałe 20 m2. Spotkałem się z opinią, że 675 mogą być zbyt potężne do takiego pomieszczenia. Rozważam jeszcze możliwość podłączenia Magnat Quantum 673 jako fronty i tylne i zakup do nich amplitunera Yamaha RX-V679 (Link. Czy 673 sprawdzą się jako przednie głośniki przy tym aplitunerze? Oczywiście zestaw wzbogacony byłby dodatkowo o sub 6725a i centarlny C67. Nie ukrywam, że kusi mnie tu dużo niższa cena i mniejsze gabaryty 673. Poza tym obawiam się, że 675 (nie wspominając o 677) mogą nie wybrzmieć prawidłowo w stosunkowo małym pokoju, który pusty nie jest.
 5. Raczej bardzo mało. Magnaty 677 to duże kolumny w dodatku z dużymi spadkami impedancji pod 4 ohm kiedy grają niskie tony i jest zapotrzebowania na prąd, którego 329 im nie zapewni. Bas będzie tylko pukaniem w pudło i bałaganem, w dodatku słabym piecykiem można łatwo spalić kolumny . Oczywiście można nieco ulżyć amplitunerowi i odciąć systemowo w menu podawanie basu na frontowe kolumny,( no ale w końcu po coś się kupuje takie kolumny) i bas podać na subwoofer w filmie ujdzie, gorzej w muzyce (źle). Jakie kolumny masz obecnie ? Jak masz duży salon i masz jak ustawić to Jamo s 626/628 są dość łatwe dla niewydajnych amplitunerów kinowych, pewnie też takie zestawy 5.1 jak taga 606 też bo projektowane w zasadzie wyłącznie pod kino ( choć już modelem taga harmony 806 forumowiczowi 329 nie grał). Bardzo dziękuję za odpowiedź i opinię. Cóż, obecnie posiadam głośniki dedykowane do tego właśnie Pioneera - Pioneer S-ESR2TB, dodatkowo dokupiłem Subwoofer Pioneer S-21W. Pokój ma ok. 20m^2. Dźwięk balansuje na granicy przyzwoitości, gdy w amplitunerze ustawię, aby kanał LFE był odtwarzany zarówno przez kolumny frontowe, jak i subwoofer bez podziału (w ustawieniach - SUB-PLUS). Dodatkowo odcięcie w subwooferze na 80 hz. (Sub jednak zawsze głośno puka przy odcinaniu, przy każdym ustawieniu odcięcia - wygląda to na wadę tego modelu). W przypadku innych ustawień, basu praktycznie nie ma, a dżwięk jest beznadziejnej jakości, płaski, bez wyrazu, jakby oglądało się film na tanich głośnikach komputerowych (A pokój jest przecież niewielki). Co do filmów - przy zdublowanym basie wrażenia są dość pozytywne (zależy od ścieżki dźwiękowej), ale jeśli chodzi o płyty Audio-CD - tu jest różnie. Najlepiej brzmią nowsze płyty, ale jeśli chodzi o nagrania z lat 80, 90, czy to Rock, czy Pop, dźwięk jest gorzej niż mierny - lepiej już brzmi na zwykłej tak zwanej wieży stereofonicznej, a wg mnie tego typu sprzęt, stosunkowo dość drogi, powinien być uniwersalny pod tym względem, to znaczy nadawać się i do słuchania muzyki i do oglądania filmów. Zawsze marzyło mi się coś lepszego, ale też bez przesady, bo warunki mieszkaniowe jak i portfelowe na to na razie nie pozwalają. Te Magnaty wpadły mi w oko, kiedy przeglądałem internet, przeczytałem sporo pozytywnych opinii i zacząłem się zastanawiać, czy przy amplitunerze jaki posiadam jakość dźwięku się podniesie. Ponad 5000 zł to też nie mało, ale myślę, że powolutku jestem w stanie odłożyć taką sumkę. Czyli, jeśli zdecydowałbym się na kupno tych Magnatów, w grę wchodzi odłożenie trochę większej kwoty i wymiana amplitunera. Czy mógłbyś polecić jakiś amplituner - powiedzmy do 2.000 zł, który dałby radę zaspokoić te kolumny? Kolekcjonuję filmy na DVD, ostatnio Bluray (mam już ponad 200 filmów) i chciałbym, aby przyjemność z ich oglądania była jeszcze większa. Dobrym odsłuchem Queen, Genesis, czy Depeche Mode też nie pogardzę
 6. Witam. Na wstępie zaznaczam, iż w technicznych sprawach dotyczących sprzętu muzycznego jestem kompletnym laikiem. Jestem posiadaczem amplitunera Pioneer VSX -329 K (Pioneer VSX329K) - wiem już, że podobno nie najwyższych lotów. Zastanawiam się, czy gdybym podpiął pod niego zestaw z trochę wyższej półki - Magnat Quantum (5.1): 677, 673, Center 67, Sub 6725 A (Magnat Quantum 5.1), czy by mi to zagrało? Wiem, że kolumny być może nie dadzą z siebie wszystkiego, co mają do zaoferowania, ale czy sprzęty o takiej specyfikacji technicznej mają prawo koegzystować na znośnym poziomie? Pozdrawiam i proszę o wyrażenie opinii.
×