Skocz do zawartości

para

Uczestnik
  • Zawartość

    10
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez para

  1. Wczoraj byłem w sklepie audio, osłuchałem kilka wzmacniaczy i ucho wpadł mi Yamaha AX-397 i taki zakup też zrobiłem.
  2. Tak, chce zmienić kolumny głośnikowe bo podczas zakupu ok 7 lat temu nie zwracałem uwagi na opinie, a teraz podczas poszukiwań wzmacniacza poczytałem też na temat aktualnych kolumn i nie mają dobrych opinii. Jak dla mnie grają "znośnie" choć brakuje im czystości dźwięku, niektóre dźwięki są przytłumione, możliwe winny był amplituner o który wspomniałem w pierwszym poście. Kolumny mam w takim pomieszczeniu i tak ustawione jak poniżej : Kolumny stoją ok 40 cm od ściany w dostępnie od siebie 200 cm. Kable głośnikowe 2x4mm2 czysta miedź. Źródłem dźwięku jest Denon DCD 500ae oraz Philips AEA2000 adapter Bluetooth. Odnośnie gatunku muzyki to głównie : chillout, pop, dance oraz folk rock. Brzmienie ... lubię wsłuchać się instrumenty , usłyszeć nisko schodzący bas. I teraz czeka mnie dobór kolumn głośnikowych... Może macie jakieś propozycje ? Budżet ok 1100-1500 zł.
  3. Witam, szukam na różnych aukcjach wzmacniacza stereo od kilku dni, ale wybór jest taki że ciężko coś wybrać. Do tej pory miałem Amplituner 5.1 Sony STR-DE875 DTS + MAGNAT MONITOR SUPREME 800 ( moc znamionowa 160 W / muzyczna 320 W , impedancja 4-8 om). Jaki wzmacniacz możecie polecić do magnatów ? Gatunki muzyki jakie słucham to prawię wszystkie ( prócz ciężkiego rocka i klasycznej ). Ważne by wzmacniacz miał dodatkową obsługę z pilota. Kwota jaką dysponuje to 400-500 zł, wiem że budżet nie jest duży, ale oczekuję od wzmacniacza " przyjemnego dźwięku". Głośniki magnat to dość niska półka, ale chcę zacząć od wzmacniacza, a za jakiś czas jak uzbieram więcej gotówki wymieć na głośniki wyższej klasy.
  4. Witam, aktualnie mój zestaw audio to : - Sony STR-DE875 - Front - Magnat Monitor Supreme 800 - Subwoofer aktywny - JBL sub 200/230 Dźwięk przesyłany jest z laptopa za pomocą HARMAN KARDON BTA-10 podłączonego do amplitunera. Szukam amplitunera/wzmacniacza który będzie miał podobną moc jak obecny SONY, jakość dźwięku taka sama, ale bardziej rozbudowany / większy zakres ustawień equalizera. Dodam że szukam czegoś używanego do 400 zł, domyślam się że kwota nie jest szałowa, ale może macie jakieś sprawdzone amplitunery, wzmacniacze które spokojnie dadzą rade wyciągnąć z w/w głośników jak najwięcej. Muzyka jaka słucham jest naprawdę różna, prawie wszystko prócz muzyki klasycznej i ciężkiego metalu. Z góry dzięki za zainteresowanie i wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...