Skocz do zawartości

coms

Uczestnik
 • Zawartość

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O coms

 • Ranga
  Debiutant
 1. Korektę tonów niskich mam teraz prawie na zero. Wysokie są trochę podciągnięte. Myślę, że w granicach rozsądku. Wszystko gra dobrze Dzięki za porady
 2. Jak wyglądają te membrany ? są to oryginalne membrany dopasowane do tego przetwornika ? czy została wymieniona sama membrana czy membrana z cewką ? Kupiłem sklejony komplet (membrana, cewka, zawieszenie) dopasowany do tego konkretnego głośnika. To nie oryginały tonsil ale pasują. Jeśli stosujesz silną korekcję barwy, jest duża szansa, że przerejestrowujesz zestawy głośnikowe lub wzmacniacz co może sie objawiać w ten sposób. Chyba właśnie tak jest - tak wnioskuję po kolejnych próbach. Zejście z basami na wzmacniaczu poniżej pewnego poziomu rozwiązuje problem.
 3. Cześć, Mam prośbę o pomoc w diagnostyce przyczyny pierdzenia głośników przy niskich tonach. Rzecz dotyczy głośników Tonsil GDN 16/15. Objawy: Charakterystyczne pierdzenie przy niższych tonach. Historia: Znalazłem w domu dwie stare kolumny Unitra. Każda z nich ma w sobie dwa głośniki GDN 16/15 oraz jeden wysokotonowy (nie pamiętam oznaczenia). Głośniki po podłączeniu do wzmacniacza wydawały z siebie pierdy na niskich tonach więc zacząłem je oglądać i zobaczyłem, że membrany GDNów są całe popękane i zniszczone. Kupiłem sklejone zestawy do regeneracji i wkleiłem w głośniki. Kiedy naciskam membranę palcami to cewka nie ociera się o magnes, więc myślałem, że będzie OK. Niestety pierdzenie na niskich tonach nie ustało. I teraz pytanie: jaka jeszcze może być przyczyna? Czy może to wynikać z niedopasowania wzmacniacza do kolumn? Czy może być tak, że przy zbyt niskich tonach głośnik po prostu nie pracuje prawidłowo i jest to kwestia ustawienia na wzmacniaczu? [EDIT] I drugie pytanie: jaką metodą sprawdzić czy wycentrowanie cewki jest na 100% prawidłowe? Dla uzupełnienia dodam, że zestaw wygląda tak: W każdej kolumnie jest: 2x GDN 15W 8 ohm 1x głośnik wysokotonowy 4W 4 ohm Cała kolumna opisana jest jako 25W 4 ohm Wzmacniacz daje 2x20W przy 8 ohm.
×