Skocz do zawartości

PromatAudio

Branża
 • Zawartość

  109
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez PromatAudio

 1. Transpuls 1500 doczekał się młodszego brata Transpuls 1000. Woofer 26cm, pojedynczy tweeter, mniejszy pochylony do tyłu o 5 stopni. Występuje w wersji lewej i prawej. Cena katalogowa 3800,- dostępność jeszcze nie znana.
 2. CDT mają ruchomy głośnik wysokotonowy, można go skierować lekko w stronę słuchacza. W CSM jest na stałe.
 3. Jest jeszcze nowość od Heco - Ambient https://www.heco-audio.de/en/speaker/ambient-line/ Robiłem set Klipsch Designer On Wall klienta. Tak to wyszło:
 4. Pewnie się pojawiła jakaś nowa partia. Komplet który mam u siebie na ekspozycji jest identyczny.
 5. Już rozmawialiśmy telefonicznie. U mnie posłuchasz te co wymienił Piotr- Tannoy Mercury 7.4, Klipsch RP-260F i Heco Aurora 700. Zapraszam.
 6. Mam oba, możesz podjechać i sam posłuchać. Zapraszam.
 7. Do Dolby Atmos musisz kupić dodatkowe głośniki na sufit albo nadstawki na fronty. Popatrz na nową serię Jamo Studio 8 - są fajne dedykowane do Atmosa zestawy i cenowo zmieścisz się w budżecie nawet z lepszym ampli jak Onkyo TX-NR676. Ciekawostką jest to, że atmosowe nadstawki łączy się bez kabli ;-)
 8. Piszesz, że sprzęt dla mamy. Nie jestem pewien czy urządzenie sieciowe nie będzie za bardzo skomplikowane...dlatego pierwszy przykład wydaje się najlepszy. Popatrz jeszcze na nowy amplituner Onkyo TX-8220 - prosty stereo z DAB+, ma wejście cyfrowe do podpięcia TV, Bluetooth do telefonu. W zupełności spełnia Twoje oczekiwania. Do tego niedrogie kolumny podłogowe i spokojnie mieścisz się w budżecie.
 9. Spokojnie możesz tam podjechać. Klipsch'a mają na pewno.
 10. Popatrz na Heco New Phalanx 203F - fajny jak komuś brakuje miejsca - płaski i biały
 11. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zakup Klipscha R-26F i późniejsza rozbudowa o pozostałe kolumny. Klipsch dobrze się zgrywa z Onkyo i super sprawdza się w kinie. Będziesz zadowolony.
 12. Niezły jest uniwersalny Oehlbach BT-X1000 z AptX.
 13. Kolumienek nie podłączasz do suba. Wszystko podłączasz do amplitunera kinowego. Te zaciski głośnikowe w subie wykorzystujesz jeśli amplituner nie ma wyjścia na subwoofer. Do kompletu brak kolumn frontowych.
 14. Musisz kupić amplituner kinowy 7.1 Jest tryb all channel stereo i wtedy grają wszystkie jednakowo. To co wkleiłeś nie nadaje się do kina.
 15. Możliwość podłączenia pod TV i funkcję OSD na tą chwilę zapewnia tylko Onkyo w TX-8270 (sa jeszcze slimy Onkyo i Pioneera). Zapewnia to wygodniejszą obsługę serwisów sieciowych, ale to samo masz w aplikacji na telefon/tablet, więc obsługa jest OK. Wzmacniacz ze streamerem zapewni nieco mniejszą funkcjonalność niż amplituner - wszystko zależy od indywidualnych preferencji.
 16. Klasyczne amplitunery kinowe mogą zapewnić 1-2 dodatkowe strefy na kablu (kosztem kanałów w kinie). Dodatkowo niektóre modele zapewniają kolejne strefy bezprzewodowe: Onkyo/Pioneer - FireConnect czy Yamaha - Music Cast. Są też typowe systemy multiroom o których wspomniał @rms.pl. Poczytaj o DTS Play-Fi.
 17. Podobnie jak kolega powyżej polecam amplitunery sieciowe jak np. Onkyo TX-8150 czy Pioneer SX-N30 - to bliźniacze bogato wyposażone urządzenia. Gdybyś chciał ich posłuchać z Electrino to zapraszam do Szczecina - chyba do mnie masz najbliżej. Oczywiście na miejscu masz szerszy wybór kolumn głośnikowych w założonym budżecie.
 18. Pożycz od kogoś suba i zobacz jaka jest różnica, zapewniam, cię że się zdziwisz. Kupić możesz dowolny, sub ma regulację więc go dopasujesz do reszty. Kupując 656 powinieneś dostać drukowaną instrukcję i gwarancję wraz z amplitunerem. Wersji elektronicznej nie ma.
 19. Suba (aktywnego) podłączasz do gniazda "SUB LINE OUT".
 20. 7.1.2 możesz zrobić. Jak popatrzysz na załączony schemat to na 4 sufitowe masz za mało miejsca przez skosy... I amplituner wystarczy 9-kanałowy
 21. W takim budżecie wybór jest ogromny. Na pewno musisz posłuchać Onkyo np. TX-RZ810/1100 z Klipschem Reference Premiere RP280/260F...
 22. W Toruniu warto odwiedzić Audio Park.
 23. Stopki są widoczne. Jest OK. Zmiany oceniam pozytywnie ;-)
 24. Dekoder powinieneś mieć podpięty HDMI i odpowiednio wybrać źródło...
 25. W amplitunerze wybierz Setup 1-4 i sprawdź jakie wejście cyfrowe masz przypisane do TV.
×
×
 • Utwórz nowe...