Skocz do zawartości

Pboczek

Uczestnik
 • Zawartość

  1 686
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Pboczek

 1. Aha, więc to ma być jakiś patent na antyscating. Jestem ciekawy jak działa.
 2. Nie ma regulacji nacisku? Chyba musi mieć. Antyscating to druga strona siły nacisku.
 3. Coś takiego! Tak mają wszystkie Plenary? W tych pieniądzach można coś kupić, nie zapalaj się zbyt szybko, poczekaj. Te Techniki do mnie nie przemawiają. Żeby uniknąć wtopy, załóż też temat np. na winyle.pl i audiomaniacy.pl. Trzeba dobrze wydać te 2,5 kzł.
 4. Dlaczego Nagaoka ma nie pasować, co sprawdzałeś?
 5. O widzę że kupiłeś Schitti, co możesz napisać o zmianie w dźwięku? Czy udało Ci się wymienić wkładkę?
 6. U mnie na tym samym gramofonie - Td 318, obecnie wisi AT OC9ML II. Gram z Sansui 607 MP, mam co prawda zewnętrzne pre a gra to zaskakująco dobrze.
 7. Kiedyś tak wyrównywałem ciężar odtwarzacza ale trzeba mieć świadomość, że poprzez sprężyny "gubimy" drgania, a poprzez położenie czegoś na odtwarzaczu dodajmy jakieś wibracje. Jest to więc trochę jak wracanie do problemu, który staramy się usunąć. Zwykłe podstawki od Chińczyków mają możliwość wstawienia od jednej do kilku sprężyn. Można poprzez dobór różnej ich ilości, wypoziomować sprzęt. Ew. ustawiając go tylko na trzech pkt podparcia.
 8. Tomasz ma rację, lepiej celować w 9 Hz. 7-8 Hz też bym się nie bał, gdyby akurat taka wkładka się znalazła. Kolega napisze jak ciężki ma koszyk i czy ramię jest std.
 9. Pboczek

  Lenco L-84

  Ender, nie strasz z myjkami, szablonami . To Lenco ma swoje pre, skalibrowaną wkładkę i ma grać. Nad, czemu nie. Trzeba szukać egz. od pierwszego, drugiego właściciela. Zresztą zawsze kupujemy używany sprzęt, tylko ze znaną historią .
 10. Pboczek

  Lenco L-84

  Drobnostka. 1.500 na sam piecyk?
 11. Pboczek

  Lenco L-84

  Przedwzmacniacz w gramofonie nie determinuje wyboru wzmacniacza. Możesz kupić taki który ma swoje pregramofonowe lub taki, który go nie ma. W obu wariantach, swój gramofon wpinasz do wejścia standardowego. Wzmacniacz dobierz pod kątem kolumn jakie masz lub zamierzasz kupić. Kolumny zaś pod kątem pomieszczenia w którym mają grać.
 12. Pboczek

  Lenco L-84

  Mogą być na początek z najniższego, nie przejmuj się tym. Jeżeli już, to szukaj głośnikowych z czystej miedzi, tak krótkich jak potrzeba. Podobnie RCA.
 13. To jest za małe pomieszczenie jak na jakikolwiek sub. Chcesz dobrych niskich, kup słuchawki.
 14. Pboczek

  Lenco L-84

  Cześć! Potrzebujesz wzmacniacza, kolumn i kabli łączących gramofon ze wzmacniaczem - RCA/IC/chinch oraz kabli głośnikowych pomiędzy wzmacniaczem i kolumnami. Twój gramofon ma jedynie przedwzmaciacz gramofonowy, lecz nie wzmacniacz mocy. Pozdrawiam, Piotr
 15. To jest końcowe stanowisko, czy jeszcze chcesz coś zmienić, uzupełnić?
 16. Ooo, na pewno podzielę się doświadczeniem na forum .
 17. Ja mam zatyczki i mogę potwierdzić, że nie szkodzą. Zatkałem dawno temu wszystkie nieużywane wejścia Rca, dodatkowe zasilające i wiem że nie psują. Ale efektu na plus nie usłyszałem. W zasadzie mogę teraz sprawdzić, czy coś się zmieni kiedy je wyjmę. Pewnie zrobię to kiedyś na odsłuchach Klubu Chujowego Audiofila w ramach ciekawostki i poddam dalszej weryfikacji. Gdybym miał łatwy dostęp do bezpiecznika w piecyku już dawno bym sprawdzał.
 18. Coś jest na rzeczy, problemem okazała się jedna z faz, a w zasadzie jej część. Nie mogę jej używać w czasie odsłuchów .
 19. ... po pewnym czasie, kupiłbym pre, takie ciut lepciejsze, jakąś używkę albo dobre DIY i zobaczył co słychać. Następnie pomyślał może nad kolumnami ..., ale to ja.
 20. W moim zestawie gramofonowym, walczyłem niedawno z brumem. Pojawił się kiedy podwiesiłem wkładkę Mc, która bardzo czule zbiera dźwięk. Jedną z jego przyczyn były dwa zasilacze impulsowe. Okazało się że słychać je nawet wtedy, kiedy wpięte do nich urządzenia nie są włączone. To wina instalacji w mieszkaniu, jak sądzę.
 21. Karol, inne kolumny to dużo większy wydatek niż zakładany budżet. Oczywiście jeżeli jest możliwość posłuchać jak gra to co jest obecnie, w innym zestawie, grzechem byłoby nie skorzystać. Jeżeli Kolega wymieni sobie wkładeczkę, bo ma lichą, to sam oceni czy coś słychać i to będzie jego doświadczenie. Później może zmienić pre. Nie doradzam oczywiście zakupu jakiejś wypaśnej wkładki za cały budżet ale takę pod 1.000 zł to bym powiesił, ladnie ustawił i słuchał.
 22. Co do przełączników, to są one w parach, po jednym na kanał. Masz trzy warianty wzmocnienia i dwa oporności. Zmiana wkładki na lepszą, może wpłynąć na różne aspekty brzmienia i te kolumny to pokażą. Z pewnością nie jest tak że poprawia się, czy zmienia, tylko dół pasma.
 23. Rzeczywiście, lepsze pre dla tej wkładki - Rega Carbon, niewiele zmieni. Z ustawieniami chodziło mi raczej o obciążenia, pojemność i wzmocnienie, nie tylko wybór MM/MC.
 24. Popatrzyłem i zdaje się że tylko schitt ma jakieś nastawy, a więc możliwości regulacyjne. Dobrze widzę? Nie wiem czy odczujesz zasadniczą różnicę przechodząc ze swojego pre na coś z powyższych. Ja nie dzieliłbym takiego budżetu, tylko zrobił jeden, a lepszy zakup. Jeżeli nie masz styranej igły idź w pre. Jeżeli wkładka się kończy kup fajną z lepszym szlifem.
×
×
 • Utwórz nowe...