Skocz do zawartości

Paulie Chesnay

Uczestnik
 • Zawartość

  14
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Paulie Chesnay

 1. Panowie, jako że za kilka dni minie 14 dni odkąd dostałem przesyłkę z tym amplitunerem Sony, a nie chcę zostać z możliwie niesprawnym sprzętem za ponad 300 złotych bez możliwości jego zwrotu, chciałem was spytać, jak mogę się upewnić czy wszystko z nim ok. Podłączyłem na razie stare kolumny z wieży Panasonic SA AK44 i antenę AM, żeby sprawdzić radio, jednak jedyne co wydobywa się z głośników, to jednostajny szum na wszystkich stacjach. Jest to może jakiś częsty "objaw" przy nieodpowiedniej konfiguracji tunera, albo w przypadku nieprawidłowego podłączenia kolumn bądź ich wady? Na "nowe" kolumny muszę poczekać jeszcze parę dni.
 2. Tak, była mowa o tym tunerze. Zdecyduje się na niego, bo chyba na nic podobnego taniej nie trafię? Teraz stoi za 310+25. No właśnie rozumiem, że nie jest. Dziękuję obu panom za pomoc, ale nie obiecuję, że nie wrócę z jakimś kolejnym banalnym pytaniem. ; )
 3. Ok, to w takim razie biorę tego STR-DB940QS. W takim wypadku łączę tv i amplituner kablem optycznym, kolumny łączę z amplitunerem (czym, to już w zależności od tego, jakie mają złącze?), a jak podłączam odtwarzacz (do czego i jakim kablem)? Potrzebuję kabli RCA jeśli zestaw miałby tak wyglądać?
 4. Odtworzenie audio z playera będzie wymagało włączenia, żeby widzieć menu, ale w trakcie odtwarzania telewizor nie musi być włączony? Potrzebuje więc jeden kabel koaksjalny i jeden RCA? Jeśli podłączę odtwarzacz do FiiO, a konwerter do amplitunera, to chyba nie będę miał dźwięku z telewizji w kolumnach, na czym mi też zależy, czy się mylę? Źródłem dźwięku dla kolumn ma być zarówno odtwarzacz, jaki i radio z amplitunera oraz telewizor.
 5. Czy w takim razie np. odtwarzacz SAMSUNG BD-F5100 jako źródło dźwięku i obrazu mam podłączyć do amplitunera czy do tv? No i ten dac FiiO - muszę dodatkowo kupić kabel optyczny, jeśli nie jest w komplecie? No i chyba jakiś zasilacz albo kabel usb-usb? Poza tym kable RCA - tak już się w tym gubię, że nie wiem ile ich potrzebuję i jakich konkretnie. Zestaw: Sony STR-DH100 Kolumny - ? Samsung BD-F5100 Samsung UE32EH4000 FiiO D03K D3
 6. Za podpowiedzią @Sandflyer spróbowałem przekonać tatę do zmiany zmieniarki na rzecz odtwarzacza z możliwością odtw. mp3, coś jak wcześniej wspomniany Denon DCM-280 i DCM-500. Na allegro znalazłem ten drugi, ale w dość nieciekawym wizualnie stanie. Nie ograniczam się tylko do tych modeli/tej marki. Jeśli ktoś mógłby polecić taki player do 250-320 złotych, byłbym bardzo wdzięczny. EDIT: Byłbym zapomniał - w tym przypadku nie musi być zmieniarka, a jednopłytowy odtwarzacz, tyle że z mp3.
 7. Jeszcze jedno pytanie na przyszłość. Jeśli chciałbym w innym pokoju podłączyć jedynie kolumny z wyjściem analogowym do tv z wejściem cyfrowym, będę potrzebował jedynie DACa i nic innego, zgadza się?
 8. Nie odbieram tego jako wtrącanie, każda opinia się przyda. Sprzęt nie jest dla mnie, tylko mojego taty, dla niego zmieniarka jest ważna, a to ja uważam dodatek mp3 za przydatny. Jednak w kontekście podłączenia tv do kolumn, mp3 w zmieniarce schodzi już na dalszy plan. Pokój ma ~6x4m. Tutaj dochodzi właśnie do kwestii wizualnej. O ile reszta sprzętu może mieć jakieś zadrapania (rozumiem, że bez problemu można postawić zmieniarkę na amplituner lub odwrotnie), chociaż podane przeze mnie playery są nieco bardziej zadbane, to chciałbym, żeby kolumny nie "straszyły" swoi wyglądem i nie były aż tak wielkie, np. wymiary tych Magnat Monitor A (24x38x23) to już wystarczająco dużo. Dlatego skoro sprzęt ma służyć raczej przeciętnemu słuchaczowi jestem skłonny i tutaj pójść na kompromis (jakość a nie tylko cena, ale i kwestia stanu wizualnego). Jeżeli amplituner to najważniejsza część, a do tego nie będzie trzeba dodatkowowo DACa, to ten Sony STR-DB940QS byłby ok. Mam nadzieję, że nie wymagam za dużo, bo jednak postawiłem trochę warunków, ale jednak budżet jest ograniczony. Rozumiem na przykład, że dla ludzi którzy zajmują się na co dzień audio i doceniają jakość dźwięku, coś takiego jak kolor okleiny kolumn mogże mieć zupełnie minimalne znaczenie, itd. Także tutaj chciałbym podziękować @Roro za dotychczasową pomoc.
 9. Wiem, że budżet jest skromny, ale tyle musi wystarczyć. Musi być zmieniarka. Tak dla ścisłości, co jest nie tak np. z kolumnami z tego zestawu? Chodzi o to, że za te pieniądze można dostać coś lepszego? Żeby była jasność - ten sprzęt nie jest dla żadnego audiofila, więc nieznacznie lepszy dźwięk nawet za trochę większe pieniądze nie robi różnicy.
 10. Prawdopodobnie jakieś 700 złotych. 750 to byłoby już absolutne maximum.
 11. Czyli taki przykładowy zestaw powyżej byłby ok, gdyby dobrać do niego jeszcze DAC? Modele podałem dla przykładu, szczególnie amplituner i kolumny dopiero poszukam konkretniej. Poza dokupieniem odpowiednich kabli, podłączenie tego nie będzie sprawiać większych problemów? Chodzi o to, że nie chcę się bawić w dodatkowe zakupy i do-it-yourself. Więc poprzez problemy w podłączeniu tego wszystkiego mam na myśli, czy będą jeszcze potrzebne jakieś inne (oprócz DAC) przejściówki, konwertery, kable i inne tym podobne. Mam też nadzieję, że np. laser w odtwarzaczu albo coś innego nie padnie po 2 tygodniach, ale to już chyba kwestia szczęścia.
 12. Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Miałbym jeszcze jedno pytanie. Jeśli w takim razie chciałbym mieć którąś z tych zmieniarek i dodatkowo odbiornik radio i dźwięk z telewizora na kolumnach stereo, rozwiązaniem będzie kupno jeszcze amplitunera? Zestaw wyglądałby tak: tv Samsung UE32EH4000 zmieniarka Denon DCM 270 kolumny Technics SB-HD55A amplituner, na przykład Denon DRA-335R Czy taki zestaw w ogóle da się połączyć tak, żeby kolumny odtwarzały dźwięk z każdego z trzech źródeł?
 13. Witam. Pytanie od laika. Czy któryś z poniższych modeli odtwarzaczy ma możliwość odtwarzania radio FM? I/oraz czy któraś z tych zmieniarek odtwarza płyty w formacie mp3? (znalazłem tylko informację, że ten Denon nie odtwarza) Szukam używanej zmieniarki do maksymalnie 300 złotych w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym - znalazłem jak na razie te powyższe. Odbieranie radia lub odtwarzanie formatu mp3 pomógłby w wyborze któregoś z nich. Modele o które pytam: DENON DCM 270 TECHNICS SL-VM500 SONY CDP-CE305 SONY CDP-CE215 PIONEER PD-M426 Jeśli pomyliłem działy albo złamałem zasady forum - z góry przepraszam.
×
×
 • Utwórz nowe...