Skocz do zawartości

Kraft

Uczestnik
  • Zawartość

    11 668
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Kraft

  1. Tak na 50%;) Mody to nie tylko podbicia, ale też osłabienia. Może się zdarzyć, że zamiast wzmocnienia w miejscu odsłuchu będzie osłabienie (co akurat jest nawet korzystniejszym przypadkiem).
  2. To też ja ni pisałem o niskich częstotliwościach. Pisałem, że szeroka ścianka przednia (towarzysząca najczęściej dużemu wooferowi) ogranicza rozchodzenie się fal za kolumnę (oczywiście tych o wyższej częstotliwości, bo wiadomo przecież, że basy są wszechkierunkowe). Oczywista nieprawda. Małe przetworniki na wąskich ściankach zasadniczo lepiej rozpraszają.
  3. Przykro mi to słyszeć. Szczególnie, że mój wpis zasadniczo popierał Twoją teorię o korelacji wielkości przetwornika z akustyką.
  4. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że duży przetwornik to także szeroka ścianka przednia, która ogranicza rozchodzenie się dźwięku za kolumnę (kosztem dodatkowych odbić do przodu;).
  5. Warto. Wspomniane Q Acoustics 5040 z przeceny to może być bardzo dobra propozycja. A jak nie, to LS50 Meta, Usher S-520 lub Heco Revolution 3 (i do nich standy). Aha. Te Bowersy 606 też mogą być super.
  6. Ekranówanie głośników? Przy ledowych TV? To nie ten wiek Panowie:)
  7. Tylko Twoje kolumny mają łagodny dół pasma, więc nawet bez korekcji sprawiają mniej problemów z dudnieniem. Takimi z mocniejszym dołem DSP pomoga bardziej.
  8. A nie prościej włączyć kontur we wzmacniaczu?
  9. To przestań myśleć i zorganizuj odsłuch. Tylko Ty możesz stwierdzić, co Ci się podoba.
  10. Idealna kolumna powinna grać wiernie. Kolumny przybliżając się do tego ideału upodabniają się do siebie. Hi-Fi!
  11. Wszystkie bardzo dobre kolumny powinny grać... tak samo.
  12. Słuchałem LS-ów i podobnych konstrukcyjnie do Goldów MA Studio. Wybrałem KEF-y, ale obie konstrukcje bardzo fajne, szczegółowe i przyjemne w odsłuchu. MA moim zdaniem łagodniejsze, bardziej pastelowe na górze.
  13. Świat się zmienia? Nie zauważyłam. To samo dziadostwo od wieków. Wojny, mordy i złodziejstwo.
  14. "Współczynnik tłumienia (w odniesieniu do 4 Ω) 160" https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/2744-gato-audio-dia-250s
  15. Nie masz w instrukcji podanej impedancji wyjściowej?
  16. Dlatego kupiłeś wzmacniacz lampowy?
  17. Zapomniałem dodać, że punkt dwa odnosił się głównie do zniekształceń generowanych przez kolumny. Podmianka wzmacniacza nic w tym przypadku nie zmienia.
  18. Kilka uwag. Po pierwsze będzie różnica, czy słuchamy na koloryzującej lampie, czy na czysto grającym tranzystorze. Różnica między wzmacniaczami w 2. i 3. harmonicznej może być rzędu kilkudziesięciu dB. Dwa, że zniekształcenia nie rosną liniowo. Rosną nieproporcjonalnie przy głośnym odsłuchu. Przy odsłuchu z głośnością 80 dB mogą wynosić np. 5%, ale gdy podkręcimy do 100 dB, to dojdą na basie do poziomu 100%. Czyli mamy kolejne kilkadziesiąt dB różnicy. I trzy, że na poziomy harmonicznych mogą też wpłynąć mody konkretnego pomieszczenia (potencjalnie następne kilkadziesiąt dB). Reasumując - wcale nie musi być tak, jak napisałeś. Niekoniecznie harmoniczne muszą być głośniejsze niż ton podstawowy.
  19. Nie no wiadomo. Twoje zawsze lepsze;)
  20. Widziały. Poniżej pomiar z realnego pomieszczenia.
  21. Na Twoim miejscu zwróciłbym uwagę, czy sprzęt ma możliwość ustawienia balansu kanałów. W Twoim ustawieniu scena może Ci uciekać w lewo.
×
×
  • Utwórz nowe...