Skocz do zawartości

Kraft

Uczestnik
 • Zawartość

  7 135
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Kraft

 1. I ja tam byłem, Pinacoladę piłem i paroma sprzętami się zachwyciłem (najbardziej JBL L86 zasilanymi prototypowym wzmacniaczem lampowym). Jednak największe wrażenie zrobiła na mnie barwna osobowość przemiłego gospodarza.
 2. Najlepiej byłoby namierzyć zastosowaną czcionkę. To wyzwanie, ale z szansami na sukces. Trzeba przeznaczyć 1-2 godzinki na przeszukiwanie banków czcionek. Może się trafi. Potem już z górki. No chyba, że czcionka nie musi być identyczna, to wtedy prostsza sprawa.
 3. Zdecydowanie lepiej zainteresować się kolumnami z wyższej serii. Tzw. wydajnością i dopasowaniem Yamahy w ogóle się nie przejmuj w tym przypadku. Inna sprawa czy brzmienie R500 wpasuje się w Twój gust i akustykę pomieszczenia. Mogą mieć bardziej ofensywny bas niż Q750. Ale ogólnie będzie to brzmienie wyższej klasy. Silvery to poziom porównywalny do serii R.
 4. To jeszcze jeden ponadczasowy kawałek (stroje też eleganckie, ale z fantazją). Uwaga na szalonego Richiego na klawiszach.
 5. Jak komuś zabrakło pomysłów na muzę na sobotnią imprezkę, to podsyłam dwa kawałki trochę zapomnianej grupy The Whispers (uwaga na zabójczy ruch sceniczny).
 6. A ja znam sytuację odwrotną. Z pary Bowers 706, 707 niżej schodziły te mniejsze (i objętościowo i głośnikowo), ale kosztem niższej skuteczności.
 7. @RoRo. Jedwabne też proponuję usunąć. Są granice.
 8. Lepsze większe. Nie tylko pochłoną te odbicia, które biegną bezpośrednio do Twoich uszu, ale też trochę innych, które dotarłyby do Ciebie jako drugie lub trzecie.
 9. Ostatnio oglądałem pięć filmów z Braćmi Marx (wszystkie przedwojenne). Pozostałych kilka też zamierzam wkrótce zobaczyć A Bondy wszystkie znam na pamięć (choć ten akurat powstał poza serią i się nie liczy)
 10. Fajnie Mariusz, tylko ludzie słyszą te wszystkie niuanse podczas odsłuchów sklepowych, gdy sprzedawca przełącza im trzy wzmacniacze, pięć parami kolumn i parę kabelków, a każdy zestaw odsłuchują góra przez 5 min., czy też w zatłoczonej salce na audioshow, Nawet żona z kuchni je słyszy. Tylko kurde w ślepym teście nie słychać.
 11. Skoro tak, to powinny wyjść i w proponowanym "nieporządnym" teście;) (bo rozumiem, że kolega w swojej próbie z pięcioma kablami nie przełączał ich "w locie").
 12. Porządne ślepe testy audio odbywają się tak, że brzmienia można przełączać "w locie", jak z tym klikaniem dwóch nastaw telewizora. Kij ma dwa końce. Skoro w takim porównaniu "z przerwą" trudno wyłapać różnice, to jakim cudem tylu słuchających je wyłapuje. Słuchają jednego elementu, potem za godzinę/ tydzień/ rok następnego i szczegółowo opisują różnice między nimi (i jeszcze są ich na 100% pewni).
 13. No @TomekN , nie pomogłeś:( Studzimy emocje Panowie i wracamy do normalności, czyli pisania merytorycznych wpisów (tak obiektywnych, jak i subiektywnych - oba podejścia mile widziane).
 14. Zanim pójdziemy się przewietrzyć, składam wniosek o przywrócenie Dzika naszej społeczności. Uważam, że niepotrzebnie tak często wcinał się ze swoimi poglądami w różne wątki - lepiej by było dla wszystkich, żeby tego nie robił - jednak uważam w dłuższej perspektywie stosowanie się do zasad jest lepsze niż uleganie ludowym samosądom. To korzystniejsza ścieżka rozwoju społecznego, a takim mini społeczeństwem przecież jesteśmy.
 15. I tu jest pies pogrzebany. Dlaczego jedni dostają bany (nawet permanentne), a inni nie? Jeśli reguły nie są równe dla wszystkich, trudno o dobrą atmosferę. Nakręca się spirala przemocy (i tak dobrze, że tylko słownej).
 16. Trafne spostrzeżenie. Dzik został złożony w ofierze. Chociaż... Może nie chodziło tylko o to, żeby przebłagać, ale też o to, żeby zaspokoić spragnionych krwi.
 17. To co przeprowadziłeś to nie był ślepy test. Powinien on wyglądać np. tak. Słuchasz dwóch kabli i stwierdzasz, że jeden gra np. jasno, a drugi ciemno. Następnie robisz 10 prób podczas których żona przepina Ci potajemnie kable tak, że nie wiesz, który aktualnie gra. Podczas każdej próby oceniasz, czy gra kabel "jasny", czy "ciemny". Jeśli poprawnie wytypujesz w 8 przypadkach na wspomniane 10, to znaczy, że coś jest na rzeczy. Inaczej wyjdzie niestety, że Ci się tylko zdawało, że inaczej grają.
 18. Wiesz co, byłem przekonany, że nikt takiego pasta, jaki napisałeś nie zamieści. Bardzo Ci za niego dziękuję. Miła odmiana po tych wszystkich "pasztetach z dzika" itp. Promyk słońca w pochmurny dzień.
 19. Może jeszcze dopowiem, bo moja wypowiedź zawierała pewną ogólną ideę. Myślę, że tym, co najbardziej szkodzi forum, jest nierówne traktowanie tych powiedzmy stron. Skoro jednym uchodzi na sucho to, co powinno być piętnowane, to rodzi się pokusa wykorzystywania tej przewagi, a wręcz ciągłego przesuwania granic tolerowanego zachowania (tolerowanego zarówno przez administrację, jak i samych użytkowników w ich masie). To demoralizujące i frustrujące dla tych, którzy chcieliby żyć w zdrowej, kierującej się zasadami społeczności. Czy potrzeba przytaczać przykłady z naszego obecnego (realnego, nie forumowego) życia. Bezkarność, ochrona tego, co nieprzyzwoite przez instytucje nominalnie powołane do pilnowania przestrzegania prawa, powoduje powolną erozję zasad społecznych. O ile w normalnym życiu mamy na to ograniczony wpływ, to na forum możemy wszystko, bo wszystko od nas jako społeczności (włączając moderację) przecież tylko zależy. Nie kopiujmy prawdziwego życia, nie podążajmy za dziadowskimi trendami. Zróbmy to lepiej. Choćby tylko na naszym małym poletku.
×
×
 • Utwórz nowe...