Skocz do zawartości

Andreios

Uczestnik
 • Zawartość

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Andreios

 • Ranga
  Debiutant
 1. Stereo do 5k

  Mam jeszcze pytanko co do kabli. Na allegro są różne oferty z dobrymi, firmowymi kablami używanymi, ja potrzebuję 2x2m i mógłbym odkupić za ok. 250zł. Można brać w ciemno, czy lepiej poczekać aż będę miał wybrane konkretne kolumny? I czy rzeczywiście będzie słyszalna różnica dźwięku pomiędzy, powiedzmy takimi zwykłymi kablami za 6zl/m (również z miedzi beztlenowej)?
 2. Stereo do 5k

  Też tak zrobię, najpierw kupię wzmacniacz, a potem dopiero kolumny i w miarę możliwości osłuchiwać. Nie ma co się spieszyć... I to jest najlepsza rada Dziękuję wszystkim za stracony czas.
 3. Stereo do 5k

  Wiem, ale najbliższy mi salon top Hi Fi w Bydgoszczy jest remoncie, będzie otwarty dopiero mniej więcej w połowie sierpnia... Do innych mam trochę daleko...jeszcze żeby były te zestawy o których myślę to pojechałbym... Żebym wiedział, że Tesi 560 gra lepiej od droższych Elac fs77, to brałbym w ciemno Dali i Focal odpada odpada w takim razie:)
 4. Stereo do 5k

  Wiem, że będziecie nie zadowoleni, ale zdecyduję się na podłogówki w tandemie z Yamaha RN602. Moje propozycje to: Indiana Line Tesi 560 Boston Acustic A250 Dali Zensor 5 Elac FS77 Wczoraj byłem w MM i akurat były podłączone Elac fs77 z yamaszką, efekt był znakomity tzn. dla mnie był wystarczającą dobry, a dźwięk był puszczony tylko z bluetootha. Niestety, szanownym panom nie chciało się podłączyć CD, na dodatek nie mieli żadnej płyty cd pod ręką... Jak się domyślam, efekt byłby jeszcze lepszy:) Czy orientujecie się, gdzie można by było przesłuchać się tych zestawów? Edit: A co myślicie o używanych Dali ikon 6 mk1? Byłyby lepszą opcją dla tych wszystkich powyższych? Byłyby do kupienia za ok 2.5tys lub FOCUS CHORUS 726V w podobnej cenie.
 5. Stereo do 5k

  Takie dobre są te kolumny? Lepsze od Jamo S628? Poproszę o jakieś propozycje:)
 6. Stereo do 5k

  Ok, może przesadziłem z tą super jakością. Po prostu chciałbym uzyskać dźwięk lepszy od zwykłej mini wieży za 1000zł. Kolumny chciałbym mieć podłogówki, bo i tak muszą stać na podłodze, nie ma innego miejsca dla nich. Odległość między nimi byłaby ok. 2m, a pomiędzy nimi a mną ok. 3m. Wybrałem Yamahe, bo z tego co czytam, to każdy sobie chwali ten sprzęt, szczególnie model 602. Funkcje sieciowe? No nie zamierzam ograniczać się tylko do CD...Zresztą nawet nie będę miał na razie odtwarzacza CD, skoro zdecyduję się na aplitunera, w późniejszym terminie CD... Na kolumny zostanie mi kwota ok. 2-2,4 tys. Wiem że szału nie ma, ale w tym przedziałe cenowym też można chyba kupić dobre kolumienki.
 7. Stereo do 5k

  Witajcie:) Chciałbym zakupić dobry sprzęt stereo, a co za tym idzie zależy mi na dobrej jakości. Na początku myślałem, żeby iść po prostu do sklepu i zakupić Yamaha PianoCraft MCR-N670D, ale ostatnio myślę, czy nie lepiej wybrać amplitunera R-N602 i do tego dobrać jakieś dobre podłogowe kolumny? Czy jakość odtwarzanego dźwięku byłaby zdecydowanie lepsza w tej drugiej opcji? Sprzęcik byłby podłączony do tv i oczywiście internetu, rodzaj muzyki to dość szeroki wachlarz z głównym nastawieniem na rock i pop. Salon nie za duży... ok. 17m2 w bloku. Maksimum jakie mogę wydać to 5k. Tak jak wspomniałem wyżej, zależy mi na super jakości, żeby delektować się Adele, Emeli Sande,The Cure czy The Crystal Method itd.
×