Skocz do zawartości

Rafcio777

Uczestnik
 • Zawartość

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Rafcio777

 • Ranga
  Debiutant
 1. A więc tak, na ten moment rozważam: - EDIFIER 2600 lub EDIFIER (R2730DB) - M-AUDIO BX5 D2 Ewentualnie inne kolumny aktywne do 900 zł. Jestem wciąż otwarty na kolejne propozycje. Mając do wyboru te dwie (3?) opcje, co byście wybrali? Przypominam, że mają to być głośniki do sypialni (12m2). Zastosowanie - głównie filmy, mecze, muzyka z Youtuba. Zależy mi na tym, aby w filmach sprawowały się nieco lepiej niż Microlaby Solo7c, które mam w salonie (25m2). Nie zrozumcie mnie źle. Nie zależy mi na tym, aby bas rozsadzał pomieszczenie, zwłaszcza, że mieszkam w bloku, ale przy Solo7c właśnie tego jakiegoś efektu "łał" mi brakuje.
 2. EDIFIER (R2730DB) - zapomnij o jakimkolwiek klimacie na tych kolumienkach przy filmach. One grają dość sucho i analitycznie, a do filmów potrzebne jest dociążenie dźwięku aby był jakiś efekt. No chyba , że lubisz jak jest dość "surowo" w niskich tonach. Microlab Solo6c - Już lepiej. Całkiem fajne kolumienki do komputera. EDIFIER (EDIFIER C3X) - jeżeli rozważasz opcję z subem to dołóż trochę i kup ten model - Edifier S 530D: http://edifier.com.pl/product-pol-30-Edifier-S530D.html W filmach sprawdzi się naprawdę dobrze, ale również i w muzyce. Subwoofer nie zamula i nie grzmi na oślep. Bas w nim jest dosyć szybki i punktowy (przeciwieństwo subwoofera ze znanych Logitech Z 5500, gdzie bas przytłaczał całą resztę pasma i był totalnym mułem ), bardzo fajnie zgrany z kolumienkami. Więc i muzyki sobie posłuchasz. Z pilota masz pełną regulację mocy suba, basu , balansu, wysokich tonów oraz selektora wejść (masz 3 wejścia w tym jeden optyk i dwa analogi). Również z pilota dopasujesz moc wyświetlacza, aby nie raził za mocno w sypialni, jest tam około 7 poziomów jasności o ile pamiętam. Ten model Edifier'a ma całkiem fajny dac wbudowany (oczywiście jak za te pieniądze) i po optyku jest całkiem dobra jakość. Dzięki za propozycję. Przyjrzę się tym głośnikom. Czy podpięcie ich poprzez wyjście słuchawkowe, a nie przez optyka nie pogorszy jakoś znacznie ich jakości?
 3. No dobra, tu mnie masz. Samochody kupuję używane. Co do głośników, doszedł jeden warunek, więc M-AUDIO BX5 D2 odpadają. Głośniki muszą mieć bowiem pilot. Tak więc na tę chwilę rozważam: -Microlab Solo6c -EDIFIER (R2730DB) -EDIFIER (EDIFIER C3X) Co byście wybrali? Przypominam, że chodzi mi o głośniki do TV w sypialni 12m2.
 4. Z tego co widzę M-AUDIO BX5 D2 kosztują niespełna 500 zł, a nie 900 zł. EDIT: Aaaaaa, już widzę, to cena za 1. Zaraz się im przyjrzę.
 5. Niestety używki odpadają. Nigdy nie kupuje nic używanego, bo... bo tak mam. Zresztą nie wiem czy przekonałbym żonę do wydania 800 zł na coś, co nie jest nowe. A, jest i drugi problem. Nie chciałbym aby głośniki zajęły zbyt dużo miejsca. W końcu to tylko 12m2. Chyba pozostają Microlaby.
 6. Witam, Za kilka dni zakończy się remont sypialni, tak więc planuję zakupić głośniki do TV (50 cali), który w niej zawiśnie. Zwracam się w takim razie do Was z pytaniem. Czy w cenie do 800 zł znajdę coś innego niż Microlaby solo 6c, co nadawałoby się do podpięcia pod telewizor i przy filmach zrobiłoby jakikolwiek klimat? Nie oczekuję w takiej cenie cudów, ale na pewno coś znośnego da się pozyskać. Sypialnia ma 12m2. Pozdrawiam i liczę na pomoc.
×
×
 • Utwórz nowe...