smisnykolo

Uczestnik
 • Zawartość

  40
 • Dołączył

 • Ostatnio

O smisnykolo

 • Ranga
  Debiutant
 • Urodziny 13.10.1987
 1. http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
 2. wczoraj zapakowałem grundiga sony i dali na auto, i pojechałem najpierw do pomieszczenia 6m długości na 3 szerokości, czułem że się dusiły bo ustawiłem je na krótszej ścianie, niskich tonów brak, pojawiły się gdzieś od połowy skali ale w odległości 4m od kolumn, potem pojechałem do pomieszczenia 42m2, i tam wreszcie zagrało to jak trzeba, przestrzeń scena fakt wciąż brakuje mi takiej muzykalności i ciepełka, pojawiło się trochę niskich tonów już gdzieś od 1/4 skali ale świetnie dały sobie radę nagłośnić cały dom 136m2. Najlepiej się słuchało w trójkącie przy odległości około 2 - 2.5m od kolumn. Tylko że oczywiśnie było pieruńsko głośno. Strasznie wysoka skuteczność kolumn oraz to że są wystrojone według katalogu od 55hz może sprawiać że tak się zachowują?
 3. niestety z odsłuchami u kolegi mrozu się nie udało, ale cantony gle 426 wstawił do komisu na pietrynie i tam posłuchałem, chociaż ciężko to nazwać odsłuchem bo pomieszczenie kiepskie. Przyjechał do mnie kolega i wziął swoje monitory elac elx ale nie pamiętam modelu. Podłączyliśmy i jest to samo brak niskich tonów, więc wygląda na to że zbyt dużo elementów pochłaniających dźwięk plus za krótki pokój plus akustyka pomieszczenia. Ale podłączyłem technicsy i powiedział to samo co ja że bas sprężysty i po prostu jest, ale kopułka męczy ucho, więc padł pomysł na przerobienie technicsów, wymiana kopułki na jakąś vifę albo scan speaka, mogłaby być nawet ta sama vifa co w moich dali i modyfikacja zwrotki. Wszedłem na portal aukcyjny w celu zobaczenia czy za grosze na się kupić jakąś kopułkę ale nie jest to takie hop siup. A jeszcze trzeba wiedzieć które modele są warte uwagi. Drugim rozwiązaniem jakie mi zaproponował to monitory bliskiego pola.
 4. http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
 5. uzupełnij w profilu skąd jesteś.
 6. nio bałbym się o tweetery w kolumnach.
 7. wzmacniacz od kiedy go kupiłem chodzi pod prądem więc wydaje mi się że już wystarczająco się wygrzał. CD tez trzy dni się grzał. Drugi dzień odsłuchów i brzmienie oceniam jako suche, bez życia, brak muzykalności, brak ciepełka i niskich tonów. dorzucam fotki wnętrza, wygląda na to że wszystko jest tak jak powinno być. trzeci dzień, wydaje mi się że tweetery się trochę uspokoiły. Natomiast zastanawia mnie taka kwestia czy te monitory nie są za duże do mojego pokoju, dopiero w ustawieniu przyklejone do ściany pojawiły się niskie tony.
 8. http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
 9. wczoraj przyszły Dali 103. Podłączyłem pod Grundiga fine arts V3 Źródłem był mój CD sony oraz PC, wrażenia na pewno w porównaniu z technicsami poprawiła się góra, aczkolwiek i tak wydaje mi się zbyt detaliczno/metaliczna i jest jej w moim odczuciu za dużo tzn nie ma równowagi tonalnej - ale może to kwestia wygrzania kolumn nie wiem ile stały niegrane lub akustyki. średnica nieco schowana - tak jak czytałem w internetach się zgadza. Ale niskich tonów brak. 18cm głośnik plus br i jest kompletny brak basu. Kolumny na papierze według producenta mają wysoką skuteczność 92db i to się czuje bo grundig chodzi gdzieś tak na ustawieniu 1/8 i jak na warunki w moim pokoju jest dobrze nagłośnione. Rozkręcałem też na trochę żeby sprawdzić czy pojawią się niskie tony na 1/4 i na 1/3 skali, ale basu nie przybyło jakoś znacznie ale jest po prostu za głośno.
 10. http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
 11. a wydawało mi się że uzupełniłem to w profilu, jestem z Łodzi. Poszło pw do mrozu.
 12. Powiedzcie mi czy dobrze rozumuję żeby zwiększyć budżet na kolumny do 2000pln? okej jacek75, posłuchałbym tych propozycji też tylko gdzie w Łodzi można? Chciałem w rtvmax ale biorą kaucję 50pln za każdy odsłuchany klocek. Jest jeszcze jakieś miejsce w Łodzi gdzie można się udać na odsłuchy? Ewentualnie czy jest może jakiś temat na forum gdzie można się umówić na odsłuch u kogoś kto ma akurat taki sprzęt jakiego się szuka? (To ostanie pytanie wydaje mi się mało po Polsku, przeczytałem je trzy razy i jakoś nie mogę go inaczej sformułować mam nadzieję że wiadomo będzie o co chodzi)
 13. http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
 14. oki korzystając z dnia wolnego, jestem świeżo po wizycie w Q21. Wziąłem grundiga pod pachę. Kabelków głośnikowych użyliśmy moich, RCA nie wiem co to było, CD vincent. Spróbuję opisać to tak jak umiem. Kolumny odsłuchiwałem takie: Dali Zensor 3 - najbardziej mi przypadły do gustu, dobra scena, muzykalne, bas kopie ale też i nieźle schodzi. Cambridge Audio Aero 2 - góra schowana, miałem wrażenie że takie nijakie. Paradigm Mini Monitor v.7 - prześwietny bas, dobrze kontrolowany konkretnie kopał, środek wydawał mi się mocno wysunięty przed szereg, ale wysokie zdecydowanie nie dla mnie metaliczne detaliczne po prostu nie pode mnie. Jakby dało radę połączyć bas paradigm z resztą dali to chyba zrobiliby połączenie idealne hihi. A jak grają moje technicsy? Wydaje mi się że dość sucho chłodno detalicznie w górnych pasmach, środek jest trochę wycofany, bas przyjemny. płyty odsłuchowe: dire straits - dire straits atb - dedicated fisz - na wylot prodigy - the fat of the land borysewicz i kukiz michael burks band - from the inside out kaliber 44 - 3:44
 15. pożycz od kogoś, nie masz napisane w profilu skąd jesteś to by ułatwiło, albo poszukaj w okolicach sklepu który wypożyczy kartę na usb i sam się przekonaj.