Skocz do zawartości

Badacz

Uczestnik
 • Zawartość

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Badacz

 1. Badacz

  Pomoc w wyborze miniwieży

  Jestem nowy na forum więc chciałbym przywitać wszystkich użytkowników. Przede wszystkim muszę zaznaczyć, że w kwestiach sprzętu muzycznego jestem kompletnym laikiem zakopanym w gąszczu trawy. Dlatego też proszę o pomoc doświadczonych audiofili. Otóż w chwili obecnej jestem posiadaczem zestawu "komputerowgo", karta muzyczna SB Audigy 2 + creative 2.1. Na początku byłem zachwycony, ale od jakiegoś czasu nie wystarcza mi jakość muzyki. Zastanawiam się nad kupnem mini wieży, którą mógłbym podłączyć pod kompa. Naturalnie nie byłoby to docelowe połączenie. Chodzi o wykorzystanie muzyki i filmów, gry w moim typie to raczej strategi nie wymagające dużej jakości dźwięku. Niestety w dużej mierze słucham mp3 niż cd. Z resztą w standardzie nagrywarka dvd nie jest chyba dobra do tego typu zabawy. Myślę o wieży ponieważ chciałbym mieć cd które można spokojnie odsłuchać bez kompa, ale i gdy potrzeba, przełączyć się na winampa. Do tego radio, którego mi brak. Czystość dźwięku, gdy mocniej podkręce kolumny mam wrażenie zbytniego dudnienia mimo że bass jest uregulowany. Moc nie musi być powalająca, choć czasami lubię przykręcić kurek. Jeżeli chodzi o parametry to mój pokój ma jakieś 9m2. Budżet to do 1500 zł. Preferencje muzyczne zróżnicowane. Pop, metal, nawet niektóre piosenki techno, ale głównie klasyka. Myślałem o kupnie nowego zestawu, więc wybór padł na słynnego Pianocrafta e410. Jednak wiele osób na forum poleca jednak kupić osobno amplituner, cd i kolumny. Nie wiem jak w tym drugim przypadku finansowo i nie wiem czy wyrobiłbym się w moim przedziale finansowym. Co by się bardziej opłacało w moim przypadku. I jak ma się do tego aktualny sprzęt z komputera? CZy karta odpowiednia? Czy mógłbym wykorzystać ten stary subwoofer creative? Czy może trzeba by był zakupić coś nowego ( Karta ). Aha,z tego co czytałem na forum wiele zależy również od kabli. Prosiłbym o podanie jakichś konkretnych bo w tym temacie to już w ogóle zielona mila. Jakie pasowałyby do tego pianocrafta ew. zestawu? Być może wszystko jest chaotyczne, ale to moje "raczkowanie" w zakresie audio, a po 2 godz. edukacji z forum nie stanę się audiofilem.
 2. Badacz

  Pomoc w wyborze miniwieży

  Witam ponownie, Pojawiła się nowa opcja w moim przypadku. Otóż budżet wzrósł i mam możliwość zakupienia: Amplitunera - Yamaha RX-497 Odtwarzacza - Yamaha CDX-497 Kolumn - Magnat Monitor 880 Magnat Quantum 501 Magnat Monitor Supreme 200 Czy ktoś mógłby mi doradzić czy to dobry zestaw i czy pasowałby do mojego małego pokoju?
 3. Badacz

  Pomoc w wyborze miniwieży

  Myślę, że zostanę przy 410 głównie ze względu na cenę, choć może nie wielka jest różnica zawsze jest, a ewentualnie zaoszczędzone pieniądze pójda w przyszłości na kolejne modernizacje. W każdym bądź razie dzięki za opinie i sugestie.
 4. Badacz

  Pomoc w wyborze miniwieży

  belfer E810 raczej odpada ze względu na: cenę, dvd. Jak wiele osób pisało dvd niestety traci na jakości odtwarzania muzyki. Poza tym dvd nie jest mi potrzebne. mogę z komputera ewentualnie odtwarzać filmy. Czy rzeczywiście E810 jest lepsze jakościowo od 410?
 5. Badacz

  Pomoc w wyborze miniwieży

  Wielkie dzięki za szybką odpowiedź. W zasdzie na pianocrafta jestem zdecydowany, mam zbyt małą wiedzę żeby kombinować z zestawianiem. Chciałem tylko się upewnić czy będzie w miarę dobre połączenie SB + Craft. Jeżeli to będzie konieczne, ewentualnie za jakiś czas, jak znajdą się fundusze, pomyślę nad nowym subwooferem. Pzdr.
×