Skocz do zawartości

Metka

Uczestnik
  • Zawartość

    53
  • Dołączył

  • Ostatnio

O Metka

  • Ranga
    (Nie)stały bywalec

Informacje osobiste

  • Lokalizacja
    MAŁOPOLSKA

Ostatnio na profilu byli

433 wyświetleń profilu
  1. Puzon - to akurat jeden ''wielki '' suwak... Audiowicie. Racja wielka nic nie pomoże korekcja, ale jak kolega lubi takie sprzęty niech używa.
  2. Witam. Słuchając muzyki w trakcie wyboru kolumn w pewnym salonie, wpadły mi w ucho takie oto takty: Hadouk Trio - Now. W/g mnie bardzo dobrze zrealizowana płyta. Trochę jazzu, trochę folku. Obnażyła niedostatki niektórych kolumn. Polecam.
  3. Tak, taniej. Tylko jak dokładnie sprawdzać okazuje się że w ''komisie'' w Częstochowie ceny najwyższe z możliwych, prawie wszystkiego...
  4. Witam, Panowie: chapeau bas !! To w jaki sposób opisaliście Atolla, czy to DAC-a czy wzmaka, to jak w tytule !! (znaczy się w pierwszym zdaniu...) Aż chce się iść kupić i mieć !! To właśnie jest forum: rzetelnie, merytorycznie, na temat... Zainteresowaliście mnie firmą, którą omijałem z daleka...No nie wiem czemu? Żeby nie męczyć... Dzięki !! Ech...Gdyby nie ten permanentny brak kasy... Pozdrawiam. Marcin.
  5. W niedzielę 23 kwietnia kwietnia o godz.20 w Studiu im. R. Bobrowskiej ze swoim zespołem wystąpi Marian Pawlik , legendarny krakowski basista, współtwórca grupy Dżamble i jej oryginalnego brzmienia. Marian Pawlik to jedna z najbardziej charakterystycznych postaci jazzu w Krakowie: współtwórca słynnej jazz-rockowej grupy Dżamble, dla której skomponował wiele przebojów. Członek zespołów Janusza Muniaka, Przemka Gwoździowskiego, Andrzeja Marchewki, Playing Family. Współpracował także z Marylą Rodowicz, Skaldami i wieloma formacjami z kręgu muzyki jazzowej, rockowej i popularnej. Jeden z ostatnich autorytetów krakowskiego jazzu, który zaczynał karierę w latach 60. XX wieku grając w legendarnym klubie Helikon pośród elit polskiego jazzu Marian Pawlik jest również lutnikiem o międzynarodowej renomie, u którego kontrabasy zamawiają światowe instytucje muzyczne. Zespół wystąpi w składzie: Marian Pawlik – bas, Bartosz Noszka – saksofon, Kuba Płużek – fortepian, Michał Heller – perkusja. Na cykl „Twarze krakowskiego jazzu” zapraszają Fundacja My Polish Heart, Cracovia Music Agency i Radio Kraków.
  6. Wystawa fotografii Henryka Malesy ku pamięci wybitnego jazzmana Janusza Muniaka. Fotografie upamiętniają Muniaka w życiu artystycznym jak i prywatnym. Wystawa będzie miała miejsce w Jazz Club u Muniaka Kraków, ul. Floriańska 3, 19 kwietnia godz. 19:00. O 21:30 oczywiście koncert i jam session.
  7. Dzięki Panowie wielkie bardzo !! To dzięki Wam Sansui u mnie stoi ! Tak, tak. Powoli zdaję sobie sprawę, iż 607 DR to początek, pierwsza sztuka, miałem okazje widzieć ''złote'' modele, więc sami wiecie...;) Witku; w moim zamku komnat wiele...;) Nad będzie miał swoje miejsce ! dziś podłączę po xlr tylko rozwiercę bardziej otworki...orajt ? M.
  8. Witajcie. Zachęcony przez jednego z kolegów, do dania sygnału w wątku... Trąbię: od tygodnia na półce gości zacny SANSUI 607 DR Daję znać po tygodniu; (ach ta skromność) gdyż '' DR '' jakoś tak niemrawo wystartował... Staruszek Nad 3020 skutecznie pokazywał plecy, co wprawiało mnie w zakłopotanie i zdenerwowanie: jakże to tak ??? A miało być: tak pięknie... Przeprowadzka z dużego miasta na wieś sprawiła, myślę obrazę majestatu pana ''DR''. Z każdym dniem było lepiej, aż do wczoraj gdzie zagrał najpiękniej. Myślę, że jeszcze mnie zaskoczy pozytywnie...;) Tym bardziej, iż trzeba mu towarzystwa nowych kolumn.
  9. Witam. Kolejny raz mam przyjemność zaprosić fanów jazzu na koncert: MARIAN PAWLIK QUARTET >OLD BASS LINE< Marian Pawlik Quartet w składzie: Bartek Noszka - saksofon Kuba Płużek - pianino Marian Pawlik - kontrabas Michał Heller - perkusja Koncert dziś i w sobotę o 21,30 Jazz Club u Muniaka FLORIAŃSKA 3, Kraków Zapraszam.
  10. Oo, ciekawa propozycja, cena niczego sobie...
  11. Koncertowo...W Krakowie: W najbliższą sobotę - 4.02.2017 zapraszam bardzo serdecznie do Harris Piano Jazz Bar na koncert poświęcony pamięci Janusza Muniaka. Zagrają: Marcin Ślusarczyk - saksofon altowy Tomasz Grzegorski - saksofon tenorowy Bartek Noszka - saksofon tenorowy Jakub Płużek - piano Marian Pawlik - kontrabas Michał Heller - perkusja Harris Piano Jazz Bar, godz. 21.30
  12. Nie trzeba, nie jestem kontrabasistą... Tylko ciekawość moja miała być zaspokojona, więc nie warto dopytywać. Jednak podziękuję, że chciałeś tę moją ciekawość zaspokoić. No tak, gdybyś był, wiedziałbyś ile...kosztuje. Ja wiedzialem że dużo, ale ...Oj sporo
  13. Nie pamietam, postaram się poszukać, może w historii neta krąży... Raczej nie mogę Ci podać ceny, nawet przybliżonej, każdy instr, niepowtarzalny wszak, to nie taśma. Zapytam u żródła, i na priva napiszę, ok??
  14. Wybitnym lutnikiem !! Oj, czeka się na instrument czeka. Kontrabaśiści orkiestr z całego świata, grzecznie w kolejce czekają ! Kilka miesięcy temu, bodaj na ebay Us, odbyła się ''bitwa'' o instrument od drugiego już właściciela, a który zbudował Pan Marian.
  15. Ciekawy koncert w Tarnowie: Marian Pawlik Quartet. MARIAN PAWLIK to wybitna postać polskiej sceny muzycznej, nie tylko tej jazzowej, jest bowiem znany szerszej publiczności jako współzałożyciel i kompozytor przebojów grupy Dżamble. Na co dzień nie tylko gra na kontrabasie, ale jest również wybitnym lutnikiem, na którego instrumentach grają muzycy na całym świecie. Współpracował z wieloma wybitnymi artystami, m. in.: Januszem Muniakiem, Tomaszem Stańko, Zbigniewem Seifertem, Zbigniewem Namysłowskim, Michałem Urbaniakiem, Jerzym Bartzem, Andrzejem Zauchą, Ryszardem Styła, Aga Zaryan, Marylą Rodowicz, zespołem Manaam. OLD BASS LINE to nawiązanie do twórczości wybitnych kontrabasistów jazzowych, dlatego w repertuarze grupy znajdziemy kompozycje Paula Chambersa, Rona Cartera, Scotta LaFaro, Oscara Pettiforda oraz utwory własne. Muzyk zaprosił do współpracy młodszych, ale już uznanych artystów – pianistę Kubę Płużka, perkusistę Michała Hellera i saksofonistę Bartka Noszkę. Koncert odbędzie się 2 lutego w Tarnowie Restauracja Bombay Music, ul. Krakowska 11a godzina 20,00 Polecam i zapraszam.
×