Skocz do zawartości

perun_weles

Uczestnik
 • Zawartość

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

O perun_weles

 • Ranga
  Debiutant
 1. Jakie kable do systemu?

  Firmy Sablon Audio nie znam, ale oferta wydaje się interesująca. Poza Albedo zastanawiałem się jeszcze nad ofertą Argentum tyle, że wyższy model niż mam. Uzupełniłem lokalizację tzn. mieszkam spory kawałek od Kielc i nawet gdyby pominąć odległość to ciągły brak czasu jest moją codziennością (m.in. przez pracę). Z Albedo o tyle jest dobrze, że jest w ofercie w kilku sklepach, więc będzie możliwość wypożyczenia kabli. Zastanawiam się tylko którą wersję wsiąść czy tą najnowszą, czy raczej poprzednią sporo tańszą. Pozdrawiam.
 2. Jakie kable do systemu?

  Cześć, Na kable głośnikowe chciałbym przeznaczyć maksymalnie 5 tys. zł, a na interkonekt 3 tys. zł. Ale tylko jeśli warto inwestować tyle w kable. Trudno mi to oceniać bo tak naprawdę nigdy nie używałem droższych kabli niż te które obecnie mam, kupione jeszcze z poprzednim systemem. Mój system zapewne nie jest neutralny ale mi się podoba tzn. przeznaczyłem trochę czasu i najpierw szukałem wzmacniacza do poprzednich kolumn Audio Physic Classic 20. Ale jak już miałem wzmacniacz (pierwotnie Hegel H200 kupiony na próbę) to później jednak chciałem więcej. Więc jeździłem i odsłuchałem kilka zestawów kolumn i kupiłem po prostu te które najbardziej mi się spodobały. Zajęło mi to w sumie z kilka miesięcy (z braku czasu). W obecnym dźwięku chciałbym jeszcze więcej odczucia realności, więcej odczucia dźwięku na żywo, o ile to możliwe. Może tez ciut więcej blasku na wysokich ale bez odchudzenia basu. Ta potrzeba wynika raczej z preferencji (niedoskonałości) mojego słuchu (chyba słabiej słyszę wysokie tony). Muzyki słucham różnej, nie mam jasnych preferencji, od jazzu, po elektronikę, poważną, rock, żadnego gatunku nie preferuję. Nie słucham tylko metalu i disco polo. Kolumny są ustawione w pokoju 18 m2, na krótszej ścianie, około 1,8 od siebie, po ok 0,5 m od ściany tylnej i bocznych. Odsłuch na przeciwległej krótkiej ścianie z fotela z zagłówkiem, odsuniętego od ściany ok 0,5m, do kolumn ok 2,5 m. Oferta kabli na rynku jest dość szeroka. Kilka modeli polecane są w testach:: Albedo Moonlight, Nordost Red Dawn, ale nie mam zielonego pojęcia co innego rozważyć. Z racji tego że jestem melomanem odsłuch kabli (najmniejsza różnica) jest dla mnie męczący bo nie mam sił na dłuższe metodyczne odsłuchy. W danym sklepie mają na miejscu niezbyt dużą ofertę, a porównanie kabli na różnych systemach mija się dla mnie z celem (nie potrafię ich rzetelnie porównać). Stąd proszę o poradę jakie z dwa modele wypożyczyć do siebie na odsłuch i z nich już wybrać. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
 3. Jakie kable do systemu?

  Dzień dobry, Po długim okresie poszukiwań skompletowałem swój system na najbliższe kilka lat. Jednak ostatnim elementem na który nie mam już pomysłu jest dobór okablowania (kable głośnikowe i interkonekt) takiego które wykorzysta większość jego potencjału. Ale na odsłuchy przewodów nie mam już pomysłu ani tym bardziej sił, gdyż różnice w tym przypadku są już nie tak jednoznaczne i stanowią dużą trudność dla mnie jako melomana (nie mówiąc o trudnościach z wypożyczeniem kabli). W związku z powyższym prosiłbym o sugestie doświadczonych kolegów jakie kable głośnikowe (to najważniejsze) i interkonekt rozważyć do mojego systemu, przy czym interesują mnie te z najlepszym stosunkiem cena/jakość i jak najbardziej neutralne. Zbyt duże koszta na okablowanie stanowią pokusę wymiany jednego z klocków na jeszcze lepszy . Z góry dziękuję za pomoc. System to: Dali Epicon 6, Hegel H360 i Audionet ArtG3 z EPS obecnie połączone kablami głośnikowymi Melodika MDSC4025 i interkonektem Argentum Sw 0,5/1. PS. Oczywiście wiem, że jest jeszcze kwestia kabli zasilających ale tym się zajmę w przyszłości.
×