Skocz do zawartości

DannyX

Uczestnik
 • Zawartość

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

O DannyX

 • Ranga
  Debiutant
 1. Myślę że znalazłem prawidłową konfigurację. Dla osób które mają podobny problem, oto jak ustawić aby karta dźwiękowa (Sound Blaster ZX) przesyłała na wyjście optyczne sygnał 5.1: 1. Odłączyć wszystkie kable od panelu karty. 2. Zainstalować najnowsze sterowniki (pełna instalacja). 3. Poprowadzić kabel optyczny z wyjścia karty na wejście aplitunera. 4. W aplikacji panelu kontrolnego karty ustawić kodowanie synału wyjścia optycznego na Dolby Digital Live lub DTS. 5. Ustawić odpowiedni source (optical in) w aplitunerze. ad 4. Na moich kolumnach DTS wydaje sie brzmieć nieco lepiej niz Dolby Digital Live, jednak DTS czasem (bardzo rzadko) przerywa. Z informacji które znalazłem w internecie wynika że rozwiązaniem problemu może być podpięcie karty do slotu PCIe x16. Nie wiem, nie sprawdzałem, ale może komuś to pomoże. Pozdrawiam i dzięki za wszelką pomoc. Temat do zamknięcia.
 2. Faktycznie, to bez sensu. To wydaje się być póki co najlepszym rozwiązaniem. Nie jestem pewien, czy chodzi ci o ustawienie kolumn pod względem fizycznym (rozmiar, kształt pokoju, rodzaj ścian, itd.)? Nie zastanawiałem się jeszcze nad tym. Pominąłem, być może, dość ważną kwestię. Chciałbym kupić te kolumny głównie do słuchania muzyki. Najważniejsze jest żeby muzyka dobrze brzmiała. Była przestrzenna, głęboka, ciepła. To głównie chciałbym osiągnąć.
 3. Właśnie też teraz myślę żeby wziąć ten zestaw z amplitunerem i po prostu podpiąć do gniazda center/sub karty dźwiękowej. Tuner za prawie 2 koła chyba i tak lepiej przekształci ten dźwięk na 3D niż karta.
 4. Witam! Mam kartę dźwiękową 5.1 Sound Blaster ZX. Oto jej panel tylni: Link Jak widać, ma ona wejścia center/sub, front i rear (5.1). Znalazłem dokumentację na serwisie supportowym Creativa, w jaki sposób należy podłączyć kartę pod zestaw głośników 5.1: Link Punkt który pokazuje mój przypadek to: Inny punkt który wydaje mi się ważny: Rozumiem to jako przestrogę, by przy podłączaniu urządzeń do karty nie używać gniazd cyfrowych lecz analogowych. Planuję kupić taki zestaw kolumn 5.0: Link Rozumiem że proces podłączenia powinien wyglądać tak jak w wyżej załączonej dokumentacji: 1. Łączę kolumny kablem głośnikowym z subwooferem aktywnym albo wzmacniaczem. 2. Łączę się trzema kablami mini jack M -> mini jack M z trzech wejść we wzmacniaczu/subwooferze do trzech wejść na karcie dźwiękowej. 3. W przypadku wzmacniacza; ustawiam odpowiedni kanał. Zestaw który podałem w linku zawiera tylko kolumny, więc potrzebuję jeszcze odpowiedniego wzmacniacza/subwoofera. Na szybko znalazłem dwa pełne zestawy z kolumnami które mnie interesują: 1. Wersja ze wzmacniaczem: Link 2. Wersja z subwooferem: Link Przejrzałem jak wyglądają panele tylnie obu urządzeń; wzmacniacza i subwoofera. Tutaj kończy się moje zrozumienie tematu. W obu tych przypadkach nie widzę prawidłowych gniazd. Proszę o skorygowanie ewentualnych błędów w moim rozumieniu tematu i podanie możliwych rozwiązań tej sytuacji, tak aby uzyskać przepływ 5.1 z karty dźwiękowej do kolumn. Jestem gotowy wydać około 3000 zł za cały zestaw.
×