Skocz do zawartości

Thompson M1928A1

Uczestnik
 • Zawartość

  12
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Thompson M1928A1

 • Ranga
  Debiutant

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Chciałbym jeszcze zapytać czy sprzęt oferowany w Wielkiej Brytanii różni się w jakikolwiek sposób (poza oczywiście wtyczką kabla zasilania i kwestiami gwarancyjnymi) względem dystrybucji polskiej? Konkretnie mam tu na myśli elektronikę Marantza, o której właśnie dowiedziałem się, iż na tamtejszym rynku audio jest znacząco tańsza. Skąd bierze się aż tak duża różnica w cenie? Czy gdzieś jest haczyk czy też mogę bez obaw ściągać sprzęt i zaoszczędzić tysiąc złotych? Pozdrawiam.
 2. Czy duża jest różnica w brzmieniu pomiędzy Marantzem PM6005/6006 a PM7005? Szukam możliwości obniżenia kosztów zestawu, więc gdyby różnica nie była znacząca, to można by zaoszczędzić kilkaset zł kupując niższy model i zewnętrzny dac. I jeszcze mam pytanie w kwestii kabli głośnikowych, a mianowicie czy do rozważanej elektroniki i kolumn wystarczą budżetowe modele, np. Ultralink Challenger-2 czy Melodika MDC2250? Jakiej długości powinny być kable, przy założeniu, że każda kolumna będzie oddalona od wzmacniacza o ok. 1,5 m? Czy kable mogą swobodnie zwisać czy powinny być przymocowane lub ułożone na powierzchni? Czy wtyki bananowe lub widełki są niezbędne? Pozdrawiam.
 3. Czyli tak jak przy amplitunerze tak i przy wzmacniaczu koncepcja jednego klocka musi równać się kompromisowi... A przymierzałem się już do Marantza PM 7005, który ma wszystko, czego potrzebuję, tj. wejście optyczne do podłączenia tv, dac-a z wejściem usb do podłączenia laptopa i wyjście słuchawkowe. No dobrze, a zakładając podział elektroniki na osobne pudełka, co jest godnego uwagi w cenie w/w Marantza (~ 3.500 zł) pośród sprzętu używanego do połączenia z Dynaudio Emit M20? Kusi mnie Primare I22 (~ 2.500 zł) i wtedy zostaje kwota ~1.000 zł na dac-a z optykiem i usb i wzmacniacz słuchawkowy. W tej cenie znalazłem takie oto comba: Pro-Ject Head Box DS Aune X1S Denon DA-300 USB Audiolab Q-DAC Czy któryś z nich wyróżnia się in plus? Oczywiście jestem otwarty także na inne propozycje wzmaków / dac-ów, byleby funkcjonalność zestawu była taka sama. Może Hegel H70 z dac-usb na pokładzie i do tego oddzielny wzmacniacz słuchawkowy?
 4. A wracając do głównego wątku, moglibyście podpowiedzieć w kwestii wyjścia słuchawkowego, o co pytałem w ostatnim akapicie posta #20? Wstrzymuje mi to poszukiwania wzmacniacza, bo w dalszym ciągu nie wiem czy koniecznie szukać takowego z własnym wyjściem słuchawkowym czy lepiej rozglądać się za dac-iem połaczonym ze wzmacniaczem słuchawkowym... A może jeszcze inne rozwiązanie?
 5. Po raz kolejny wybrałem się do salonu M. na odsłuchy, tym razem zabierając ze sobą laptopa, aby w końcu osobiście porównać dźwięk z amplitunera i ze wzmacniacza. Do elektroniki podpięte były wybrane uprzednio kolumny Dynaudio Emit M20. Na początek przypomniałem sobie brzmienie Onkyo TX-8150. W planach miałem porównanie do Onkyo A-9050, ale niestety nie było go na stanie. Zatem pierwszym ze wzmacniaczy był Advance Acoustic X-i50BT połączony za pomocą DAC-a Asus Xonar Essence STU - i tu nie dostrzegłem żadnej większej różnicy względem amplitunera. Poprosiłem w związku z tym o inny sprzęt. Wybór padł na Marantza PM7005, zaopatrzonego we własnego DAC-a i wejście usb. I w tym wypadku muszę przyznać, że kolumny zagrały dużo lepiej. Dźwięk był bardziej przejrzysty, dokładny, bas pełniejszy. Zachęcony poprosiłem o podpięcie Primare I22, którego wstępnie brałem pod uwagę spośród wzmacniaczy używanych. Laptop został połączony przez w/w Asusa. Podświadomie chciałem chyba usłyszeć dużo więcej i dużo lepiej, z racji zachwytu nad designem Primare, ale szczerze mówiąc realnie znaczącej różnicy względem Marantza nie zanotowałem. Może to maksimum możliwości kolumn, może DAC-a. Na więcej odsłuchów przy okazji tej wizyty czas nie pozwolił. Reasumując, moje odczucie jest takie, że nowy wzmacniacz w okolicach 2k zł nie zagra lepiej niż TX-8150 (choć słuchałem tylko jednego modelu). Przy droższej elektronice poprawa jest wyraźna, ale w mojej ocenie przepaści jakościowej nie ma, za to jest cenowa... Nie mogę pojąć dlaczego co do zasady przeznaczając coraz większą kwotę otrzymuje się w zamian coraz mniej. Weźmy taki Primare I22 - nowy to koszt ponad 5k zł, a pomimo wydania takiej kwoty nie można bezpośrednio podłączyć laptopa ani słuchawek... Mam co prawda na oku egzemplarz używany za połowę tej ceny, ale pewnie zaraz się dowiem, że w połączeniu z zewnętrznym DAC-iem do max 500 zł będzie słabo? I jak tu się wyrobić w limicie 5k, ba nawet 6k zł? A co w kwestii słuchawek? Czy fabryczne wyjście słuchawkowe w stacjonarnych wzmacniaczach to dobre jakościowo rozwiązanie i czy znacząco lepsze pod względem jakości w porównaniu do podłączenia słuchawek bezpośrednio do wyjścia słuchawkowego np. w odtwarzaczu sieciowym stacjonarnym, amplitunerze, odtwarzaczu przenośnym, tv etc., czy wraz trzeba inwestować w oddzielny wzmacniacz słuchawkowy? Bo już sam nie wiem czy jako jedno z kryteriów wyboru wzmacniacza stacjonarnego brać za wszelką cenę wyjście słuchawkowe? Zależy mi na używaniu słuchawek w domu do odtwarzania muzyki jak i do tv. Teraz używam nausznych Maxell Retro DJ (rebrand Brainwavz HM3) bezpośrednio do integry laptopa, ew. do odtwarzacza SanDisk Sansa Clip Plus, ale chciałbym uzyskać lepszą jakość i myślałem, że nowe słuchawki do max 500 zł oraz amplituner albo wzmacniacz stacjonarny pomogą. Pozdrawiam.
 6. Monitor Audio Silver 2 są zbyt duże jak na moje aktualne warunki, a Heco niestety w okolicy niedostępne. Dzięki za podpowiedź z DM 2/7. Na przykładzie „mojego” wątku stanę w obronie użytkowników forum z grupy „branża”, gdyż jak widać począwszy od posta #6 tylko oni pozostają w aktywnej dyskusji, a propozycje wcale nie ograniczają się do towarów z własnej oferty. Panowie Audiowit i F1Angel chyba nie obraziliście się na mnie za to, że nie odpowiedziałem jednoznacznie entuzjastycznie w kwestii sprzętu używanego? Tak jak wskazałem wyżej, ja niczego nie wykluczam – poszukuję optymalnego rozwiązania, przeglądam forum w domowym zaciszu, ale też staram się poświęcać sporo czasu na odsłuchy, zadaję pytania które jak widać pozostają czasami bez odpowiedzi (być może bywają trywialne, ale w końcu odwiedzam forum z pozycji laika). Reasumując, mam nadzieję na pojawienie się porad i opinii większej liczby użytkowników forum, gdyż każde zdanie jest dla mnie cenne i daje szansę na nauczenie się czegoś nowego. Pozwolę sobie zatem na wskazanie kolejnych wątpliwości: I. Poszukałem co nieco w temacie kolumn Dynaudio Emit M20 i dowiedziałem się, że wymagają porządnej elektroniki. Co prawda dla mnie w połączeniu z TX-8150 i tak brzmiały najlepiej z dotychczas odsłuchiwanych zestawów, ale domyślam się, że z tym ampli zdecydowanie nie pokażą na co je stać… I tu pytanie, zakładając jednak wykorzystanie laptopa (konkretnie HP dv6 mającego do dyspozycji tylko usb i wyjście słuchawkowe 3,5 mm) jako źródła z plikami flac, czy którykolwiek z nowych wzmacniaczy w budżecie ~ 2.500 zł (w tej kwocie musiałby się zmiesić jeszcze dac, o ile wzmacniacz go nie ma) byłby wystarczającym sprzętem do napędzenia M20? II. Jeżeli żaden w w/w kwocie spośród wzmacniaczy nowych, to jakie modele używane? Moją amatorską uwagę w ślad za kolumnami zwracają produkty skandynawskie, tj. Densen Beat B100 i Primare I22? III. Czy w przypadku, gdy wzmacniacz zawiera dac, ale nie ma wejścia usb, do połączenia z nim laptopa (model jak w/w) potrzeba jakiegoś kolejnego wyspecjalizowanego urządzenia? Jakiego rzędu jest to koszt? IV. Bardzo istotna jest dla mnie możliwość wykorzystywania słuchawek w domu*, ale widzę, że nie wszystkie wzmacniacze mają takowe wyjścia. Rozumiem, że wtedy trzeba szukać dac-a z wyjściem słuchawkowym, ale co w przypadku wzmacniaczy z własnym dac-iem? *na marginesie – równolegle cały czas poszukuję też słuchawek nausznych, budżet do 500 zł, póki co na pierwszym miejscu po odsłuchach Grado SR60e. Pozdrawiam.
 7. Wybrałem się dzisiaj prosto po pracy ponownie do salonu M. i przetestowałem 5 par kolumn podpiętych pod TX-8150. Postaram się opisać wrażenia z odsłuchu: 1. Tannoy Mercury 7.2 - bas dudnił, a ujmując całościowo dźwięk był jakby przytłumiony i zupełnie mi nie pasował - szybko poprosiłem o zmianę; 2. Focal Chorus 706 - zmiana na lepsze, dźwięk bardziej wyraźny, bas subtelny, nie narzucający się, trochę go brakowało; 3. Definitive Technology SM55 - jak dla mnie podobne do w/w, z tym, że na pewno bardziej wyczuwalny bas, ale jednak nie najlepiej brzmiący, niczym pukanie w deskę, zaczynał mocno, ale szybko ginął, ogólnie grały chyba wysoko i po kilku minutach zaczynały męczyć; 4. Dynaudio Emit M20 - zdecydowanie wyraźna poprawa dźwięku, był cieplejszy, taki pełny, pokazały się detale, których wcześniej nie wychwytywałem, bas był wyraźny, ale zupełnie inny od w/w, taki głęboki, po uderzeniu przyjemnie rozchodził się i nie urywał tak nagle, wcale go nie brakowało i nie odczuwałem potrzeby wzmocnienia subem; 5. Acoustic Energy Radiance One - wydały mi się jakby młodszym bratem w/w, z mniejszym basem, ale nadal zadowalającym, za to były może nawet bardziej szczegółowe, grały relaksująco. Reasumując, po tym piątym już popołudniu z odsłuchami, odkryłem, że bas to nie wszystko, a znane utwory odtworzone z większą głębią, precyzją, brzmią dla mnie lepiej. Odsłuch to podstawa. Szkoda tylko, że w salonie M. nie są oferowane produkty Yamaha, dzięki czemu mógłbym porównać R-N602 w takich samych warunkach i z tymi samymi kolumnami. Lider na dziś: TX-8150 + M20, ale rozważania nadal trwają.
 8. Z konieczności musiałem przejściowo zawiesić poszukiwania sprzętu (remont, ślub, przeprowadzka), ale aktualnie wracam do sprawy. Przemyślałem kwestię suba i jestem skłonny z niego zrezygnować na rzecz zwiększenia jego kosztem budżetu na kolumny. W ub. tygodniu w salonie T. odsłuchałem Yamahę R-N602 w połączeniu z kolumnami Bowers & Wilkins 685 S2, a następnie z PSB Speakers Imagine XB. Źródłem był pendrive z plikami flac. Pierwsze zestawienie brzmiało dla mnie bardzo ciekawie - bas był wyrazisty i zarazem wystarczający, ogólnie grało dynamicznie i zadziornie. PSB jakoś płasko, ledwo wyczuwałem stopę w perkusji. Warto zaznaczyć, iż salon dysponował wyodrębnionym i rzekłbym sterylnym pomieszczeniem odsłuchowym. Z tego co pamiętam - a było to juz miesiąc temu - Onkyo TX-8130, które słuchałem podpięte z w/w Chario i Zensor 3 grało blado i bez wyrazu, z tym, że oferent, salon M., odsłuch umożliwiał w zaaranżowanym, ale jednak niewyodrębnionym od hali sklepowej miejscu. Reasumując, na mnie jako "nieosłuchanym nuworyszu" największe wrażenie zrobił do tej pory jednak Marantz M-CR 511 + Chario Piccolo Star Satellite + Rel T-Zero, a druga lokata dla R-N602 + B&W 685 S2. Jednakże przeglądając forum odnoszę wrażenie, że wedle opinii doradzających, kolejność powinna być odwrotna, a więc (1.) Onkyo, (2.) Yamaha, (3.) Marantz. Dlatego też chciałbym po raz kolejny udać się do salonu M. i może popróbować TX-8150, którego stan niedawno tam uzupełniono z... no właśnie, z czym? Spoglądając na kolumny w zakresie 2.000-3.000 zł, dostępne tam są następujące modele: Paradigm Mini Monitor v. 7 Klipsch RP-160M Focal Chorus 706 Monitor Audio Silver 1 (próbowałem je pod Marantzem i było rozczarowanie) KEF Model 7 Castle Richmond Anniversary Dynaudio Emit M20 Definitive Technology SM55 Wyczytałem w recenzji TX-8150 w jednym z magazynów branżowych, że dobrze się uzupełniał z Klipschami... PS Czy w założonym budżecie jest szansa na używany wzmacniacz zintegrowany umożliwiający bezpośrednie odtwarzanie plików flac z pamięci przenośnej? I jak wtedy odbywa się sterowanie - jest szansa na aplikację, czy pozostaje 2-liniowy wyświetlacz? PS 2 Tym razem się przygotowałem i załączam schemat mojego pokoju odsłuchowego. Pozdrawiam.
 9. Powiem w ten sposób - przy niczym się nie upieram. Poszukuję rozwiązania, choć sam jeszcze nie jestem pewien co byłoby najbardziej satysfakcjonujące. W każdym razie na podłogowe kolumny nie mam miejsca. To może TX-8150 albo R-N602? Ale ten PM 6005 ma tylko 2x45/60W mocy? Tyle samo co M-CR 511? A co byłoby lepszym rozwiązaniem i czy zauważalnie dla amatora lepszym: amplituner i odtwarzanie plików z pamięci podłączonej pod usb czy w tej samej cenie wzmacniacz i możliwie najtańszy odtwarzacz cd/dvd z usb? Ze względów budżetowych i czasowych w grę wchodzi jedynie odsłuch w moim mieście. Ustaliłem, co jest dostępne od ręki: System Fidelity SF-4030 Castle Knight 2 Tannoy Mercury 7.2 Xavian Bonbonus PSB Speakers Imagine XB Bowers & Wilkins 686 S2 Dali Zensor 3 ELAC BS 73 Paradigm Mini Monitor v. 7 Chario Piccolo Star Satellite Klipsch RP-160M Focal Chorus 706 Teac LS-301 Monitor Audio Silver 1 KEF Model 7 Castle Richmond Anniversary Dynaudio Emit M20 Definitive Technology SM55 Monitor Audio Silver 2 Czy któreś z powyższych zagrałyby ładnie bez suba?
 10. Przepraszam z góry za - być może - prymitywne pytanie, ale czy kwestia cd sprowadza się do oryginalnych wydawnictw czy chodzi tylko o standard zapisu dźwięku i wchodzi w grę samodzielne wypalanie krążków? Myślę, że jeżeli w ogóle używki, to mógłbym rozważyć jedynie opcję zakupu od kogoś w moim mieście ew. najbliższej okolicy, tak, aby móc na miejscu fizycznie obejrzeć i odsłuchać sprzęt. A takich ofert niewiele: http://allegro.pl/sonus-faber-minuetto-kol...6427284901.html (w tym przypadku trochę kolor mi nie pasuje do wystroju - preferuję czerń) http://allegro.pl/kef-r300-i6441613917.html Ok a jak ten Marantz M-CR 511 sprawowałby się w tej roli? Pytam, bo widzę, że macie podobny M-CR 610 w ofercie. Gdzie jest w ogóle granica sensowności inwestowania w sprzęt przy tak określonym źródle? A te monitory z linków powyżej? Niestety Białystok trochę za daleko... Mógłbym przystać na 2.0 gdyby kolumny faktycznie dały radę pod względem basu. Inna sprawa, że nie mam zbyt wiele miejsca na suba, ot najwyżej taki T-zero.
 11. Szczerze mówiąc to jestem pedantem i preferowałbym jednak nowy sprzęt, zwłaszcza wydając większą - bynajmniej dla mnie - kwotę. Mp3 to z uwagi na codzienne użytkowanie DAP i PC (integra IDT) podpiętego pod zestawowe KD. Dopiero rozpoczynam wymianę biblioteki na flac. W przypadku wzmacniacza, to co miałbym do niego podpiąć, żeby odtwarzać pliki dźwiękowe? Pamięć flash przez TV albo przez zewnętrzny odtwarzacz np. DVD czy w ogóle PC? Czy byłoby to lepsze rozwiązanie w kwestii jakości niż amplituner i bezpośrednio pod usb pamięć flash albo bezprzewodowo z NAS?
 12. Witam, W związku z decyzją o wymianie dotychczasowego zestawowego kina domowego na sprzęt stereo, udałem się do jedynego znanego mi w moim mieście sklepu zajmującego się sprzedażą produktów hi-fi / hi-end. Po przedstawieniu podstawowych danych, a więc: - stereo, - budżet ok. 5.000 zł, - pomieszczenie 3,8m x 4,2m, - źródło muzyki: mp3 320 kb/s / flac, - gatunek muzyki: metal (heavy, thrash, technical death etc.), zaproponowano mi amplituner sieciowy Marantz M-CR 511 i odsłuch kolumn podstawkowych: Dali Zensor 3, Monitor Audio Silver 1 i Chario Piccolo Star Satellite, samodzielnie i następnie w połączeniu z Rel T-Zero. Poprosiłem też o podpięcie Onkyo TX-8130. Nie jestem ekspertem i nie mam doświadczenia z droższym sprzętem audio, więc odsłuchiwałem na wyczucie. Z tych trzech par najbardziej podeszły mi kolumny Chario pod Marantzem, ale raczej z subem, bo lubię słyszeć wyrazisty dźwięk stopki w perkusji. Z uwagi na fakt, iż jest to dla mnie znaczna kwota, a w temacie jestem początkujący, proszę o opinie na temat powyższego zestawu, ew. na jaki inny sprzęt warto by było jeszcze zwrócić uwagę i odsłuchać? Zaznaczam, iż w pierwszej kolejności będę raczej korzystał z pamięci przenośnej flash podłączonej pod usb bezpośrednio do urządzenia – możliwości sieciowe nie są dla mnie najistotniejsze, aczkolwiek daje to perspektywy na przyszłość. Pozdrawiam.
×
×
 • Utwórz nowe...