Skocz do zawartości

Dawiab

Uczestnik
 • Zawartość

  8
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Dawiab

 • Ranga
  Debiutant
 • Urodziny 02.08.1976
 1. Witam, Dzięki za wskazówki. Mogę ewentualnie spróbować przenieść tą wyższą szafkę zlokalizowaną w prawym górnym rogu pokoju na przeciwległą ścianę. Wówczas kolumnę ustawioną po lewej stronie będę mógł przesunąć trochę w prawo. Niestety w salonie jest trochę komód i nie mam ich gdzie przenieść. Nie zaznaczyłem jeszcze jednej komody przy drzwiach wejściowych. Gdyby jej nie było to mógłbym przenieść tą dłuższą w jej miejsce. Niestety. Tak się mieszka w bloku. Za 2 lata się prawdopodobnie przeprowadzę do większego pomieszczenia - salon 30 m2 i wówczas będę od podstaw mógł zaplanować pomieszczenie pod kątem akustycznym. Na razie jest jak jest. Oczywiście pewne modyfikację mogę wprowadzić. Czy macie może jakieś inne pomysły? Może faktycznie wstawić jakieś podłogówki pod kątem planowanej przeprowadzki do większego salonu. Może Tanoy revolution XT6F. S4Home je polecał do Onkyo. Co myślicie na ten temat? A co myślicie o Usher V-601 i V-602? Niestety nie mam ich gdzie posłuchać? Parę lat temu czytałem, że to bardzo dobre kolumny. Pozdrawiam
 2. Witam, W załączeniu rysunek z możliwą lokalizacją kolumn. Mam nadzieję, iż ten załącznik przejdzie.
 3. Witam, Bardzo wszystkim dziękuję za zainteresowanie i wskazówki. Nie spodziewałem się takiego zaangażowania z Waszej strony. Oczywiście bardzo sie z tego powodu cieszę. Dobrze posłuchać bardziej doświadczonych słuchaczy. W odpowiedzi na Wasze pytania załączam rysunek w dwóch wariantach, który obrazuje możliwą lokalizację kolumn. Niestety sytuacja nie jest prosta. Kolumny mogą być odsunięte od ściany maksymalnie o około 30 cm. Na domiar złego częściowo będą zlokalizowane pomiędzy komodami. Jeżeli chodzi o zasadę trójkąta równobocznego to oczywiście nie muszę słuchać muzyki z narożnika. Mogę bliżej kolumn postawić krzesło lub fotel. F1 angel niestety sprzęt kupiłem taki jaki kupiłem. Dla mnie i tak był to przeskok o 2 klasy do góry. Wcześniej słuchałem starego wzmacniacza Sony. Po jego wymianie już moje obecne monitory B&W DM302 pokazały coś czego wcześniej nie słyszałem/ Wybór padł na Onkyo, gdyż nie spodziewałem się, że będę chciał wydać tyle na kolumny. Tak się złożyło, iż taki budżet dostałem na prezent, z czego oczywiście się cieszę. Może w przyszłości to Onkyo wymienię. Na razie jednak będę na nim bazował. Potwierdzam Proac Studio 118 odsłuchiwałem na moim Onkyo TX-8150. Chętnie posłuchałbym KEF R300. Niestety będę musiał ruszyć tyłek poza Bydgoszcz. A tak na marginesie słuchałem też kolumn podłogowychPylon Audio Diamond 25. Niestety czegoś zabrakło. Chyba amplituner za słaby. W tym porównaniu Proac Studio 118 wypadł znacznie lepiej (być może te monitory są łatwiejsze do wysterowania). Oczywiście na odsłuch wpływ miała akustyka pomieszczeń, która w przypadku Proac była znacznie lepsza. Ps. Jak tu wstawić obrazek? Jaki adres url mam podać?
 4. Witam forumowiczów. Poszukuję kolumn podstawkowych w cenie do 5000 zł. Wcześniej myślałem o podłogówkach, lecz w moim przypadku z uwagi na ich lokalizację blisko ściany się nie sprawdziły. Padł zatem wybór na wersję podstawkową. Pytanie tylko jaką. Byłem na odsłuchach. Testowałam B&W CM5 S2 oraz Proac Studio 118. Według mojej skromnej wiedzy oraz odczuć Proac był zdecydowanie góra. Piękna średnica, odpowiadająca mi góra. Może trochę można przyczepić się do basu. Trochę pomrukiwał, lecz to kwestia gustu. W CM5 S2 otrzymałem głębszy bas lecz pozostałe kwestie wypadły znacznie słabiej. W moim przypadku bas z CM5 może być zbyt duży (głośniki będą ustawione blisko ściany). Pieniądze na kolumny chciałbym wydać mądrze. Oczywiście jak każdy chciałbym kupić najlepiej dopasowany sprzęt do mojego źródła. Pomieszczenie odsłuchowe - 24 m2 (same pole odsłuchu to prostokąt o wymiarach 3x5) Budżet - 5000 zł Sprzęt na najbliższe - 5-10 lat Sprzęt nowy Słuchana muzyka - głownie rock, trochę popu Bardzo proszę o Waszą pomoc i wskazówki.
 5. Dzień dobry, Wielkie dzięki za odpowiedź. Cieszę się, że potwierdziłeś mój wybór, który wstępnie padł na Pylon Audio Diamond 25. Oczywiście jeszcze ich nie słyszałem, lecz czytałem dużo pochlebnych recenzji na ich temat. Zastanawiałem się tylko, czy Onkyo TX-8150 poradzi sobie z Pylonami w wersji Diamond. Z tego co napisałeś to sobie poradzi. Jest to dla mnie cenna informacja. Nie pozostaje więc nic więcej jak udać się na odsłuch i porównać je z Focalami (Polk Audio odpada z racji gabarytów). Dzień dobry, A co sądzisz o Monitor Audio Silver 8. Czy warto się nimi zainteresować? Pozdrawiam Poproszę o maila do kontaktu w sprawie oferty.
 6. Dzień dobry, Wielkie dzięki za odpowiedź. Cieszę się, że potwierdziłeś mój wybór, który wstępnie padł na Pylon Audio Diamond 25. Oczywiście jeszcze ich nie słyszałem, lecz czytałem dużo pochlebnych recenzji na ich temat. Zastanawiałem się tylko, czy Onkyo TX-8150 poradzi sobie z Pylonami w wersji Diamond. Z tego co napisałeś to sobie poradzi. Jest to dla mnie cenna informacja. Nie pozostaje więc nic więcej jak udać się na odsłuch i porównać je z Focalami (Polk Audio odpada z racji gabarytów). Poproszę o maila do kontaktu w sprawie oferty.
 7. Cześć, Bardzo dziękuję za Twoje propozycje. Jeżeli chodzi o głębokość głośników to ograniczenia wynikają z faktu, iż głośniki muszę wstawić pomiędzy komody. Głębokość komody to 40 cm. Aby głośniki nadmiernie nie wystawały poza obrys nie mogą być zbyt głębokie. Zdaję sobie sprawę iż trzeba je odsunąć od ściany (rezerwuje na to 20 cm) oraz po 20 cm z każdej strony komody. Zatem przy głębokości głośników około 300 mm będą wystawały jakieś 10 co poza obrys komody (dopuszczam ewentualne wysunięcie na 20 cm. Pozdrawiam Dawian
 8. Witam Szanownych Forumowiczów Potrzebuję pomocy przy doborze głośników podłogowych. Bardzo proszę o wskazówki. 1. Pomieszczenie odsłuchowe - 24 m2 (docelowo 30m2) 2. Sprzęt współpracujący - Onkyo-Tx8150 oraz stary CD Sony (w przyszłości do wymiany) 3. Sprzęt nowy 4. Sprzęt na najbliższe 10 lat 5. Budżet - do 5500 zł 6. Najczęsciej słuchana muzyka - rock, rock progresywny (Marillion), głośniki wykorzystywane również do oglądania filmów 7. Ograniczenia głębokości głośników - do około 300-320 mm Amplituner podczas zakupu testowałem z głośnikami, które w chwili obecnej posiadam (B&W DM302). Słuchałem także głośników Dali Zensor 5, lecz nie zrobiły na mnie jakiegoś oszałamiającego wrażenia. Zastanawiam się nad zakupem Pylon Audio Diamond 25 oraz Monitor Audio Silver 6. Rozważam też B&W 684S2 z racji przywiązania do marki. Oczywiście zamierzam wybrać się na odsłuchy. Chciałbym jednak poznać opinię bardziej doświadczonych Kolegów i Koleżanek. Będę wdzięczny za Waszą pomoc..
×
×
 • Utwórz nowe...