Skocz do zawartości

gielar

Uczestnik
 • Zawartość

  8
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0
 1. Pisząc o kategorii wagowej miałem na myśli porównanie amplitunera z urządzeniem wyposażonym dodatkowo w napęd cd. Umówię się na odsłuchanie.
 2. Miałem możliwość kupić taniej Yamahe i zestaw kosztował wtedy ok 1600. Natomiast jeżeli w tej kategorii wagowej możliwości muzyczne takiego amplitunera będą zbliżone do urządzenia typu pianocraft to trafniejszym wyborem będzie wszechstronniejsze urządzenie. Z przesyłką raczej nie będzie problemu, bo większość sklepów które sprzęty z tego przedziału cenowego w swojej ofercie posiada ma siedziby w Krakowie. Koszt kabli biorę pod uwagę. Budżet ostatecznie wynosi 1600 PLN. Revo czy miałeś styczność z tą TAGA? Z czego wynika Twoja opinia? Brak uznania dla marki, czy kiepskie parametry i podzespoły tego produktu?
 3. Z racji, że poprzedni zestaw został delikatnie mówiąc zdyskredytowany - dziękuje za opinie. Niestety tak jak napisałem na pianocrafta brak funduszy. Yamaha podobno gra cienko i ma mało funkcji, więc może coś co również grać będzie równie, cienko natomiast z całą pewnością jest ciekawszym zestawem pod względem ilości funkcji (bluetooth + cd), w testach które czytałem odnośnie tego produktu, również + za lampy. Także może byłaby to jakaś konkurencja dla PianoCrafta? TAGA Harmony HTR + Tav 806s. https://nautilus2.pl/index.php?route=produc...medium=referral Ktoś ma jakieś doświadczenie z takim zestawem?
 4. Dziękuje za wskazania. Pianocraft wychodzi troche drożej niż kombinacja z rn301 a RN500 wychodzi już daleko za budżet. Z całą pewnością zgodnie z Waszymi sugestiami należy odsłuchać tego na żywo - co z pewnością postaram się wcielić w życie. Co do przyszłościowych planów wielkości i układu salonu to na ten moment nic nie wiem.
 5. Zapewne masz rację. Jako użytkownik z Krakowa możesz polecić jakieś miejsce do którego powinienem się wybrać?
 6. Dzięki za odpowiedź. A nawiązując do kolumn Klipsch synergy b2- w cenie do 600 zl/ 2szt. Jest to dobra propozycja?
 7. Dziękuję Wam serdecznie za szybką odpowiedź. Podane przeze mnie zestawy mieszczą się w akceptowalnym budżecie (zdaje sobie sprawę, że ceny podawane są prawie zawsze za sztuke) Kolumny (przepraszam za uprzednio błędne sformułowanie) Klipsch'a również są w cenie do 600 zł/komplet- przynajmniej tak widzę na stronie dużego marketu sieciowego (300zł/szt.). Niestety, ale nie jestem w stanie bardziej fachowo doprecyzować predyspozycji muzycznych właścicieli. Z całą pewnością sprzęt nie będzie służył do głośnego słuchania, agresywnej muzyki. Raczej spokojnego grania w tle - ale tak jak zauważyliście czystego i poprawnego. Tak jak też wspomniałem, na ten moment sprzęt ma służyć jako podstawa do przyszłej inwestycji. Właściciele planują przenosiny z mieszkania do domu, więc i w przyszłość, będzie więcej miejsca na poprawne rozstawienie sprzętu i zastosowanie adekwatnych standów, na ten moment niestety nie ma takiej możliwości. Czy coś z listy kolumn zamieszczonych przeze mnie, chociaż kiedykolwiek stało obok prawdziwego audio? Zdaje sobię sprawę, że omawianie tak taniego audio wręcz urąga Waszej wiedzy i posiadanym sprzętom no, ale takie możliwości... Amplituner został wybrany taki z uwagi tak jak opisywałem wcześniej możliwości multimedialnych i przyszłościowych. Jako taki, chyba kiedyś będzie mógł stanowić jakiś punkt, wyjścia do dalszej rozbudowy zestawu?
 8. Witam serdecznie, na wstępie chciałbym wyrazić podziw dla Waszego hobby i ogromnej wiedzy jaka zawarta jest na tym forum. Niestety jako 100% laik nie jestem w stanie poradzić sobie samodzielnie ze skompletowaniem audio dla bardzo bliskich przyjaciół, których chciałbym obdarować początkowym zestawem audio. Jestem przekonany, że w przyszłości rozbudują swój zestaw, jednak od czegoś trzeba zacząć. Moi Przyjaciele słuchają głównie muzyki z internetowych źródeł (spotify-w głównej mierze) z urządzeń firmy apple (jeżeli ma to znaczenie). Są nowoczesnymi osobami, umiejętnie korzystającymi z nowoczesnych technologii. Słuchają muzyki spokojnej, chociaż niekiedy zdarzy się i jakieś electro, ale raczej w spokojnym klimacie, może troche ambitniejszego polskiego hip-hopu, czasem coś z pokroju MUSE. Dodatkowo na pewno fajnie byłoby czasem użyć audio w trakcie oglądania filmów. Jak się człowiek upije to i impreza disco-polo się zrobi- ale to tak żartobiliwej:) Z całą pewnością w sposób cichy, tak by w koncert nie angażować sąsiadów:) Pokój w którym stanie audio, ma powierzchnie ok 18 metrów, salon z aneksem kuchennym więc siłą rzeczy troche nagracone. Odległość kanapy od miejsca dla głośników to jakieś 2 metry. Głośniki mogą stanąć na podłodze mając odległość jakiś 40 cm od ściany, lub na komodzie, służącej za stolik pod tv (wtedy odległość od ściany 20cm). Z uwagi na fakt, że przedmiot dyskusji ma być prezentem w gre wchodzi niestety tylko nowy sprzęt. Jako urządzenie rozpoczynające zabawe wybrałem amplituner Yamaha R-N301 z uwagi na jego możliwości internetowe (internetowe radio) i łączność bluetooth. Te dwie możliwości uważam za podstawowe kryterium używania sprzętu i są one absolutnie niezbędne. Na ten moment przeglądając portale aukcyjne i oferty sklepów za pomocą porównywarek, mam poniższą listę głośników, które wstępnie wyselekcjonowałem. Będę ogromnie zobowiązany za wyrozumiałość, gdyż niestety, ale strefa audio nigdy nie była moim hobby i po prostu na tym się nie znam. Muzyka jakiej słucham, raczej wygrywana jest przez mechanizmy starych zegarków;) Tutaj lista głośników budżet :600 zł/komplet: STX F-130N, Denon SC-M40, Taga Harmony Azura S-40, Magnat Supreme 202, Klipsch Synergy B2, Yamaha NS-125F. Jeszcze raz z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
 • Utwórz nowe...