Skocz do zawartości

boroaudio

Uczestnik
 • Zawartość

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O boroaudio

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Poznań
 1. boroaudio

  ATOLL - czyli francuska robota

  RoRo dziękuję za odpowiedź i sugestię odnośnie końcówki AM100 w przyszłości - dobry pomysł. Mam świadomość, że Atoll in 100 [se] byłby pewnie lepszym wyborem, ale różnica 1.000 pln w cenie, nie jest bez znaczenia. Ponieważ niestety in 80 [bez SE] został już sprzedany, mógłbyś się jakość odnieść do Myryad`a Mi120 w kontekście Atoll`a in 80 w połączeniu z powyżej wymienionymi kolumnami? Dodam, że w grę wchodzą przede wszystkim wieczorne, ciche odsłuchy.
 2. boroaudio

  ATOLL - czyli francuska robota

  Witam, przymierzam się do wymiany wzmacniacza i jednym z typów jest Atoll in 80 z rynku wtórnego. Śledząc powyższy wątek oraz opinie o poszczególnych wzmacniaczach Atoll`a, większość osób zdecydowanie bardziej rekomenduje model in100. Niestety wyższy model zdecydowanie przekracza zaplanowany budżet i stąd pytanie czy pomiędzy 80 a 100 jest aż tak zdecydowana różnica? Zależy mi na dobrej rozdzielczości i ilości dużej ilości detali na górze, jak i średnicy oraz dobrej podstawie basowej; z zachowaniem muzykalności - czyli bez nadmiernej suchości w brzmieniu. W większości słucham na niższych poziomach głośności, więc przy dość łatwych kolumnach, nie jest mi niezbędna jakaś ogromna wydajność prądowa wzmacniacza. Pomieszczenie > 35 mkw, średnio zaadaptowane akustycznie. Muzyka: dużo jazzu, wokali, trochę progresywnego rocka i czasami klasyka. Kolumny: Asw Cantius VI, Canton Ergo Sc-L Będę wdzięczny za opinie osób, które miały styczność z powyższymi modelami i mogą pomóc.
 3. boroaudio

  Jaki pierwszy wzmacniacz do Canton Ergo RC-L

  Zacznę swój pierwszy post na tym forum od przywitania Wszystkich Od ponad roku gości u mnie klasyka w pięknym stanie, która bardzo przypadła mi do gustu - czyli Luxman L410. W międzyczasie testowałem go na bardzo neutralnych słuchawkach znajomego i na przynajmniej kilku różnych kompletach kolumn i zdecydowanie jest to moje brzmienie. Obecnie gram na Dali 850, jednak powoli dojrzewam do zmian i rozglądam się za kolumnami o trochę bardziej otwartej i błyszczącej górze. Po prześledzeniu kilku wątków skłaniam się ku Cantonowi rc-l lub sc-l, jednak mam dylemat czy wzmacniacz da radę z wysterowaniem tych kolumn? Jeśli ktoś ma wiedzę lub miał okazję słuchać takiej konfiguracji, bardzo proszę o opinię.
×