Skocz do zawartości

pjasio253

Uczestnik
  • Zawartość

    19
  • Dołączył

  • Ostatnio

Informacje osobiste

  • Lokalizacja
    Kraków

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

  1. Witam Po włożeniu płyty nie ma pełnego odczytu TOC, ale laser ustawia się na ścieżce nr1 i nawet przez ok.20s ją odtwarza. Próba przeskoczenia na kolejne ścieżki powodouje, że laser i tak wraca do ścieżki nr1. Podczas takich prób "pociągnięcia" odczytu dalej słychać ciche stukanie pod mechanizmem. Udało mi się to zaobserwować i wygląda to tak, że okrągła zębatka od silniczka przesuwu lasera napotyka na "jakiś" opór i zeskakuje z zębów tej plastikowej prowadnicy. Jak odegnę na chwilę zębate kółko to sam laser bez żadnego oporu porusza się po metalowych ramionach mechanizmu. Podsyłam link do co prawda nie mojego filmiku, ale jest tam pokazany ten widok kółka zębatego i prowadnicy na której występuję ten efekt. https://www.youtube.com/watch?v=mLHLoLMdKLs Gdzie szukać przyczyny takiej usterki?
  2. Cześć, prośba o podanie ostatecznej konfiguracji pojemności w zasilaniu anodowym na której stanęło, bo było trochę eksperymentów Jeśli masz jakieś zdjątka, to też wrzuć. Fajnie, że zagrało Ci to jak chciałeś, gratulacje za wytrwałość
  3. Witam Prośba o poradę w wyborze najsensowniejszego pod względem jakości dźwięku (i kosztów) połączenia tytułowego DAC (https://najlepszeodtwarzacze.pl/usb_spdif.php) z PC. Sam DAC ma nie najwyższych lotów odbiornik USB L2706, posiada też wejście optyczne i coaxialne. Z PC (z wbudowaną kartą dźwiękową) można wyjść m.in. optykiem. Opcje: 1) nie kombinować i zestawić zwykłe połączena optykiem, 2) kupić wewnętrzną kartę dźwiękową (np.Asus Xonar) i połączyć coaxialem, 3) kupić jakiś konwerter USB-SPDIF
  4. Z odległością nie powinno być problemu, bo to za ścianą (jakieś 4 metry odległości). A ta straszna "wieża" to Panasonic SC-HC55.
  5. Witam Posiadam w sypialni miniwieżę, która może odtwarzać muzykę po bluetooth z zewnętrznego źródła. W związku z tym w drugim pokoju chciałbym postawić Rpi3 z podpiętym dyskiem na którym mam swoję zasoby muzyczne i poprzez bluetooth chciałbym udostępnić je właśnie w sypialni. Oczywiście fajnie byłoby móc też sterować Rpi z poziomu apki w telefonie. Czy ma to szansę w ogóle zaistnieć? Jeśli tak, to czy mogę prosić o jakieś wskazówki, zródła wiedzy, artykuły itp. gdzie mogę szukać pomocy w tym temacie? Z góry dziękuję
  6. Zakup poszedł w strone Chord C-ScreenX - dziękuję Q21 i wszystkim, którzy wyrazili swoją opinię w tym temacie
  7. Połączenie NAD 356 i Dali Zensor7 raczej okreśłiłbym jako ciemno brzmiące, więc zastanawiam się nad kablami, które by nieco rozjaśniły dźwięk. Myślę o jakimś kabelku budżetowym. Z tego, co czytałem Jantzen czy Klotz powinny dać radę, Melodika czy QED raczej polecane są do jaśniejszych systemów. Proszę o Wasze sugestie i wskazówki w tym temacie, z góry dziękuję.
  8. Pisząc o EasyEffects masz na myśli jakieś gotowe szablony, presety ustawień? Korzystasz z jakieś nakładki na APO czy ustawiasz te rzeczy w jego edytorze?
  9. Jeszcze zapomniałem o jednym rozwiązaniu napisać - posiadam amplituner Onkyo 717, który ma wyjścia pre-out. Teoretycznie więc można byłoby skorzystać z sekcji przedwzmacniacza Onkyo i połączyć go z wejściem Main-IN po wyjęciu zworek, tylko nie jestem pewny, czy mogę regulować wzmocnieniem na wyjściu pre-out, żeby nie uszkodzić końcówek NADa na starcie. Tylko pytanie czy w ogóle jest sens bawić się w takie podpinki, bo nie wydaje mi się, żeby przedwzmacniacz Onkyo mógł być lepszy brzmieniowo niż wbudowany preamp NADa.
  10. Witam Czy ktoś z Was ma doświadczenia z "zaproszeniem" do współpracy końcówek wzmacniacza NAD 356 z jakimś zewnętrznym przedwzmacniaczem? Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem w budżecie ok.1,5 tys.PLN. Z góry dziękuję za wskazówki i pozdrawiam.
  11. Cześć Masz oczywiście rację, tylko każdy z nas ma jakieś indywidualne ograniczenia co do rozwoju, czy to budżetowe, czy logistyczne czy po prostu ma mało czasu na to, aby to wszystko ogarnąć. Poprzez wymianę elektroniki chciałbym uzyskać nieco więcej szczegółowości i czystości dźwięku przy zachowaniu jej calkiem niezłej dynamiki, bo aktualne brzmienie jest dla mnie nieco zbyt zbite. Średnie pasmo, wokale, są cofnięte, jakby były za jakąś kotarą, a wolałbym je mieć na pierwszym planie. Dla mnie Z7 uchodziły zawsze za dość uniwersalne kolumny, ale może dla nich też obowiązuje zasada, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego ...
  12. Dziękuję Wam za opinie. Pisząc o zmianie barwy przy NAD co miałeś na uwadze?
  13. Witajcie Może przekornie zacznę ten wątek, ale nie chciałbym niczego na początku sugerować jeśli chodzi o moje oczekiwania (o nich pewnie napiszę później). Jakich zmian w jakości dźwięku mogę się spodziewać po zmianie Yamahy S501 na NAD326/356 lub Marantz 6006/6007 ? Nie wykluczam innych propozycji wzmacniaczy, ale z tej półki cenowej. Muzyki słucham w pokoju ok.20m2 i jest to głównie szeroki rock, począwszy od cięższego brzmienia na klasyce damskiego wokalu kończąc. Będę wdzięczny za Wasze spostrzeżenia.
  14. Dziękuję Ci za ciekawe info. Drobna różnica w moim przypadku jest taka, że nie mam DACa jako osobnego urządzenia, tylko YAMAHA ma wejście cyfrowe wyposażone w swój DAC (może to za dużo powiedziane, to PCM5101 Texas Instruments). Pomimo tego spróbuję tej wtyczki, może coś uda się poprawić.
  15. Witajcie Posiadam kompa stacjonarnego, ze zintegrowaną kartą dźwiękową z której poprzez złącze S/PDIF wysyłam dźwięk TOSLINKIEM na wejście cyfrowe wzmacniacza YAMAHA S-501 (ma zintegrowanego DAC). Żródłem dżwięku są pliki FLAC, wypuszczane z odtwarzacza AIMP3 z ustawionym BitPerfectem a słucham tego wszystkiego na Zensorach 7. Wszystko fajnie, ale mam wrażenie, że "czegoś" mi jednak brakuje w jakości dźwięku. To "coś" określiłbym jako szczegółowość, muzykalność, świeżość, głównie w zakresie średniego pasma. Jestem otwarty na "eksperymenty" I teraz moje pytanie - co mógłbym zmienić, żeby spróbować osiągnąć jeszcze lepszą jakość dźwięku, złapać "to coś"? Czy zakup osobnego DAC i przyłączenie go do wejścia analogowego wzmacniacza (czyli pominięcie wbudowanego DAC Yamahy) może mieć jakiś sens i usłyszę różnicę? A może szukam nie tu, gdzie trzeba? Może trzeba coś zmienić w PC, może inny odtwarzacz, inaczej wyjść z płyty głównej z dźwiękiem, itp? Będę wdzięczny za Wasze wskazówki, dzięki z góry.
×
×
  • Utwórz nowe...