Skocz do zawartości

janko28

Uczestnik
 • Zawartość

  40
 • Dołączył

 • Ostatnio

O janko28

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  łódź

Ostatnio na profilu byli

753 wyświetleń profilu
 1. Potrzebujesz wzmacniacza z wejściem phono i kolumn + okablowanie.
 2. Tam nie ma głośniczka to co słyszysz to zapewne szarpanie płyty igłą,jedyna elektronika w tym "złomku" to regulacja obrotów talerza. Zapewne rozleciała się od starości wkładka piezoelektryczna i tyle w temacie.
 3. Cała prawda jest w tym co opisujecie ,wszędzie wojna czy pliki mp3 320 są złe bo przecież są gęste strumienie ale prwie nikt nie wspomina o tym iż od jakiegoś długiego czasu muzyka jest tak remasterowana aby dobrze" wybrzmiała lub zagrała " w słuchawkach albo w bumboxie tak jakby inny sprzęt przestał istnieć. Druga sprawa to fakt jak z kimś rozmawiam to jako jedyną wadę(ironicznie oczywiście) swojego zestawu przedstawiam właśnie szeregowanie nagrań ,nic nie maskuje .
 4. zgadzam się z przedmówcą ale kwestia brzmienia to może być różnie a to dlatego że powyżej 14 kHz to nie każdy słyszy aż tak dobrze a reszta charakterystyki nawet bardziej liniowa w projekcie jeśli jest oczywiście jasno zielona.
 5. Ja jestem zainteresowny testem tak dla sportu ,jako DAC pioneer n-50 powinien wystarczyć ,pliki z usb.
 6. bang od dawna produkuje powiedzmy aktywne głośniki i to jest kolejny tego typu system wzbogacony o bezprzewodowy przesył. mnie osobiście podchodziły systemy bang z lat 70 -90 po 2000 jakoś nie bardzo.
 7. Jak znam bang które słuchałem to dźwięk będzie poprawny i efektywny jeśli nie efekciarski ,kierunek tej marki jaki ja obserwowałem był właśnie taki. Przyznam tego głośnika nie słuchałem,
 8. Zerknij na to ,drożej ,ale może warto ,ja bym negocjował . https://www.olx.pl/oferta/roksan-kandy-kc1-mkiii-CID99-IDxv8ft.html#b51b1ca9a8
 9. 1 połączenie w gwiazde generuje mniej zakłóceń . 2 ten kabel co piszesz podłączasz do gnd w wzmacniaczu ale wątpie aby znacząco pomogło. 3 tak a nawet nie wiem czy to nie mono jack ale i stereo może być. 4 to co wskazuje a to co szuka to może być co innego (przestrojłem setki tunerów i radji).
 10. 1 nie podłączaj między sobą ,podłącz do listwy zasilającej tak będzie najlepiej. 2 gramofon podłączony oczywiście do wej. phono i do GND. jeżeli tak to z gramofonem czyli wkładka igła coś nie tak. 3 pilot to jedynie coś z używek albo uniwersalny i oczywiście z tyłu okablowanie system control 4 tuner masz najprawdopodobniej dostrojony do ukf(65-75 ) a nie fm(88 -108) i dla tego nic nie odbiera.
 11. Kolego Nowy78 o rezystancji możemy mówić tylko w przypadku składowych stałych co jest często mylnie acz zwyczajowo używanym pojęciem w akustyce ,ale jeśli tylko z tym się nie zgadzamy to ok.
 12. Z tym wpływem rezystancji (a tak naprawdę impedancji czyli rezystancji dla składowych zmiennych ,a tylko o tych możemy tutaj dyskutować) napisałem parę postów powyżej co kiedyś w pewny sposób zakłóciło moją wiedze teoretyczną. Na temat pomiarów to jedyny w miarodajny sposób to odsłuch mikrofonem w miejscu odsłuchowym i analiza widma sygnału na różnych kablach ,bo ja jestem z tych co nie negują ich wpływu na finalny nasz odbiór.
 13. Czytam czytam ,i muszę się wypowiedzieć ,kiedyś też myślałem że "kable nie grają" ale udoskonalanie systemu niejako wymusiło na mnie i ten kierunek i jakie było moje zdziwienie gdy jednak usłyszałem i to bardzo wyraźne zmiany ,niejednokrotnie odbiegające od moich technicznych przekonań (jestem elektronikiem z zwodu i zawsze poniekąd związany z akustyką jako amator dobrego dźwięku i osoba naprawiająca wszelaki sprzęt dobry i belejaki) bo na przykład z punktu widzenia fizyki która bym mógł sie kierować jako osoba technicznie wykształcona ,wprowadzenie grubszych kabli głośnikowych o znacznie mniejszej (z punktu widzenia morze o parę mili ohmów ale o powiedzmy o połowę a nawet o 75% mniej) rezystancji z powoduje poprawę basu bo przecież on potrzebuje prądu a do moich uszu dobiega znacznie bardziej otwarta góra i większa szczegółowość u utworze a bas jaki był taki jest nadal ,i gdzie tu teoretyczna logika. Jeszcze więcej śmiem twierdzić iż jako osoba techniczna nadal żyjąca zawodowo z analizowania zjawisk fizycznych na styku z elektroniką był bym w stanie zarejestrować na oscyloskopie analogowym (fotograficznie) ,lub na cyfrowym (ale tutaj potrzebna maszyna o zdecydowanie większej roździelczości niż te zabawki zwane oscyloskopami cyfrowymi mowa o szybkości narastania na poziomie 10v na mikrosekunde i częstotliwości próbkowanie 10giga sampli na sekunde ) zjawiska występujące po zmianie kabli, Ktoś mógł by napisać po co piszę o czestotliwościach na poziomie 1Mhz gdy nasz słuch teoretycznie powyżej 20 kilo nie słyszy ,ale na to mam też odpowiedź ,szczegułowość systemu zelaży od szybkości narastania i dlatego producenci stosują tranzystory końcowe zdolne przenosić nawet 10Mhz.
×
×
 • Utwórz nowe...