Skocz do zawartości

janko28

Uczestnik
 • Zawartość

  30
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O janko28

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  łódź

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. janko28

  Stare ale jare - zestaw Technicsa i pytania zielonego.

  1 połączenie w gwiazde generuje mniej zakłóceń . 2 ten kabel co piszesz podłączasz do gnd w wzmacniaczu ale wątpie aby znacząco pomogło. 3 tak a nawet nie wiem czy to nie mono jack ale i stereo może być. 4 to co wskazuje a to co szuka to może być co innego (przestrojłem setki tunerów i radji).
 2. janko28

  Stare ale jare - zestaw Technicsa i pytania zielonego.

  1 nie podłączaj między sobą ,podłącz do listwy zasilającej tak będzie najlepiej. 2 gramofon podłączony oczywiście do wej. phono i do GND. jeżeli tak to z gramofonem czyli wkładka igła coś nie tak. 3 pilot to jedynie coś z używek albo uniwersalny i oczywiście z tyłu okablowanie system control 4 tuner masz najprawdopodobniej dostrojony do ukf(65-75 ) a nie fm(88 -108) i dla tego nic nie odbiera.
 3. Kolego Nowy78 o rezystancji możemy mówić tylko w przypadku składowych stałych co jest często mylnie acz zwyczajowo używanym pojęciem w akustyce ,ale jeśli tylko z tym się nie zgadzamy to ok.
 4. Z tym wpływem rezystancji (a tak naprawdę impedancji czyli rezystancji dla składowych zmiennych ,a tylko o tych możemy tutaj dyskutować) napisałem parę postów powyżej co kiedyś w pewny sposób zakłóciło moją wiedze teoretyczną. Na temat pomiarów to jedyny w miarodajny sposób to odsłuch mikrofonem w miejscu odsłuchowym i analiza widma sygnału na różnych kablach ,bo ja jestem z tych co nie negują ich wpływu na finalny nasz odbiór.
 5. Czytam czytam ,i muszę się wypowiedzieć ,kiedyś też myślałem że "kable nie grają" ale udoskonalanie systemu niejako wymusiło na mnie i ten kierunek i jakie było moje zdziwienie gdy jednak usłyszałem i to bardzo wyraźne zmiany ,niejednokrotnie odbiegające od moich technicznych przekonań (jestem elektronikiem z zwodu i zawsze poniekąd związany z akustyką jako amator dobrego dźwięku i osoba naprawiająca wszelaki sprzęt dobry i belejaki) bo na przykład z punktu widzenia fizyki która bym mógł sie kierować jako osoba technicznie wykształcona ,wprowadzenie grubszych kabli głośnikowych o znacznie mniejszej (z punktu widzenia morze o parę mili ohmów ale o powiedzmy o połowę a nawet o 75% mniej) rezystancji z powoduje poprawę basu bo przecież on potrzebuje prądu a do moich uszu dobiega znacznie bardziej otwarta góra i większa szczegółowość u utworze a bas jaki był taki jest nadal ,i gdzie tu teoretyczna logika. Jeszcze więcej śmiem twierdzić iż jako osoba techniczna nadal żyjąca zawodowo z analizowania zjawisk fizycznych na styku z elektroniką był bym w stanie zarejestrować na oscyloskopie analogowym (fotograficznie) ,lub na cyfrowym (ale tutaj potrzebna maszyna o zdecydowanie większej roździelczości niż te zabawki zwane oscyloskopami cyfrowymi mowa o szybkości narastania na poziomie 10v na mikrosekunde i częstotliwości próbkowanie 10giga sampli na sekunde ) zjawiska występujące po zmianie kabli, Ktoś mógł by napisać po co piszę o czestotliwościach na poziomie 1Mhz gdy nasz słuch teoretycznie powyżej 20 kilo nie słyszy ,ale na to mam też odpowiedź ,szczegułowość systemu zelaży od szybkości narastania i dlatego producenci stosują tranzystory końcowe zdolne przenosić nawet 10Mhz.
 6. Wymiana głowicy nie jest operacjią skąplikowaną w życiu wymieniłem setki głowic w magnetofonach i magnetowidach ,u ciebie jest głowica z autorewersem co trochę utrudnia operacje (więcej kabli i bardziej złożone zawieszenie) ,następnym problemem jest ustawienie głowicy i do tego przydała by się wiarygodna taśma ( najlepiej wzorcowa) ,i jeszcze z kąt wziąć głowicę . Sprubuj ją wyczyścić alkohol a nawet aceton tylko z tym ostatnim ostrożnie.
 7. janko28

  Wasze systemy...

  wystaw tą lewą kolumnę z kąta bo jej tam jest przykro ,postaw ją w miejscu suba a odwdzięczy ci się na pewno.
 8. Opowiem Wam taką historie która miła miejsce z 7-8 lat temu.Prowadziłem wtedy jeszcze serwis RTV i jednym z moich współpracowników był uczeń który odbywał u mnie praktyki ,ale do meritum testował się po naprawie jakiś przyzwoity Beomaster B&O jakieś 2 x 25-30 wat max na jakiś tam kolumnach grający na FM ,po pewnym teście przepieliśmy jakiś topowy model ampli kina domowego Yamahy w-g producenta 5 x 70 wat i co dalej te same warunki ta sama stacjia FM te same kolumny włączamy i uczeń zerka na mnie jakiś taki jakby coś nie tak,i pytanie coś nie psuje a ja na to i gdzie te 30 lat postępu techniki ,ździwienie 18 letniego chłopaka było wielkie spodziewał się że yamaha zagra lepiej a na pewno głośniej, no bo co te zaledwie 25wat względem 70 może znaczyć. Do meritum starsza o co najmniej 30 lat banga ośmieszyła i wytarła podłogę topowym modelem yamahy i to w każdym aspekcie, dynamiki, mocy bez zniekształceń ,pasmem przenoszenia,myśle że to doświadczenie zmieniło trochę spostrzeganie świata tego młodego chłopaka. Co do właścicieli sprzętu Yamahy nie myślcie że nie lubię taj marki sam mam Yamahę XV750 z 1998 roku i jest naprawdę super sprzętem.
 9. janko28

  Zgrywanie plyt cd za pomoca EAC

  Raczej wina napędu.
 10. Co to za atak na forum troli z koreii.
 11. janko28

  Stereo dla faceta 45+

  Ja zaproponował bym coś takiego https://www.olx.pl/oferta/roksan-kandy-CID99-IDv8K6Q.html#b51b1ca9a8 tu masz w dobrej cenie pod warunkiem że sie zgra z resztą. U mnie gra K2 amp i cd jest cudnie. a sprzęt z PRL-u to nawet nie wspominam bo szkoda na prąd który pobiera , mam gdzieś radmora ,tosce i coś jeszcze musze to ogarnąć i wystawić puki są szaleńcy co to kupują. Miałem WS503 z 25 lat temu i to jest porażka wzmak.
 12. janko28

  Pomoc w naprawie

  prawdopodobnie uszkodził się bezpiecznik termiczny w transformatorze. dokładne fotki trafa a może coś pomogę i czy kolega potrafi choć trochę obsłużyć miernik.
 13. janko28

  Jaki wzmacniacz do 2000zł

  A może coś z stajni Roksan-a ja mam CD i Wzmak Kandy K2 i po prostu bajka . tylko nie wiem jak zgra ci się z kolumnami i resztą . u mnie gra z KEF IQ7 .
 14. janko28

  Kolumny podłogowe ? ALtus

  Miałem kiedyś (25 lat temu ) WS 503 czyli model wyższy i nic dobrego nie powiem ,kup cokolwiek Akai-a , Pioneera ,sony nawet technicsa ale nie ten antyk z pod ogonka Gierka. Pozostaw go fascynantom PRL-u.
 15. janko28

  DAC do zestawu dylemat / pytanie.

  Wczoraj wieczorem zagościł N50-K. dziękuje za podpowiedzi.
×