Skocz do zawartości

bodescu

Uczestnik
 • Zawartość

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez bodescu

 1. Jestem Wam wdzięczny za wyrozumiałość i cenne dla mnie wskazówki. Skłaniam się ku Yamaha A-S501 + Yamaha NS-777 (jeśli uda mi się nieco potargować) lub Yamaha NS-555 tudzież Magnat Quantum 677. Czy powyższe opcje bez subwoofera będą, wg Was, brzmiały dobrze pod względem basów? I jeszcze kilka dalszych pytań dyletanta: Jak do takiego piecyka podłączyć sprzęt zewnętrzny, przykładowo laptopa lub odtwarzacz cd? Jak wygląda konserwacja sprzętu? Czego nie robić, żeby nie narażać wzmacniacza lub głośników na uszkodzenia? (Oczywiście walenie młotkiem i tego typu akcje to bez podpowiedzi wiem, że się nie robi:) - chodzi mi bardziej o zbytnie podkręcanie pokręteł itd.) Z pozdrowieniami, Mateusz
 2. Ok, czuję się pociśnięty, choć oczywiście nie twierdzę, że nie zasłużyłem. Liczyłem się z tym, że mogę wyjść na barana, więc zaciskam zęby, posypuję głowę popiołem i próbuję się czegoś nauczyć w zupełnie dla mnie obcej tematyce od mądrzejszych od siebie. Za wszelką pomoc i słowa krytyki już teraz z góry dziękuję. Zdążyłem pojąć, że amplituner wielokanałowy do moich potrzeb to nieporozumienie. Nawet jeśli ma upragnioną przez żonę opcje BT Więc, nie zważając na tytuł tematu, zacznijmy od nowa, doprecyzuję potrzeby i możliwości. Dysponuję budżetem max 4.000. Główne zastosowanie to słuchanie muzyki w domu (salon ok. 30m2). Bardzo okolicznościowo (raz na rok? nie częściej) impreza większa w knajpie 60/70m2. Zależy mi na odpowiedniej głośności, głębokich basach i aby dźwięki z głośników wysoko-tonowych nie były zbyt natrętne (by nie były mocno 'syczące' - nie umiem znaleźć innego określenia). Waszą krytykę rozumiem tym bardziej, iż w domu na jeden wieczór miałem sprzęt za ok 4.500 (ampli Denon AVR-X1300W + 2x Canton GLE 470) i niestety efekt był mizerny. Zdecydowanie nie dość "basowo", zdecydowanie za mocno syczące piszczałki. Co polecicie, o ile zechcecie cokolwiek polecić takiemu amatorowi, jak ja? Łączę wyrazy szacunku, Mateusz PS. Żona zaczyna wspominać o zestawie PA Yamaha Stagepas 500 / Stagepas 400i, na zajęciach tanecznych instruktorka takich używa.
 3. Może by ułatwić zadanie podam kilka konfiguracji w oparciu o 2 amplitunery. Bardzo serdecznie proszę o opinie czy zaproponowane połączenia mają rację bytu i jaka jest najlepsza? Przypomnę - zastosowanie głównie w salonie ok. 30m2 + jednorazowo impreza w sali około 60m2 Zależy mi, aby nie grało za cicho bo lubimy czasami podkręcić głośność, i aby jakość dźwięku była zadowalająca. 1) Amplituner Yamaha RX-V381 + 2 kolumny Yamaha NS 777 2) Amplituner Yamaha RX-V381 + 2 kolumny Yamaha NS 555 3) Amplituner Yamaha RX-V381 + 2 kolumny MAGNAT Quantum 677 4) Amplituner Yamaha RX-V481 + 2 kolumny Yamaha NS 555 5) Amplituner Yamaha RX-V481 + 2 kolumny Yamaha NS F160 Czy któryś z powyższych zestawów sie z jakichś względów wyklucza? Czy któryś jest zdecydowanie lepszy od innych? Gorąco proszę o pomoc.
 4. Dziękuję za odpowiedź. Celuję w amplituner wielokanałowy, aby mieć możliwość rozbudowy zestawu w przyszłości. Póki co środki są ograniczone, a z tego co wyczytałem lepiej na "dzień dobry" zainwestować w dwa lepsze głośniki przednie, niż kupować w tej samej cenie słaby zestaw 5-głośnikowy. Z drugiej strony zainteresowała mnie Twoja propozycja amplitunera stereo. Niestety przy Klipsch'ach cena wychodzi grubo ponad 4tys, a to nieco za dużo dla mojej żony Wstyd się przyznać, ale nie wiem nawet na jakie parametry patrzeć ogólnie przy zestawianiu wzmacniacza do kolumn - żeby dobrze współgrało i żeby jedno drugiemu krzywdy nie zrobiło. W tej tematyce jestem dyletantem, dotąd mamy w domu soudnbar Samsunga i tutaj kończy się moje doświadczenie.
 5. Witam, przyznaję bez bicia że jestem kompletnym amatorem w tematyce audio. Próbuję skompletować zestaw amplituner + 2 kolumny w cenie max. 3500 zł. Opieram się, ze względów praktycznych, na sprzęcie dostępnym w sieciówkach (MediaEx, MediaMarkt, Neonet, EURO RTV). Zastosowanie: 99% domowe (duży salon o powierzchni około 30m2) Okolicznościowo: impreza w knajpie, 35 osob, ok 60m2 (impreza za 2 tygodnie, stąd sprawa dosyć pilna) Wymogi? By grało odpowiednio głośno i odpowiednio czysto Amplituner musi być wyposażony w funkcje Bluetooth, bo z praktyki wiem że w domu smartfon będzie źródłem muzyki w 90% przypadków. Na razie skupiłem się na amplitunerze: YAMAHA RX-V481, koszt około 1850 zł. Pozostaje mi więc około 1600-1700 zł na 2 kolumny. Czy ktoś jest w stanie zaproponować jakieś dobre kolumny do tego amlitunera? Może lepiej wziąć tańszą wersję amplitunera (V381 jest ok. 600 zł tańszy), i wówczas na kolumny wydać więcej? Będę wdzięczny za pomoc.
×
×
 • Utwórz nowe...