2pac

Uczestnik
 • Zawartość

  24
 • Dołączył

 • Ostatnio

O 2pac

 • Ranga
  Debiutant
 • Urodziny 07.09.1982
 1. W Internecie jedni polecali KODI - ale u mnie kompletnie nie dogaduje się z amplitunerem, po jego włączeniu przywiesza TV. Podobno działa SPMC, ale jest jakiś PMC hack... a to jak by coś źle zadziałało, podobno może uszkodzić nawet sprzęt audio... VLC jeszcze nie testowałem. Podobno aktualizacja do wersji 7 androida w SONY i tak zamyka temat, bo nawet passthrough w SPMC przestaje działać... A może są jakieś odtwarzacze blu-rey z wejściami USB, które spokojnie ogarniają temat?
 2. Subwoofer ma byc podłączany wyłącznie na czas oglądania filmów, potem wędruje do innego pokoju, gdzie nie jest w obszarze wyłączonym z narzekania żony... Amplituner z telewizorem mam połączony HDMI w wersji 1.4. Nie mam w ogóle kabelka optycznego. Telewizor ma ubogie menu w kwestii konfiguracji dźwięku przestrzennego, niby coś tam można "ulepszać", a faktycznie to mówimy o psuciu dynamiki... skupić się trzeba wg. mnie na aplikacji pod androida, która pozwoli na zaawansowaną konfigurację dźwięku przestrzennego. Nie ma problemu gdy sygnał idzie z dekodera nc+, sygnał przechodzi najpierw przez amplituner i następnie obraz do telewizora. Po ustawieniu oryginalnej ścieżki dźwiękowej w dekoderze i włączeniu tryby surround jest wszystko ok. Dekoder nc+ odtwarza przez USB jedynie filmy w Dolby Digital, a tych coraz mnie... Nie wieżę, że nie ma aplikacji pod android, które potrafią zarządzać dźwiękiem przestrzennym: - formatem wyjściowym audio w trybie passthrough, - kodekami dźwięku przestrzennego.
 3. Ze względu na niski WTŻ (Współczynnik Tolerancji Żony) subwoofer mogę kupić, ale mam odpinać na czas nie oglądania filmów... pytanie: czy można tak skonfigurować amplituner Denon AVR-X2300W aby do oglądania filmów odcięcia na głośnikach przednich były (czyli jak jest subwoofer), a do słuchania muzyki nie było. Dali Zensor 7 nie potrzebują do słuchania muzyki wspomagacza, dlatego odrzuciłem rozwód z żoną, jako rozwiązanie problemu z oddzielną konfiguracją odcięcia dla rożnych wejść sygnału. Jak zrobić by Sony Bravia KD-55XD8005 przekazywał dźwięk przestrzenny do amplitunera Denon AVR-X2300W. Obecnie wyświetla się na amplitunerze: "surround TV", a jak się dowiedziałem kilka dni temu jest to oszukane surround... prawidłowo powinno pojawiać się: "DTS", "Dolby Digital", itd.
 4. Pewnie z cenami nic się nie ruszyło, jakieś ruchy pewnie będę w okolicy wakacji, może końca roku. Piszę, bo chciałem jeszcze zorientować się w kwestii kabelka do podłączenia subwoofera. Denon AVR-2300W z Klipsh R-112SW łączy się przewodem RAC-RCA? Ja potrzebuje przewód o długości 3m, żebym nie miał wątpliwości czy nie jest to najsłabsze ogniwo - z jakim kosztem muszę się liczyć? Rozrzut cenowy jest od 20 do prawie 300zł...
 5. Zależy mi by to dobrze grało z tym co mam, teraz naprawdę dobrze jest w filmach, ale po co maja dostawać po tyłku głośniki, jak lepiej zrobi to odpowiedni subwoofer. Czy z Klipsch r112sw da się zejść do 2.000zł? Na tą chwilę pod uwagę biorę Klipsch r110sw lub Klipsch r112sw, bo słyszałem je w połączeniu z DALI. Jeżeli miałbym jakiś komentarz odnośnie innych, tak jak opisywano mi moje propozycje głośników, to wtedy otworzę się na inne propozycje.
 6. Chciałem nawiązać do tematu, gdy dobierałem sprzęt do kina domowego, ale zaginął... Amplituner AV: Denon AVR-X2300W Głośniki: DALI Zensor 7+1+Vokal Sprzęt od grudnia zeszłego roku, najpierw cieszyło oglądanie filmów na starym telewizorze Bravia 40" z głośnikami Zensor 7 i Vokal. Później fajnie bo zawiesiłem głośniki Zensor 1. To znowu telewizor zmieniłem na większy... no, a teraz czas na subwoofer. Wprawdzie dla sporej większości ludzi spokojnie wystarcza to co daje mój sprzęt, to zawsze wybuch z subwoofera będzie mocniejszy. Na jednym z odsłuchów, miałem okazję usłyszeć różnicę miedzy filmem z i bez subwoofera. Głośniki DALI Zensor 7, subwoofer Klipsch za ok. 1.600zł (niestety nie pamiętam oznaczenia, cena po rabacie) i w sumie o takim budżecie do 2.000zł myślałem. Co możecie doradzić?