rados

Uczestnik
 • Zawartość

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

O rados

 • Ranga
  Debiutant
 1. Nie chciał bym za dużo stracić w dźwięku, wiem jaka jest różnica między płytą studyjną a najpopularniejszą mp3 128, którą najczęściej odtworzymy w serwisie internetowym, dlatego spycham odbiór przez tv na ostateczny. Decydując się na pm6005 podłącze prosty odtwarzacz przez coax, płyta jest nagrana w dobrej jakości najkrótszą droga do daca 0,5m (długość przewodu też będzie miała wpływ na pogorszenie jakości) takie połączenie powinno wyjść dobrze. Chcąc korzystać z plików cyfrowych bezstratnej jakości i radia internetowego myślę o dokupieniu (doskładaniu) na odtwarzacz sieciowy, znalazłem za 799zł Audiolab M-NET. Decydując się na wzmacniacz z dac myślę że dobrze celować w odtwarzacz bez kolejnego daca (po co płacić dwa razy za to samo urządzenie). Czy ma sens inwestowanie w taki sprzęt, rozumiem że wyjdzie nieporównywalnie lepiej niż przez tv, jednak trzeba pamiętać o jakości źródła. Warto iść w tym kierunku oczekując dobrej jakości, porównując do odtwarzania audio cd. Czy odbiorę dobrej jakości muzykę przez radio internetowe?
 2. Proszę o wyjaśnienie dlaczego tv jest takim złem, dajmy taki przykład plik wav 192/24 dostarczony przez usb lub wi-fi/ethernet do tv dalej kabelkiem cyfrowym do przetwornika cyfrowo analogowego w wzmacniaczu, na pewno jakość pliku ma znaczenie oraz dac który to przetworzy, jaki ma wpływ tv na pogorszenie tej transmisji nie rozumiem. Idąc tym tokiem rozumowania, prosty (tani) odtwarzacz podłączony cyfrowo do wzmacniacza zrobi taką samą robotę. Zastanawiam się więc po co dac w wzmacniaczu, nasuwa się pomysł żeby kupić tańszy wzmacniacz plus odtwarzacz strumieniowy. Jak to się ma do siebie porównując taki sam przetwornik w odtarzaczu i wzmacniaczu, nie wychodzi na to samo?
 3. Dziękuje za pomoc mam teraz bardziej rozjaśniony mózg i prościej będę mógł dokonać trafnego wyboru. Pójdę w tym kierunku, dla mnie teraz cenna lista, będę musiał przesłuchać. Pozdrawiam serdecznie.
 4. Rozumiem że prawdziwą jakość otrzymam dopiero z audio cd, dobrym pomysłem jest odtwarzanie przez blu-ray kablem cyfrowym do daca w amplitunerze, czy z zewnętrznego odtwarzacza po analogu. Zawsze zastanawiało mnie dlaczego prosty odtwarzacz kosztuje tak dużo, pewnie zależy to od przetwornika. Muszę przyznać że popełniłem błąd z bronze1, teraz do mnie dotarło. Trzeba będzie kasy dozbierać. Zrozumiałem też dlaczego nie łączył byś podobnie grających wzmacniaczy z kolumnami, z jednej strony charakterystyka dźwięku bi mi odpowiadała w spokojnych melodyjnych klimatach, tylko taka ciepła klucha pewnie zawiedzie w rockowej kapeli z braku ostrości i dynamiki. Tak więc trzeba dobrać głosniki tak żeby uzupełniły pewne braki wzmacniacza.Tak sobie snuję... Magnat Quantum 673 są w podobnej cenie, czytam że często polecane są też Dali Zensor 3. Jak to zagra z Marantzem?
 5. Tv jako odtwarzacz podłączony do sieci domowej będzie odtwarzał pliki(dobrej jakości) z komputera lub bezpośrednio z usb, czasem radia serwisy internetowe. Drugim źródłem do audio cd będzie odtwarzacz blu-ray podłączony bezpośrednio do wzmacniacza przez spdif Czy nie jest tak że większość monitorów podstawkowych to są właśnie tylne efektowe? Czytałem na ruskim serwisie test w którym autor pisze że basu jest bardzo dużo jak na takie małe monitorki, aczkolwiek nie zależy mi na tym żeby bas się niósł po całym bloku. Monitory myślę że kupiłem w dobrej cenie -1060zł, mogę jeszcze oddać, uznałem że moc wystarczy w małym pokoju mam soundbar 60w rms na 12m2 i spokojnie nagłaśnia pomieszczenie (oczywiście ze słąbą jakością). Czy nie uzyskam takiego samego efektu wykorzystując pełną moc mniejszych monitorów niż kupowanie mocnych i słuchanie na pół gwizdka. Muzyki nie będę głośno słuchał, zależy mi na melodyjności szczegółowej przestrzennej sceny, barwy neutralnej lub ocieplonej, bez większych wymagań. Rozumiem że są po prostu nieopłacalne w stosunku cena/brzmienie. Stawiam na Marantza, jeśli te MA B1 to błąd co proponujecie?
 6. Dziękuję za odpowiedzi, myślę że lepszym rozwiązaniem jest wbudowany dac. Czytałem testy Marantz PM6005 bardzo spodobała mi się specyfika tego wzmacniacza, czy ma sens łączenie z MA rozumiem że kolumny będą ograniczały piecyk. Zależy mi również na dobrym przetworniku, płyty będę odtwarzał na blu-ray przez coaxial. Czy ma sens wymiana w przyszłości kolumn na większe? salon 16 m2 lecz miejsce do odsłuchy trzeba zawęzić do 3x3m, głośniki chce rozstawić 2,5m od siebie.
 7. Witam, poszukuję niedrogiego urządzenia do napędzenia Monitor Audio Bronze 1. Chciałbym przeznaczyć ok 1000zł na nowy sprzęt. Nie jestem wymagającym słuchaczem, jedną konieczną rzeczą jest wejście optyczne, telewizor będzie pełnił funkcję odtwarzacza. Sporo przeczytałem i znalazłem: Denon DRA-F109 Onkyo A-9010 O Denonie znalazłem dobre i złe opinie, ogólnie klasa D ma słabe oceny. Podoba mnie się kompaktowa budowa, nie ma tutaj mnóstwa analogowych wejść z których nie będę korzystał oraz tuner; Onkyo ma same dobre oceny, choć wyczytałem że klasa B ma duże zniekształcenia. Jak wyjdą w porównaniu ze sobą, może coś innego, budżet mogę naciągnąć do 1500zł. Dodam jeszcze że wcześniej muzyki słuchałem na 10-letniej mini wieży Philipsa, dźwięk dla mnie przyzwoity, choć oczekuję teraz coś lepszego.
 8. ...