Skocz do zawartości

piorut

Uczestnik
 • Zawartość

  21
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O piorut

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Wałbrzych
 1. Może nie na temat, ale też zauważyłem to co Pygar. Wiadomo, że nie ma detalu po powiększeniu (do tego kompresja na forum), ale naświetlenie i kompozycja wyszły bardzo dobrze. Też mi się bardzo spodobało, mimo, że to nie studio i nie było takich poczynionych nakładów. Ile razy nie widać wszystkiego, bo za ciemno itd.
 2. Tak, dobrze to nazwałeś. Fajnie posłuchać (tak dla ogólnej ciekawości, zobaczyć jak utwór inaczej brzmi, gdy gdzieś indziej jest położony akcent), ale w tym modelu Accuphase ta średnica była taka wyodrębiona, nie tworzyła całości pasma jak w MR.
 3. Witam, dziś było porównanie Sansui AU-alpha 907MR i Accuphase E-406V. Słuchałem wraz z kolegą Bumpalumpem. Miałem dość długą przerwę w odsłuchu 907MR, na pierwszy ogień poszedł Accuphase. Już w czasie tego odsłuchu zapadł prawdopodobny werdykt, ale wolałem jednak podłączyć potem Sansui i dopiero potem wydać osąd. Odebrałem model Accuphase jako kładący nacisk najbardziej na średnicę. Jest ona kolorowa, wyraźnie zaakcentowana, co by się nie działo w realizacji utworów. Nawet tam, gdzie wiemy, że miało przyłożyć dołem, wręcz miało być to dominujące pasmo to Accuphase na to nie pozwoli. Ze względu dla mnie na wyeksponowaną średnicę niektóre elementy w utworach podobały mi się jakby na nowo (może to być ze względu na to zaakcentowanie), w paru miejscach na wokalach Accuphase zagrał dla mnie lepiej niż 907MR, tak jakby pokazując bardziej fakturę głosu (coś jakby widzieć obraz a po chwili oglądać za pomocą szkła powiększającego). Czasami też budowanie sceny w głąb było ciekawe, ale może to być kwestia tej wypchniętej średnicy. W mojej ocenie to koniec zalet względem Sansui. Całościowo Accuphase brzmi matowo, to słyszałem od razu, że to nie ta żywiołowość, barwa i przestrzeń, ale nie ma to jak porównać po sobie. Do tego brakuje bezpośredniości, potęgi brzmienia. Widać, że Accuphase potrafiłby utrzymać w ryzach dół pasma, ale schodzi b.krótko (mogłoby to nawet dłużej potrwać), nie tak nisko. Jeśli ktoś ogólnie nie chce dołu w normalnej/większej ilości to być może jest to recepta, ale dla mnie to jest niedostatek w tym Accuphase. Po prostu nie odgrywa tego jak powinien. Scena jest też w nim węższa, gra pomiędzy kolumnami. Lepiej było w głąb. Dla mnie po włączeniu i odsłuchaniu po chwili pomyślałem, że E-406V gra całościowo gorzej (ale to było z pamięci) i to samo potwierdzam po bezpośrednim porównaniu.
 4. A z drugiej strony - zawsze bliżej w stronę własnej, na ile to możliwe obiektywnej opinii. Raz, że cały sprzęt mocno w górę, dwa osłuchanie i trzy wszystko w jednym miejscu. Tylko się cieszyć z takiego komfortu. Tylko wolnego czasu trzeba sobie dokupić.
 5. Piotrek fajnie, jak już uda Ci się to wszystko poznosić w jedno miejsce. Plecy to będą musiały odpocząć. Ale wszystkie wzmacniacze będą mieć te same, wspaniałe kolumny. Doborowe towarzystwo jak to się rozegra, przyzwyczai do siebie.
 6. Doktormun - jasne, dokładnie, trzeba uważać, bo nie można powiedzieć, że coś jest bezwzględnie lepsze (w zależności od gustu). Po prostu może być tak, że to w zależności od gustu cała linia 907 to brzmienie w zależności od preferencji (tylko zdziwiła mnie ta przepaść lat a jakby to samo brzmienie B2301L a 907NRA). Nie wiem czy kiedykolwiek będzie mi dane posłuchać takiej ilości modeli (a jeszcze trzeba zapewnić zbliżone warunki odsłuchu), stąd jeśli ktoś miał u siebie różne sprzęty to zawsze miło się czyta opinie. Mamy jeszcze te specjalne modele (AU-07, 907 Limited) a jak umieścić B-2103/05+C2105 lub te jeszcze wyżej B+C. W sensie nie bezpośredni ranking, tylko jako klasę zagrania wszystkiego, oddanie detali itd. Po prostu zwykła ciekawość, zwłaszcza, że u wiele osób na forum wiedza/posiadane sprzęty się powiększyły.
 7. Wspaniałe te zdjęcia NRA, cała dokumentacja z rozbiórki i przywrócenia pięknego stanu. Kto wie czy to nie najlepiej udokumentowany wygląd wewnątrz i na zewnątrz w sieci 907 NRA? Z przyjemnością przeczytałem też opis brzmienia (opinia różni się od tej, która była wiele lat temu). Czubsi to już teraz chyba nie ma modelu z tych wszystkich wysokich, który miałbyś parokrotnie u siebie na przestrzeni lat, ciekawe czy jeszcze kiedyś pokusisz się o opinię nt. brzmienia wielu wysokich modeli, tylko nie tak jak kiedyś sam pisałeś nie zasadzie rankingu (bo to krzywdzące, potem ktoś to wszędzie cytuje itd.), tyko bardziej występowania cech - piszę dlatego, że choćby teraz NRA inaczej zostało odebrane a na przestrzeni lat przybyło doświadczenia itd. Oczywiście bez modeli modowanych, bo jedna sztuka na tej planecie też w niczym nie pomoże. Zrewidowany opis (może kiedyś) byłby bardzo ciekawy. Bo przykładowo (jeśli dobrze rozumiem Twoje słowa) to w integrach firma generalnie udoskonala brzmienie (może czasami jakiś skok w bok), ale od DR modele były coraz bardziej doskonałe (z różną sygnaturą, co kto lubi), ale generalnie jako kierunek i patrząc ostatecznie na NRA to jednak ciągle w górę. Zastanawiam się tylko jak np. odnieść się do podobieństwa B2301L do 907 NRA, w sensie, że firma już kilkanaście lat wcześniej stworzyła takie brzmienie, potem rozwój, ewolucja firmy, a zamyka serię (jeśli chodzi o standardowe modele), tym co już było o wiele wcześniej.
 8. Witam, pytanie od strony technicznej, jeśli ktoś miał doświadczenie. Jak wygląda parowanie tranzystorów mos-fet w Sansui, czy tranzystory obu kanałów mają identyczną grupę wzmocnienia dla obu typów przewodnictwa (jeśli jest jakaś różnica chodzi o B-2103)? Chodzi o to czy fabrycznie były takie same czy pomiędzy oboma blokami mogą być różnice w serii? W sprzętach niższej klasy z tego co pytałem już oba kanały mają tą samą serię.
 9. Czubsi do odrobienia zadanie domowe na przyszłość. Wklejam wnętrze, gdzie gra Sansui. Na szybko ustawione, rozstawione. Dopiero będę sprawdzał jak poustawiać paczki. Zdjęcie tylko do zilustrowania. Najbliższe okno czasowe to weekend. Do tego niestety mam pewien problem sprzętowy, który mocno rzutuje mi na odbiór. Muszę to też pokonać, dopiero wtedy, jak i po ustawieniu prądowym wzmaka wszystko będzie bardziej miarodajne.
 10. Spoko, dzięki za powitanie tu. Jasna sprawa, zawsze więcej opinii wyśle się w świat.
 11. Po prostu chciałem zadać zwykłe pytanie, ale też rozumiem, że w wyniku wielu wpisów później inaczej patrzy się na nowych przybyszów. Ponad 3 lata. Z Hifido. Nie był grzebany potem przez nikogo. Lubię jak to nazwać "piękne upiększenie" przez MR-kę (Bo czy istnieje tak naprawdę realizm? Każdy to inaczej definiuje, a nie każdy też tego potrzebuje itd.), czyli barwę, potęgę, całą spójność przekazu (po spaleniu trafa posiłkowałem się moją zastępczą CA-1010 i nie ma porównania, nie da się po prostu, ale miałem zasilanie do kolumn). Ale zdarzyli się słuchacze zaawansowani, doświadczeni to też doceniali czynniki o których pisałem, ale miewali zastrzeżenia do lokalizacji (ale to też pozostałe elementy mogą decydować). Posłucham dłużej, tym bardziej, że będę zestawiał to na 2 różnych kolumnach zobaczę różnice. Nie piszę o tym co słyszałem gdzieś indziej, bo to wszystko inne (system, pomieszczenie, akustyka), u mnie były różne rzeczy (Luxman, Accu), ale jednak niższej kategorii jak to umownie określić czy inne ogólnie wzmaki (ale też niżej), więc nie będzie to miarodajne (w sensie wypadały te rzeczy gorzej, musi być równorzędny przeciwnik). Za jakiś czas mam nadzieję, że mając teraz trochę więcej sprzętów z kimś się zgadam na wizytę u mnie np. z lepszym piecem i będzie można więcej wtedy powiedzieć/porównać. Z innymi Sansui nie miałem do czynienia. Pozdrawiam
 12. To prawdopodobnie w niedzielę. Kolumny są podłączone nowe. To wszystko jest nowe i nie sposób zweryfikować trafa. Będę musiał przemeblowanie zrobić, podstawić stare paczki i wtedy coś powiem. Ale to też będzie z pamięci, dodatkowo teraz słucham na nowych i po 2 tygodniach inaczej odbiorę granie starych. W sensie moja wypowiedź może być obarczona błędem, może mi się coś wydawać. Szkoda, że stare trafo się spaliło. Ale postaram się coś napisać.
 13. Czubsi - nie wiem czy wszystko zostało dobrze zrozumiane. To napiszę jeszcze tytułem wyjaśnienia (gdyż coś innego jest spotkać się, porozmawiać, a czasami słowo pisane na forum zostaje źle zrozumiane, a nie taka jest intencja). Wiem, że na wielu ludzi były wylewane pomyje, byli obiektem drwin. Była też prośba, by nie pisać o cenach, podawać linków itd. Dlatego szanuję uczestników i nie podałem odnośnika. Szanuję pracę wszystkich, jeśli ktokolwiek robi jakąkolwiek modyfikację, inni to opisują to nie mam podstaw by nie wierzyć, negować czyjeś wyniki. Stąd widzisz napisałem, że może nie skojarzyłem, że to Twoja praca (a i jak zaznaczyłem dalej nie byłem pewien czy to o to chodzi ,no i okazało się, że nie o to chodzi). Nie używam podwójnego dna, po prostu napisałem zwykłe pytanie. Tu po prostu ktoś zrobił zdjęcie wnętrza od spodu, ja to źle zinterpretowałem (no chyba 99,9% aukcji to ludzie robię wnętrze z góry wzmacniacza) i taki zdziwiony byłem wyglądem. Ale szybko swoją drogą chyba ten wzmak poszedł. Rzadkość u nas. P.S. Kolega Bumpalump u mnie słuchał Sansui. Pozdrawiam wszystkich
 14. Czubsi po Twojej odpowiedzi mogę się teraz domyślać (choć pewny nie jestem). Wiem, że potrafisz ulepszać, windować modele i zakładam, że ten egzemplarz wyszedł z Twojej ręki? Tylko, że nie znam sprzedającego, nicku nie skojarzyłem z audio, stąd (o ile moje założenie jest dobre) nie jest to oczywiste w 100%. Wiem zarówno stąd czy innego forum pamiętam, ale nie widziałem na żywo Twoich prac, nie znam się na budowie w środku itd. Zwykłe pytanie z mojej strony, wątek (nie forum) cały czytałem na przestrzeni czasu, ale można nie skojarzyć, zapomnieć, nie trzeba od razu zakładać niechlujstwa u drugiej strony. Przyznaję patrząc na tą aukcję, że nie skojarzyłem. Sprzedający modyfikacjami też się nie pochwalił. Najważniejsze jednak oczywiście, by czerpać z forum, czytać zanim zadamy pytania, z tym się zgadzam. No i oczywiście współdzielić pasję. Pozdrawiam
 15. Audiowitt czy to pytanie do mnie? Oczywiście nie mam problemów z odpowiedzią, kwestia tylko czy nie chodzi o pytanie z Post #2216 (wtedy to nie ja).
×