Skocz do zawartości

piorut

Uczestnik
 • Zawartość

  69
 • Dołączył

O piorut

 • Ranga
  (Nie)stały bywalec

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Wałbrzych

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Faszi zniechęciłeś się do audio czy do marki Sansui? W obu przypadkach szkoda by było. Dość mocno zaangazowałeś się w temat, już chyba dobrze grało u Ciebie.
 2. Kolorystycznie bardzo ładnie wyszło (nie jest to żadna ironia, po prostu piszę tylko jak wygląda zdjęcie). Blat, boczki, ładnie wszystko utrzymane. Przyjemnie popatrzeć.
 3. Elektron6 dzięki za odpowiedź. Możemy mieć różne gusta, wymagania, ale ważne jest, że rozmawiamy na przykładach. Nie miałem większości z tych sprzętów, znam tylko sposób gry Luxmana (tranzystor, który podałeś), słuchałem kiedyś Pioneera SX-1050 czy Accuphase E-303X. Nie mam punktu odniesienia do Sansui z l.70, ale porównywałem u siebie z serią 907 czy AU-07. Osobiście dla mnie sprzęty te przegrywały zdecydowanie z Sansui jeśli chodzi o realizm. Słuchałem też wyższych serii Accuphase i było to tak samo. Jak już pisałem - możemy szukać czegoś innego, ale dyskusja na argumenty jest ok.
 4. Elektron6 - dobrze jest porównać, wymienić doświadczenia, warto jest też wiedzieć, co może być lepsze. W końcu na tym to polega, by słuchać lepiej grającego sprzętu. Napisz proszę kilka modeli Sansui, które miałeś i z jakim sprzętem konfrontowałeś (czy to bezpośrednio czy z pamięci). Wtedy ma sens merytoryczna wymiana argumentów.
 5. Faszi - na coś się ostatecznie się pewnie zdecydujesz. Ale jeśli kryterium miałby być tylko dźwięk to któraś z integr wygrywa? Wielokrotnie z Mariuszem słuchaliśmy u mnie Accuphase serii 3/4/5 i nigdy dla nas nie okazało się lepsze. Dla mnie jeśli mam zwycięzcę w brzmieniu to nie mam rozterek.
 6. Dzięki za wrzucenie katalogu. Ciekawa rzecz, pierwszy raz widzę tak obszerny katalog Sansui. Całkiem sporo rzeczy oferowali w Europie.
 7. Spokojnych i zdrowych przede wszystkim Świąt Wielkanocnych dla wszystkich.
 8. San-sui dzięki za dwa dobre, zgrabnie napisane wrażenia z odsłuchów i porównań. Miło się czytało, sprzęty słuchane były z wysokiej półki, ale oprócz B-2105 z nie ostatniej dekady istnienia firmy. A dla Ciebie ten najstarszy MOS zabrzmiał najlepiej. Dzięki jeszcze raz za napisanie.
 9. Bardzo przyjemny widok. Panowie udanych odsłuchów.
 10. Mnóstwo roboty przy tym egzemplarzu. Można mieć satysfakcję z posiadanego oldtimera, ale nakład pracy, rozpoznanie tematu olbrzymie. Nie tak łatwo trafić na zadbaną sztukę. Chyba jeden z trudniejszych przypadków u Ciebie na serwisie. Rozkręcacie się. Również może być bardzo ciekawe porównanie, B-2102 nie znam. Ale ogólnie jeśli ta najstarsza to też w wersji MOS FET to super spotkanie pewnie będzie. Trzymam kciuki, oby się udało.
 11. Ciekawie się czytało o kablach. Od cen niektórych można dostać zawrotu głowy, ale po to jest życie, by spróbować a nie krytykować. No, ale te Ortofony w garażu... Pelcu - koledzy dobrze Ci radzą. Ze źródłem zostań jeśli na razie finanse (poza tym to możesz zostawić na koniec). Samcro dał Ci też bardzo dobrą propozycję, poczytaj/poszukaj, może ktoś ma takie paczki. Co do wzmacniacza - jeśli się przełamiesz i zastanowisz nad serią 607 - to może to być docelowy wzmak. Odwiedź kogoś, kto ma. To już wysoki poziom grania i może się okazać, że wybór na długie lata.
 12. Panowie MarekB i Samcro - to będziecie mieć sporo okablowania na testy, ciekawe co wyjdzie z Waszych porównań. Z posiadanych przeze mnie najlepszym przewodem RCA jest Ortofon 7NX-705. Neutralny, transparentny i bardzo rozdzielczy.
 13. Witam, z kolegą Marr posłuchaliśmy w zasadzie dla tradycji i porównaliśmy tym razem Accuphase E-405 i Sansui AU-07. Mimo, że wiekowa integra od Accuphase'a to chyba najbardziej spodobała mi się z dotychczasowych modeli. Poprzednio słuchaliśmy E-550 i dynamika była na zdecydowanie wyższym poziomie, ale co z tego jak bas odstawał spójnością od reszty. Tu przynajmniej wszystko ze sobą współgrało. Opiszę krótko, bo nie ma się co rozwodzić, na plus Sansui: lepsza scena wszerz i w głąb (ta w głąb to nawet na bardzo cichym słuchaniu ujawniła się w AU-07, które słuchaliśmy jako drugie. To pierwsza rzecz, na którą zwróciłem uwagę), szybkość i dynamika, większy realizm i to wszystko składa się na lepsze tło i rozdzielczość. Jedyne co to chwilami mógłbym zapożyczyć bas z Accu, tu mi się podobał w niektórych momentach. Ogólnie ten model Accuphase jest bardzo stonowany, delikatny. Generalnie duża przewaga Sansui w każdym aspekcie.
 14. Mario100007 ciekawy opis,. Na wylot znasz swój system, cenne co opisałeś jeśli chodzi o zmiany (rozłożone na składowe) po wyczyszczeniu.
×
×
 • Utwórz nowe...