Skocz do zawartości

piorut

Uczestnik
 • Zawartość

  176
 • Dołączył

 • Ostatnio

O piorut

 • Ranga
  Sympatyk

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Wałbrzych

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. A ok. Wyglądało tak estetycznie, że myślałem, że to jakaś rewizja produktu.
 2. Hubert Hubert to jest jakaś fabryczna, ale lepsza wersja? Standardowo te Kashimury nie mają chyba wejścia na gniazdo IEC i tu chyba dobry Furutech jest. Miałeś inne trafo, by zobaczyć różnice?
 3. Miłośnik Sansui miło było przeczytać ciekawą, długą wypowiedź. Świetny wpis.
 4. Jasne. Tylko 300% różnicy powoduje już całkiem inną kwotę. Jeśli jest to 30% to warto dołożyć do egzemplarza ze znaną historią. Ale tu ta różnica powoduje, że możemy nabyć jeszcze kolumny i źródło. Wszystko zależy czy mamy 30k pln na wszystko czy 90k pln na wszystko przykładowo. Jeśli się trafi na dobry egzemplarz Sansui to przeważnie służą już ludziom wiele lat. Nie sprzeczam się ani nic. Dla mnie finansowo tylko ta różnica jest ogromna.
 5. Tego Accuphase nie. Chodziło mi, że oba Ci się podobają, ale w sensie wydanych pieniędzy MR wypada znacznie korzystniej (ogólnie ceny rynkowe uwzgledniając). MR miałem kilka lat.
 6. Super. Dzięki za opis. Ale w kategorii jakość/ceny jest duża przewaga.
 7. Tadku to, że natrafiłeś na tą wzmiankę również o Luxmanie może świadczy, że obie firmy są w mniejszości? Sansui nie musi być w czymś jedyne. Raczej ta ręczna robota została podkreślona przez redaktora jako coś rzadkiego ogólnie na tle całego rynku. Można natknąć się przy B-2301 że ma 550W przy 4 Ω (audioheritage), czyli niemal podwaja. Tak jak robi to wiele Luxmanów i Accuphase (podaję informacyjnie bo do tego się dokopałem). Już ostatnio było nt. traf, co miało być powiedziane to już zostało (jeśli będzie ciekawostka produkcyjna to czemu nie), było o terminalach (zrób tą wymianę jak fundusze pozwolą), z mocą też. Tadku - każdy sprzęt można by tak rozebrać i coś znaleźć, co nie spełnia oczekiwań. Ale bardziej chodzi by tego posłuchać. Przecież można by popaść w skrajność i porównywać grubość blachy na obudowie. Osobiście z ostatnich wpisów ciekawie było przeczytać (bardzo skromne, więcej byłoby po prostu bardziej interesująco) wrażenia kolegi Braapa. Nie musi być, że Sansui bezwzględnie wygra, ale powiemy taka "równość" 907MR i E-470 bardzo dobrze świadczy o starszej konstrukcji, pod względem sonicznym i ekonomicznym.
 8. Tadku tak. Tylko to słowo "gdyby". Skupiamy się na tym co mamy i co istnieje w danym budżecie. To ta sama dyskusja co z terminalami. Uwzględniamy co mamy na rynku. Dla akademickiej wiedzy jak się uda to zdobądźmy wiedzę dla mocy przy 4Ω. Ale szereg innych rzeczy może zdecydować jak coś zagra nie tylko moc. Oczywiście ma znaczenie, ale nie tylko. Gdyby tak było to Luxman nie zrobiłby pieca 120W, skoro Accuphase ma na tym poziomie 220W (by porównać ten sam segment i ceny oraz współczesne istniejące produkty - warunki gry na konsumenckim rynku te same). Luxman nie strzelił by sobie w kolano, gdyby tylko moc decydowała. Albo podeszli inaczej do tematu, większość rynku ma kolumny, które da się stosunkowo łatwo napędzić. A dla elektrostatów, Infinity itp. nie będziemy się naginać, skoro "szczęście" w dźwięku można osiągnąć na poziomie 50-150W i większości kolumn. Nie oznacza to, że żadna z tych dróg jest zła.
 9. Ok. Czyli jeśli ktoś wie, umie to podać to będzie nowa informacja. Tylko w aspekcie technicznym, natomiast niekoniecznie będzie mieć to przełożenie na dźwięk, co parę porównań z Accu udowodniło. Zgadza się Tadku?
 10. Tadku ale nie jest powiedziane, że Sansui przy normalnych poziomach zagra gorzej niż Accuphase przy tych 3 Ω. Moje kolumny mają 4 Ω, nie mam wrażenia, że czegoś brakuje przy Sansui.
 11. Dokładnie - tak jak do Infinity nikt nie podłącza lampy (i przyjęło się to za naturalne) tak i pewnie Krell lepiej udźwignie niż Sansui kolumny Infinity pod względem energetycznym. Nie do wszystkiego jest wszystko. Ale jeśli przy standardowych kolumnach w/w Accuphase wypadły gorzej niż Sansui to kwestia czy bardziej wydajne Accu (od Sansui) zagrałoby tak jak Krell z Infinity czy też znowu czegoś by zabrakło? Nie wszystko z wszystkim zagra.
 12. Faszi - E550 dokładnie podwajał, ale zagrał słabiej dla mnie od AU-07. Koledze Braapowi E-470 zagrał porównywalnie z 907MR (pomimo innej mocy wyjściowej, ale też ten Accu nie podwaja). Jeśli tak jak Audiowit napisał nie gramy na 100m2 to czy ma to decydujące przełożenie jeśli nie słuchamy na maxa (raczej nikt tak nie słucha)? To tak jak wziąć mniej więcej Luxmana L-509X 2x120W 8 Ohm i Accuphase E-480 2x220W 8 Ohm. Już na starcie w teorii nie można by ich porównać bo całkiem inna moc. A przecież można, mniej więcej ten sam poziom integr. A mocowo na starcie jest dużo większa dysproporcja niż będzie w Sansui przy 4 Ohm. Jest jeszcze kwestia co oznacza oporność kolumn dziś w stosunku do przeszłości. Kiedyś te parametry były chyba rzetelniej podawane. Jest tyle zmiennych i czynników, które wpłyną jak co gra. E-470 też nie podwaja, jest na poziomie 87% (369/422), pytanie ile ma Sansui oraz pytanie, gdzie jest poziom satysfakcji/przyzwoitości bo 87% to nie 100%, więc jednak jakiś margines tolerancji dopuszczasz? Najlepiej niech powiedzą osoby, które posłuchały z różnymi kolumnami i opiszą doświadczenie na ucho. Ale póki co przy tych dwóch egzemplarzach Accuphase nie dało to jakiejś przewagi. Inne czynniki były decydujące.
 13. Faszi - chodziło mi tylko o to, że nie jest to wcale gwarantem sukcesu jeśli chodzi o brzmienie. Wysterujesz bardzo dynamicznie kolumny, a i tak możesz całościowo odbierać gorzej. Tak jak damping factor, tak i podwajanie mocy - może, ale nie musi gwarantować dobrego brzmienia. Rozumiem, o co Tobie chodzi, jedynie niekoniecznie oznacza to sukces (to podwajanie mocy).
 14. Faszi E-550 rzeczywiście było czuć, że sobie fantastycznie radził, dynamicznie odtwarzał dźwięk. AU-07 pomimo większej "grzeczności" wypadła dźwiękowo lepiej (oczywiście dla mnie). I co jest teraz definicją referencyjności - odbiór dźwięku (jeśli przyjąć, że to samo się spodoba) czy podwajanie mocy? Najlepiej słuchać i wtedy oceniać a nie na podstawie danych technicznych. Lampa nie będzie miała bardzo dobrych parametrów technicznych a może urzec niejedenego.
×
×
 • Utwórz nowe...