Skocz do zawartości

piorut

Uczestnik
 • Zawartość

  193
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Wałbrzych

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Bardzo dziękuję za odpowiedź. Kierowałem się gęstością, spośród mizernej dostępności. Nie widziałem tylko czy ścienna czy podłogowa ma znaczenie. Zacznę kompletować całość i mam nadzieję, że będzie poprawa na pustych ścianach.
 2. Cześć. Chcę wykonać panele pochłaniające. Nie ma u mnie w okolicy zbyt dużego wyboru, natrafiłem na Rockwook Steprock Plus o dużej gęstości: https://www.rockwool.com/pl/produkty-i-rozwiazania/produkty/steprock-plus/?selectedCat=dokumentacja produktowa#Specyfikacjeiwymiary Z tego co oglądałem filmy na YT to jeśli wymieniano nazwy wełen, to były to typy na ściany a ta, którą znalazłem w opisie ma, że jest do podłóg: Płyty ze skalnej wełny do izolacji akustycznej i termicznej w rozwiązaniach akustycznych podłóg pływających. Wolę się upewnić - czy taka wełna dobrze spełni swoją rolę jako materiał na panel pochłaniający? Pozdrawiam
 3. Panie Janie. Krótko, treściwie i w punkt. Porównując topowe zestawy uderza jakaś różnica i nie ma co ma siłę opisywać za dużo. Tak jak jest tu w recenzji - po prostu w paru punktach jest lepiej i tak to zostało napisane. Teraz trzeba by sobie przeliczyć dostępność, cenę, stan techniczny B-2301L+C-2301 a serię B-2302+C-2302 albo mieć wersję B-2301L mod. Ciekawe jest też odniesienie do B-2103 i 907NRA. Dużo można wywnioskować z Pańskich opisów. Gdyby była szansa to proszę jeszcze zamienić pre w zestawach(winyl i CD jako źródło). Potem pewnie długo nikt nie będzie miał możliwości trzymania tylu zestawów pod strzechą i opisania, w Panu nadzieja. Pozdrawiam
 4. Pomiędzy końcówkami znaczącej dysproporcji w cenie nie było, ale między modelami pre to prawie 2,5x różnicy w cenie nominalnej. C-2302 było już cenowo w tej najwyższej lidze pre w Japonii na tamte czasy.
 5. Jeśli mogę tylko dodać w międzyczasie pisania tych obszernych recenzji to w linku jest opis co zmieniało się między B-2301/B-2301L/B-2302: http://www.niji.or.jp/home/k-nisi/b-2301.htm W wersji B-2301L zmieniono trafo z 1.3kVA na 1.4kVa a w B-2302 nie żałowano miedzi. Panie Janie jak sił nie zabraknie to proszę jeszcze wymienić pomiędzy zestawami pre. Czytam z przyjemnością.
 6. Jak na preludium do testu to coś wspaniałego. Niesamowicie i wciągająco się to czyta.
 7. Przepraszam, że nie w meritum. Obiecuję poprawę i za jakiś czas wpisy nt. własnego systemu, zmian. Odnośnie wpisu powyżej Tadżitsu. Kilka razy na h to jest niedocenienie tego użytkownika, widziałem choćby wczoraj te popisy. Co chwila zmiana zdań, wycinanie postów, przenoszenie ich za odpowiedzią rozmówcy (kilkadziesiąt stron wcześniej już zwracałem uwagę na to zjawisko), manipulacja. Wygląda to jak mowa oskarżycielska pisana na zamówienie i błyskawiczne zmiany w zależności od potrzeb. Drugi rozmówca wygląda potem niekorzystnie, honorowo i normalnie nie broni się wobec tej podłej manipulacji. A co ten pierwszy musi mieć w głowie, by cyzelować, dopieszczać wielokrotnie każde zdanie. Wygląda to na próbę pyrrusowego zwycięstwa z adwersarzem, jakąś wewnętrzną walkę toczoną w głowie. Prywatna krucjata w imię gloryfikacji własnej osobowości, zmyślonych tez. Wyimaginowany primus inter pares wśród posiadaczy Sansui. Odlot, mentorski ton i obrzydzanie tego forum innym. Za siebie powiem - nie zauważam żadnych kamieni milowych, żadnego wkładu dotyczącego kronikarskiego stylu. Mimo odczuć, że to dzięki tej osobie podobno coś się dowiedzieliśmy. Jedyne pozytywne wpisy to te, gdzie jakiś czas temu były pokazane zdjęcia własnego systemu i opis co się w nim właścicielowi podoba. Przez te wpisy większość osób milczy, jest zdegustowana. Ale zawsze jest szansa na poprawę i pisanie o dźwięku, systemie, postokroć lepiej by było.
 8. Jak jest jakieś minimum "hi-fi" to resztę można sobie zawsze wyobrażać, na bazie dużego stereo. Wiemy, jakby to było słuchając tego gorszego zestawu. Ale jak ma się już ten duży zestaw to odwrotu nie ma. Jasne, można, tylko szkoda tracić informacje zawarte w muzyce.
 9. Może i też kiedyś z powrotem włączę, dzięki za sugestię, że nadal jest co posłuchać. Na razie to w wirze sprzętowym jestem bardziej niż muzycznym, ale mam nadzieję za jakiś czas odwrócić proporcje.
 10. Wizualnie można by się przyzwyczaić, obecnie to kwestia co zostaje do posłuchania w radiu. Co po świetnym analogowym tunerze...
 11. Wierzę, hmmm, czasami widać było niekonsekwencję poczynań, ale Twój tuner to już mix dziwności.
 12. Cześć Panowie. Pre C-2301 stanowiło komplet z B-2301/B-2301L. Większość tych pre ma logo na froncie w formie napisu (Sansui), tak jak końcówka. Dlaczego niektóre egzemplarze pre miały inne logo? Zastanawia mnie taka niekonsekwencja, wersja z tym rzadziej występującym logo była w wersji na rynek japoński, jak i w wersji z selektorem napięć (w tych wersjach znalazłem). Dziwnie to trochę wygląda, pre i końcówka jako całość a mogą mieć inne logo.
 13. Urządzenie w bardzo dobrym stanie wizualnym i technicznym, w pełni oryginalne (zostały wymienione tylko gniazda: zainstalowane oryginalne gniazda WBT-0735 oraz Jantzen Audio HD520). W serwisie wykonano czyszczenie przełącznika źródeł oraz ustawienie punktów pracy. Cena: 10500 pln. Telefon: 600155486.
 14. Wydaje mi się, że są późniejsze wersje tego rankingu. Wiadomo zmieniają się preferencje, ale Paweł dokonywał aktializacji tego rankingu (o ile dobrze pamiętam, trzeba by przejrzeć wątek z audiokarmy).
×
×
 • Utwórz nowe...