Skocz do zawartości

xcwalter

Uczestnik
 • Zawartość

  39
 • Dołączył

 • Ostatnio

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. CD Pioneer mnie zraził w pierwszym kontakcie, gdy współpracował ze wzmacniaczem Pioneer A07. Za dużo w muzyce było koloru żółtego, białego, błysków flesza i zimnej wody. Słuchając, troszkę się czułem jak późną jesienią, w składzie z kamieniem nagrobkowym. Po podłączeniu CD do mojego Luxa, zrobiło się lato, a skład z kamieniem zarósł soczystą zielenią i kwiatkami. Właściciel składu dodał do oferty drewno dębowe i bukowe. Jest dobrze, ale wiem, że może być lepiej
 2. Nie ma w mojej wypowiedzi nutki sarkazmu. Zawiłości językowo-kulturalnych nie chcę rozwijać, bo nie uśmiecha mi się ponowne usunięcie z forum. Jest mi tu bardzo dobrze z wielu powodów, m.in. ze względu na twoją osobę Kable, którymi płynie sygnał z Luxmana do Chario, to czterożyłowe Wireworld Oasis 7
 3. Jak każda piękna dziewczyna, a raczej w tym przypadku bliźniaczki, w pierwszym kontakcie urzekły mnie urodą zewnętrzną. Miękkie linie, frezowania, niezwykle płynne przejście z płyty czołowej w stronę tylnej części obudowy i dodane przez designera jak niby od niechcenia kilka ostrzejszych krawędzi było dla mnie jak otulanie wzrokiem…. A tam  Jednak pokutuje we mnie przekonanie, że piękności nie zawsze potrafią się odezwać. Potwierdziło się to gdy Sonnety zaśpiewały dla mnie po raz pierwszy. Głucho, sucho i bez sensu. Upss. przecież wzmacniacz potrzebuje czasu. Kolumny też. No i ja też nie mogę tak na pierwszej randce. Po kilku godzinach oswajania, układania się w pomieszczeniu odsłuchowym, nareszcie znaleźliśmy właściwą pozycję i się zaczęło… Zupełnie inaczej niż na moich dotychczasowych kiełbasach Bali 350. Po prostu otworzyłem usta z wrażenia. Nieco cofnięte tony średnie, gibki, mocny jak naprężony biceps dwudziestolatka bas i skierowane właśnie w moją stronę tony wysokiego pasma w żaden sposób się wzajemnie nie przenikają, nie łączą w niewyraźny melanż i gra to wszystko tak naturalnie, że zamykając oczy bardzo łatwo nabrać się na złudzenie przebywania przed prawdziwymi emiterami dźwięku. Grają z Luxmanem LV-117 i CD Pioneer PD-S 06. CD nie jest docelowy, a wzmacniacz jak już przestanie mnie zachwycać to też ustąpi miejsca, komuś jeszcze bardziej przyjemnemu. Bardzo przepraszam jeśli uraziłem kogoś swoim opisem, ale tak właśnie to czuję.
 4. Xcwalter, przede wszystkim - to, że dałeś kropki po "k" nie zmienia faktu, że tego typu wyrazów na naszym Forum nie tolerujemy i zapamiętaj to sobie na przyszłość! Więc mam nadzieję, że wiesz co zrobiłeś Pozdrawiam Znaczki rozszyfrowałem. Sens z grubsza też. Idę do konta, siadam i się wstydzę. I mam postanowienie noworoczne. Przysięgam na raka jąder, że ( na tym forum ) nie będę używał słowa kurwa, nawet z kropkami. Pozdrawiam serdecznie
 5. Xcwalter, przede wszystkim - to, że dałeś kropki po "k" nie zmienia faktu, że tego typu wyrazów na naszym Forum nie tolerujemy i zapamiętaj to sobie na przyszłość! Więc mam nadzieję, że wiesz co zrobiłeś Pozdrawiam [/quote] Jak to? To nie można używać wulgaryzmu, za to można pisać powyższym tonem i akcentować go dodatkowo wykrzyknikiem na końcu zdania ? I mam jeszcze jedną prośbę. Wytłumacz mi to: " Więc mam nadzieję, że wiesz co zrobiłeś " Zwłaszcza te dwa znaczki na końcu zdania, bo nijak nie potrafię w całość tego złożyć.
 6. Ku..wa. Przed chwilą wybór był oczywisty. Czy wiesz co mi zrobiłeś?
 7. "... zgodnie z tradycją piszemy wielką (dużą, małą) literą, nie z wielkiej (dużej, małej) litery. Konstrukcja z przyimkiem to składniowy rusycyzm..."
 8. Dziękuję za Violettę Villas. Kolędy śpiewa obrzydliwie nieprzyzwoicie Żona kazała mi to natychmiast wyłączyć. Z mojej strony polecam Katarzynę Cerekwicką, kojarzoną przede wszystkim z przebojami dla dzieciaków. Ale kolędy mega super turbo czad. Po prostu bomba!!! A z całego serca nie polecam przepompowanej i nudnej produkcji Kayi, Karpiel-Bułecki i Kiljańskiego.
 9. Odsłuchałem Onkyo 6130, Maranz 6005 i Cambridge Audio CXN. Bezwzględnie najlepszy z nich jest CXN, daje najbardziej dla mnie przyjemny dźwięk. Jest komfortowy w obsłudze i ma porządną aplikację do obsługi. Między Maranzem jest wyraźna różnica, chociaż tu tragedii nie ma. Też ma fajną aplikację do obsługi przez tablet czy telefon, ale tak jak CA nie ma zainstalowanego Taidala, w związku z czym obsługuje się przez apkę zwnętrzną BubbleUPnP. Onkyo najmniej mi się spodobał ze względu na płytki, metaliczny dźwięk. W dodatku aplikacja fabryczna pięknie się łączy ze Spotifi i obsługujemy wszystko przez grafikę Spotifi, a Tidal jest nieczytelny, trudny w obsłudze i się ciągle wiesza. Zdecydowanie wybieram CXN.
 10. Cześć "1 grudnia firma Linn ruszyła z bardzo ciekawą akcją nazwaną „24-bits of Christmas”. Jej założeniem jest udostępnianie za darmo na stronie Linna jednego utworu w wersji 24-bitowej dziennie." Niestety nie podali wykonawców, a bardzo chciałbym wiedzieć kto śpiewa "Many rivers to cross". Wie ktoś?
 11. Dzięki, już grają: Wotten, Clarke, Miller i inni Wotten najfajniejszy.
 12. Cześć Koledzy Czy możecie mi wskazać jakichś basistów, którzy mają podobny styl do Wojtka Pilichowskiego i są podobnie wyeksponowani w bandzie, ale band ma inne instrumentarium jak to Pilichowskiego? Dręczy mnie ten klawisz, a brakuje bardziej ekspansywnej perkusji perkusji. Dzięki z góry
 13. Już jest wszystko dobrze. Zresetowałem skubańca. Zapodałem mu "mute" z którejś aplikacji i nie potrafiem odnaleźć tego guziczka. Z pilota nie działało! Na razie mam go tylko na testy. Ze sklepu dostałem też na próbę kable Interkonekt Atlas Hyper Integra i kolumnowe po 50 dych za m. ale kable podłączę jutro. Na razie działam na kablach Profigold.
 14. Dziękuję ci dobry człowieku Na razie do obsługi używam Samsung S4, Spotifi, Tidal, APP CA i BubbleUPnP które pozwala obsługiwać Tidala. Mogłem w którymś z powyższych kliknąć "mute" i nie odkliknąć, podczas ciszy w głośnikach.. Poszukując rozwiązania, trafiłem na "przywróć ustawienia fabryczne" w urządzeniu i zagadał Dzięki raz jeszcze.
 15. Cześć Bawiąc się nowiusieńkim strimerem, doprowadziłem do sytuacji, kiedy na wyświetlaczu widać pasek postępu utworu, ale sprzęt nie wysyła sygnału do wzmacniacza. Czy ktoś z was wie jak to zmienić? Walter
×
×
 • Utwórz nowe...