Skocz do zawartości

robix1

Uczestnik
 • Zawartość

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O robix1

 • Ranga
  Debiutant
 1. robix1

  Modyfikacja wejścia wzmacniacza CA Azur 651A

  Dzięki nightrunner. Na chwilę obecną zastanawiam sięczy nie oddać go na gwarancję w związku z tym buczeniem transformatora. Brat przyjeżdża na święta samochodem to by mi go zabrał. Jeśli się zdecyduje to dam Ci znać.
 2. robix1

  Modyfikacja wejścia wzmacniacza CA Azur 651A

  Dzięki, za odpowiedź i wyjaśnienia. W serwisie mówili mi, że takie buczenie to wina niestabilnego napięcia w sieci elektrycznej. Cambridge ma duży transformator i potrzebuje dużo "dobrego" prądu. Marantz PM 6005, którego wcześniej użytkowałem tego problemu nie miał. Odnośnie daca. Zastanawiam się nad wypożyczeniem cambridge audio dac magic 100, albo nostromo 5. Z tych tańszych to chyba najlepsze opcje. Potencjometr tylko przy cichszym słuchaniu daje odczucie słabszej głośności na prawym kanale. Nightrunner tak czysto hipotetycznie jeśli kiedyś zapragnie mi się lepszego dźwięku z tego cambridga, to podjąłbyś się modyfikacji. W sumie mam do ciebie około 100 km. (mieszkam koło Stargardu). Ewentualnie, które zmiany byłyby niezbędne i jaki byłby koszt z twoją pracą.
 3. robix1

  Modyfikacja wejścia wzmacniacza CA Azur 651A

  Chodzi o tą śrubę w środku transformatora? Nie wiem czy otwarcie wzmacniacza nie wiąże się z utratą gwarancji. Na odsłuchu za źródło robił streamer cambridge cx-n było zdecydowanie lepiej. Dlatego zastanawiam się nad dac`iem. Pokombinuje wieczorem ze zmianą kanałów, dla potwierdzenia tego czy to wina wzmacniacza czy kolumn. Tego cambridga brat mi kupił nówkę na wyprzedaży w Londynie za 250 funtów. Za taką kwotę grzech było go nie wziąć. Kolumny grają dopiero ze 100 godzin, może potrzebują jeszcze czasu na wygrzanie.
 4. robix1

  Modyfikacja wejścia wzmacniacza CA Azur 651A

  Witam wszystkich! Od niedawna posiadam zestaw Cambridge Audio Azur 651A z kolumnami Monitor Audio Bronze 6. Ogólnie jest nieźle, ale. No Właśnie, na chwilę obecną 3 rzeczy mnie nurtują i pozwoliłem sobie skierować moje pytania do kolegi nightrunnera, ponieważ ma ten wzmacniacz w małym palcu. 1. Co jakiś czas występuje u mnie buczenie transformatora. Jest dość głośne. Pojawia się 1-2 godziny i trwa około kilku minut z różnym natężeniem. Czy ekranowanie przewodów zasilających mogłoby na to zaradzić? 2. Po przeczytaniu opisu twojej modyfikacji zwróciłem u siebie uwagę, że faktycznie przy cichym słuchaniu prawy kanał gra ciszej. 3. Po zapoznaniu się z efektami twojej pracy wiem czego mi w tym zestawie brakuj. Dźwięk jest trochę jakby za mgłą, zwłaszcza wysokie tony. Obecnie korzystam ze wbudowanego we wzmacniacz daca, który nie jest wysokich lotów. Czy cambridge audio dac magic 100 zmieniłby na plus brzmienie? Ewentualnie może pobawić się kablami głośnikowymi (obecnie jakieś sommer cable 2x2,5 mm). Jestem zielony jeśli chodzi o modyfikacje. Jedyna jaką zrobiłem to wymiana op ampa w moim audiotraku prodigy cube W cambridgu z tego co widzę tak prosto nie jest.
×